■J O 0 O Rik Impens loopt 1 op 1 10 ZEELAND Nederlaag Boere, rood De Nooijer Tweede wereldtitel Annelous Lammerts Boot heeft nieuwe titel al bijna binnen In zijn derde wedstrijd met KFC Uerdingen moest Tom Boere gisteravond een nederlaag slikken. De spits uit Terneuzen, die eind au gustus FC Twente voor de Duitse club ver ruilde, ging met Uerdingen met 0-3 onderuit tegen Waldhoff Mannheim. Halverwege stond het nog 0-0. Boere maakte, net als eer der tegen RW Essen (beker) en Zwickau (competitie) de 90 minuten vol. Bradley de Nooijer haalde het einde niet van het duel met CSM Politehnica Iasi. De Sou- burgse linksback van Viitorul Constanta kreeg in de 23ste en 54ste minuut geel en kon dus vertrekken. Viitorul stond op dat moment met 0-1 achter, maar won toch nog met 2-1. Kitesurfster Annelous Lammerts (25) uit Schuddebeurs is in Brazilië wereldkampioene kitesurfen gewonnen. Ze won de Kite Man sion Open, de laatste wedstrijd in de Kite Park League. De strijd was bijzonder spannend. Lammerts won eerder dit jaar al de Triple-S Invitational in de Verenigde Staten en ein digde als tweede bij de Hood Jam, eveneens in Amerika. De Poolse Karolina Winkowska deed het precies andersom. Daardoor stonden ze exact gelijk. Wie aan de Braziliaanse kust voor de ander zou eindigen, zou de wereldtitel opeisen. Lammerts eindigde wederom boven aan en Winkowska werd tweede. In 2017 won de Schouwse ook al de Kite Park League. Van Hecke Bouzambou Kleinjan Mark Boot heeft op circuit De Horensbergdam in Genk een goede stap gezet richting zijn derde Belgische titel bij de MX2/250 cc Inters. De motorcrosser uit Kamperland werd tijdens deze voorlaatste wedstrijd, waarbij rijders van de BMB en VLM aantraden, respectievelijk tweede en vierde maar was beide keren de snelste in de 250 cc. De winst in beide man ches ging naar 500 cc-coureur Jens van Meer. Boot stond dit seizoen al meerdere keren op het podium. De Zeeuw kan de titel bijna niet meer ontgaan, mits hij de laatste wedstrijd zondag zonder kleerscheuren doorkomt. Quote van de dag 'VC Vlissingen liet zien dat een goede voorbereiding niks zegt' VLISSINGEN Rik Impens is koploper in het PZC-topscorers- klassement. Na zijn goal in de gewonnen derby tegen Goes staat de aanvaller van Hoek op 5 doelpunten, goed voor 10 pun ten. De stand is enigszins vertekend doordat de derdedivisionisten Hoek en Goes al een maand be zig zijn en de overige Zeeuwse clubs dit weekeinde pas aan de competitie begonnen. Ook op de tweede plaats staat een speler van Hoek, Erwin Franse, met 4 goals (8 punten). Daarachter staan Bart van den Hemel (Groede), die zondag met 5 doelpunten de beul was van IJ- zendijke, en Sander van 't Hof (Bruse Boys), die zaterdag een hattrick maakte tegen FC Axel. Het zijn mooie tijden voor Amidu Tanko. De 23-jarige verdediger van Terneuzen scoorde zondag tegen Steenbergen (4-0) tweemaal voor zijn ploeg, haalde op maandag zijn motorrijbewijs en zit naar eigen zeggen beter in zijn vel dan ooit. ,,Ik heb ook donkere tijden gekend, nu mag ik echt niet klagen.'' De vleugelverdediger, die zowel op links als rechts uit de voeten kan, heeft na zijn overstap naar Terneu- zen rust in zijn hoofd. Toch is dat niet altijd het geval geweest. Tanko woonde tijdens zijn jeugd in Breda, voetbalde bij Baronie en mocht op stage bij NAC Breda. Toch slaagde hij niet in Brabant. ,,Ik luisterde slecht en ging de straat op. Dat was niet goed voor mij en zorgde voor problemen.'' Voordat hij naar de senioren ging verhuisde hij naar Middelburg, daar heeft hij zijn plek gevonden. ,,Ik heb een eigen huis en een baan bij de