Raceaeluiden Opnieuw splijt marinierskazerne GroenLinks Politie neemt auto en nepwapens in beslag bij Westdorpe 2 WENDY WAGENMAKERS Column Ze staarden me al een poosje aan, de koffers met uitpui lende autootjes onder de trap in onze woonkamer. Stof hap pend, kattenharen vergarend, ver geefs hunkerend naar aanraking. jaar geleden, toen onze zoon hele dagen op zijn buik races lag na te spelen. Takel en Bliksem McQueen behoorden tot de eerste woordjes die onze zoon kon uit spreken. Voortaan speelden stalen miniatuurauto's met schele ogen tot de hoofdrolspelers in zijn le ven. niet meer in; éérst moest zijn rug zakje tot de rits gevuld met ram melkarren. Op Schiphol moesten we eens bijbetalen vanwege het wagenpark dat onze koffer her bergde. alleen voor hem. Op het toppunt van onze tropenjaren, ten tijde van hevig slaapgebrek en hormonale hersenverweking, kregen we als ouders geen woord meer fatsoen lijk over onze lippen, maar de drie honderd deelnemers van de Piston Cup somden we dan weer moeite loos op. We maakten een wereld reis naar Venlo om de verzameling aan te vullen met Vladimir Trun- kov, Chester Whipplefilter en Boost mét wielklem. peuter is nu een jongen die tafel tjes leert, naar het rugbyveld fietst en zonder schroom in de Python stapt. In zijn vrije tijd hangt hij op pleintjes of op de bank met een beeldscherm. Aan zijn eerste pas sie herinneren alleen de diepe krassen in onze houten vloer. Ik zuchtte, terwijl ik de autootjes schoonveegde. Het eerste lieve lingsspeelgoed dat het veld ruimt. Er zou nog veel volgen. Achter me klonk gelach en ik schrok wakker uit mijn gewee klaag. Mijn zoon stormde op zijn verzameling af. En sindsdien maakt hij weer de racegeluiden van weleer. Liggend op zijn buik, net als vroeger. De koffers blijven waar ze zijn. De deelnemers van de Piston Cup somden we moeiteloos op DE STELLING Vandaag: Maximumsnelheid op de A58 moet naar 100 Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FAILLISSEMENT THOMAS COOK HEEFT ©EEN ©EVOLSEN VOOR REIZISERS Tegenlicht over 'rijdende robot' fm At Van Impe met overleden rivaal? MIDDELBURG Show Danny Vera in AFAS uitverkocht Het is niet de eerste botsing binnen GroenLinks over dit onderwerp. Diks wil al veel langer dat de ver huizing van de kazerne van Doorn naar Vlissingen wordt terugge draaid. GroenLinks Zeeland is juist vóór de komst van de kazerne. Uit de defensiebegroting maakte Diks vorige week op dat de bouw van de kazerne opnieuw wordt uit gesteld. Dat ziet zij als onbehoorlijk bestuur en daarom eiste ze afstel van het project. ,,Het is een gebrek kige kazerne die voor veel te veel geld op de verkeerde plek wordt ge zet." Alle betrokken partijen zou den volgens haar zijn gebaat bij dui delijkheid. Verbolgen De GroenLinks-vertegenwoordi gers in Zeeland zijn verbolgen over haar uitlatingen en hebben dat in een brief duidelijk gemaakt. Daarin staat dat de opstelling van Het is een gebrekkige kazerne die voor te veel geld op de verkeerde plek wordt gezet Diks 'niet leidt tot snelle duidelijk heid en evenmin getuigt van een goede behartiging van de Zeeuwse belangen, terwijl dat wel de af spraak is vanuit eerdere (werk)be- zoeken aan Den Haag en Vlissin- gen'. ,,Voor ons blijft gelden: afspraak is afspraak", schrijven de Zeeuwse fracties. Dat er vertraging is, doet daar niets aan af. ,,Met nadruk stel len wij dat Vlissingen en Zeeland zich tot op heden keurig aan de af spraken gehouden hebben." Zij willen nog voor de behande ling van de defensiebegroting met de Kamerfractie om tafel, 'om te bekijken of en hoe we openingen kunnen vinden om nader tot el kaar te komen'. De laatste tijd controleert de politie extra op straatraces is de gemeente Terneuzen. Vorige week zondag werd op de Savoyaardsweg in Hoek nog een einde gemaakt aan een il legale