ZEELAND 11 Russin Gareeva blijft Zeeuwse slechts drie tellen voor dinsdag 24 september 2019 Shirin van Anrooij in de laat ste meters van de WK-tijdrit in Yorkshire. foto epa Jonge wielrenster uit Kapelle grijpt het zilver bij het WK tijdrijden in Yorkshire. ,,Het parkoers had voor mij net iets langer moeten zijn.'' Roeland van Vliet Harrogate Shirin van Anrooij beklemtoonde dat ze niet zal wakker liggen van de drie seconden die haar gisteren scheidden van de wereldtitel. De zeventienjarige wielrenster uit Kapelle werd op het 13,7 lange tijdritparkoers in Harrogate nipt geklopt door Aigul Gareeva. ,,Ik ben ontzettend blij met dit resul taat", reageerde ze. ,,Ik heb zilver gewonnen en niet het goud verlo ren. Die Russin heeft terecht ge wonnen." De podiumplek op het WK is een nieuw hoogtepunt in de car rière van Van Anrooij, die eerste jaars juniore is. Ze was al Neder lands en Europees kampioene tijd rijden, nu is ze ook nog vice-we- reldkampioene. ,,Ik had goede be nen", vertelde ze. ,,De race liep ook goed. Ik heb op het natte wegdek wel foutjes gemaakt - ik miste in de laatste kilometer zelfs een bocht - maar daar had iedereen last van." De nummer drie, de Engelse Elynor Backstedt, stuurde bijvoor beeld een bocht niet goed aan en vloog bijna van haar fiets af. Ter nauwernood bleef ze zitten, maar ze viel door de manoeuvre wel vol ledig stil. Helemaal bont maakte kampioene Aigul Gareeva het. De Russin reed 300 meter voor de eindstreep het weggetje in waar al leen de volgauto's in moesten rij- den. Ze ontdekte snel haar misser, maar moest zich wel weer op gang trekken. Dat ze desondanks nog drie tellen onder de snelste tijd van Van Anrooij dook, was knap. ,,Ik heb er zelf niks van meege kregen, hoor", zei de Zeeuwse. ,,Ik was net gefinisht en zat op de grond uit te hijgen. Opeens hoorde ik allemaal geluid, er was duidelijk iets gebeurd. Ik heb ook wel om me heen gevraagd wat er aan de hand was, maar kreeg niet echt ant- woord. Wel zag ik dat ze nog onder mijn tijd dook. Heel bijzonder na zo'n fout." Van Anrooij vond het rondje door het graafschap Yorkshire ,,nog zwaarder dan verwacht". Ze had het parkoers zondag weliswaar driemaal verkend, maar toch vie len sommige klimmetjes haar nog wel zwaar. ,,Op een gegeven mo ment gingen die doorwegen", ver telde ze. ,,Die laatste klim naar de finish was waarschijnlijk nog het lastigst. Dan denk je dat je er bijna bent, maar heb je toch nog moeite om je snelheid te houden. Ik heb mijn race wel goed kunnen inde len. Vooral mijn tweede stuk was goed, in vergelijking met de andere meiden. Misschien had het par koers voor mij nog net iets langer moeten zijn." Bij het enige meetpunt onder weg, na 6,1 kilometer, had Van An- rooij 11 seconden achterstand op Gareeva. En ook Backstedt was daar nog ietsje rapper dan de Zeeuwse. Maar daarna begon Van Anrooij in te lopen. Met een eind tijd van 22.19,84 minuten mocht ze even hopen op goud, maar het werd zilver. Met een ultieme sprint dook Gareeva er drie tellen onder. Vrijdag komt Van Anrooij voor de tweede maal in actie. Ze is dan één van de vijf Oranje-juniores in de wegwedstrijd. Die wordt verre den op een bijna volledig ander rondje. Alleen ligt de finish wel op dezelfde plek als gisteren. ,,De ko mende dagen krijgen we nog wel tijd om het parkoers te verken nen", zei de Zeeuwse. ,,Misschien niet in z'n geheel, maar in elk ge val de laatste 30 kilometer." Bij het EK in Alkmaar werd Van Anrooij achtste in de door Neder land gedomineerde wegrace. Toen bleef er tot het einde een relatief grote kopgroep. De route in Enge land is selectiever. Daardoor zijn er wederom kansen op succes. Het WK-podium na de individuele tijdrit, met Shirin van Anrooij, de Russische winnares Aigul Gareeva (midden) en rechts de Britse nummer drie Elynor Backstedt. foto bsr agency GO Nieuw hoogtepunt in prille carrière Shirin van Anrooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43