apotheek, ik heb het goed naar mijn zin.'' Zijn situatie buiten het veld zorgt voor goede prestaties binnen het veld. Afgelopen seizoen speelde hij voor Philippine, maar zijn gevoel bracht hem dit jaar naar Terneuzen. Hij legt zelf uit hoe dat komt. „Ze zeiden dat John Karelse zou blijven bij Philippine, met hem had ik een goede klik. Toen bleek dat hij toch wegging, ze waren niet eerlijk ge weest. Bij Daan Eiken hout had ik meteen een goed gevoel, dat is voor mij belangrijk." Soms zelfs iets te vaak, ik moet nog leren om het af te wisselen. Dan kan ik de tegenstander ook beter verrassen.'' Zijn week wordt morgen nog feestelijker, dan wordt de ambiti euze inwoner van Middelburg na melijk 24. Tot op heden heeft hij geen seconde spijt van zijn overstap naar Terneuzen. Het niveau is ho ger, maar dat is nog lang niet ge noeg. ,,Mijn doel is om hogerop te gaan, maar ik wil geen stappen overslaan. Ik kan nog veel leren, maar ben niet bang om te vallen.'' Om die ontwikkeling te stimu leren kijkt hij graag naar spe lers die in Zeeland op zijn positie spelen, hij is onder de indruk van Renzo Roemeratoe en Roycel James. ,,Ik kijk naar hen op. Ze zijn zo rustig aan de bal, dat moet ik echt nog beter doen.'' Om dat doel te bereiken is hij be reid om heel hard te werken, iets wat ze bij Terneuzen iedere wed strijd van hem kunnen verwach ten. ,,Hard werken is mijn kwaliteit, ik geef altijd alles. Het is mooi dat we de eerste wedstrijd met 4-0 hebben gewonnen, maar we moe ten er elke week weer staan. Dan beginnen we gewoon weer op nul.'' Nu ziet hij James en Roeme- ratoe nog als Voor beelden', maar de ko mende jaren kunnen dat voor zijn plek zo maar concurrenten zijn. „Als ik hogerop wil, spelen zij op mijn plek. Dus moet ik harder werken dan zij, dan kan ik er komen!" Nieuwe trainer Voordat hij de overstap maakte ver diepte hij zich in zijn nieuwe trai ner, hij hoorde uitsluitend posi tieve verhalen, waardoor de keuze snel gemaakt was. Toch was Ter neuzen niet de enige club met inte resse in zijn diensten. „Ik was bijna overgeschreven naar Zeelandia Middelburg, maar die stapten zon der dat ik het wist over naar de za terdag. Ik kon ook naar VC Vlissin gen, maar daar was te weinig dui delijkheid. Ik had vastigheid no dig." Die vastigheid heeft hij bij Ter neuzen dus gevonden. Afgelo pen zondag stond hij tegen Steenbergen linksback en bekroonde hij zijn compe titiedebuut met twee treffers. Volgens Tanko is dat geen toeval. „Ik heb veel energie en kom vaak op. dinsdag 24 september 2019 GO VOETBAL KITESURFEN 1-3 Jan Paul van Hecke was gis teravond één keer trefzeker voor Jong NAC. De verdediger uit Arnemuiden maakte tegen Jong FC Eind hoven uit een strafschop de 1-2. Jong NAC won met 1-3. 1-3 Saïd Bouzam bou ging gister avond onderuit met het Neder lands zaalvoet balteam. In Al- mere verloor de Vlissinger met Oranje met 1-3 van Servië. Vanavond oefe nen beide lan den opnieuw tegen elkaar, in Volendam. Tanko komt soms nog iets te vaak op MOTORSPORT -PZC-journalist Barry van der Hooft in de Voetbal Vodcast tegen presentator Juriën Dam. Bekijk de tweede aflevering op pzc.nl In de krant van maandag is abusievelijk de verkeerde eind tijd vermeld bij het bericht over de halve marathon van Tholen. Lydia Kleinjan won niet in 1.26,54 maar finishte na 1.36,54 uur. Ze deed er dus 10 minuten lan ger over. a (O Annelous Lammerts. eigen foto Daniel Wissel Middelburg Amidu Tanko, hier in actie tijdens het bekerduel met Zee landia Middelburg, scoorde zondagmid dag twee keer voor zijn nieuwe club Ter neuzen. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42