race. Gemeente, politie en justitie besloten een samenscho lingsverbod in te stellen. Om het verbod te handhaven werd afgelo pen zondag onder meer een politie- helikopter ingezet. Agenten hoorden zondagmiddag in de buurt van de Finlandweg in Westdorpe racegeluiden. Ze trof daar een groepje aan. ,,Zij maakten gebruik van een exclusieve auto. Ook troffen we drie luchtdrukwa pens aan, die niet van echte pisto len te onderscheiden waren. Voor bijgangers kunnen natuurlijk be hoorlijk schrikken van dit soort ac- ties", aldus de politie. De politie maakte twintig processen-verbaal op. Alle aanwezigen kregen een boete voor het overtreden van het samenscholingsverbod. Verder werden vier bekeuringen uitge schreven voor het niet kunnen to nen van een identificatiebewijs, rij den over een verdrijvingsvlak, mo biel telefoneren (twee keer) en voor het rijden tijdens een rijontzeg ging. Voorbijgangers kunnen natuurlijk behoorlijk schrikken van dit soort acties De eigenaar van de wapens, een man zonder vaste woon- of ver blijfplaats, werd aangehouden. Het voertuig waarin hij reed werd in beslag genomen en hij moest zijn rijbewijs inleveren. De politie vermoedt dat een aan tal straatracers zondag in België is geweest. De Zeeuwse politie heeft hierover met de Belgische politie gesproken. dinsdag 24 september 2019 Hoe anders was het pakweg vier Even boodschappen doen zat er Het werd een obsessie, en niet Maar die tijd is voorbij. De Reageer op pzc.nl Gisteren: In een trouw- stoet mag je best een beetje gek doen 2910 reacties MOOI IS ÖAT.' NORMAAL ZITTEN REIZK3ERS BAN ALTIJfe VAST OP VAKANTIE.'.' MIDDELBURG De volgende editie van VPRO Tegenlicht Meet Up Zeeland gaat over 'de rijdende robot'. De dis cussiebijeenkomst is op dinsdag 8 oktober in de foyer van de Zeeuwse bi bliotheek in Middelburg. Er wordt gediscussieerd en geïnformeerd over de dilemma's van plannen voor zelfrijdende en zelfs vliegende (deel)auto's. Dat worden straks auto's op vier wielen, die ge bruikmaken van 5G-net- werken. Op afstand be stuurbaar, dus ook mani puleerbaar...? De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN Oud-winnaar van de Tour de France Lucien van Impe (foto) en schrijver Filip Osselaer komen 25 oktober naar Terneuzen voor een lezing in Porgy Bess. In de jaren ze ventig was de Spaanse wielrenner José Manuel Fuente een grote tegen strever van Van Impe. Hij overleed in 1996. Maar zeven jaar later werd Van Impe uitgenodigd voor een etentje in Geraards- bergen, door een man die beweerde Fuente te zijn. In Osselaers boek wordt uitgezocht hoe dat mo gelijk was. De wielrenner en de auteur spreken er over. Aanvang: 20.00 uur. Het optreden dat Danny Vera op 24 april geeft in de AFAS Live in Amster dam is al uitverkocht. Dat meldde de Middelburger gisteravond op Insta- gram. Dat betekent dat ruim zesduizend mensen in de afgelopen vier dagen een kaartje heb ben gekocht. De show in de voormalige Heineken Music Hall wordt het grootste optreden van Vera tot nu toe. Zijn car rière gaat als een raket. Vera's nummer Roller Coaster werd afgelopen week de langst geno teerde hit in de Top 40 zonder te zijn doorge drongen tot de eerste 20. De fracties van GroenLinks in Vlissingen en Provinciale Staten nemen met klem afstand van partijgenoot en Tweede Kamer lid Isabelle Diks. Tot hun onge noegen pleitte zij vorige week voor het stopzetten van de aan besteding van de marinierska zerne. Rolf Bosboom Vlissingen - Isabelle Diks, Kamerlid GL De politie heeft zondag in West- dorpe een auto en drie neppisto- len in beslag genomen bij een controle in verband met straat races in Westdorpe. Er was wel iswaar geen race, maar de poli tie deelde wel bekeuringen uit vanwege het overtreden van het samenscholingsverbod. Theo Giele Westdorpe - Politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2