Annemiek van Vleuten gaat voor haar derde wereldtitel tijdrijden op rij wijnbeurs.nl/proost 27 ^WIJNBEURS Het is een zeldzaamheid de laatste jaren, Annemiek van Vleuten die verliest in een tijdrit. Op de NK van vorig jaar moest ze drie vrouwen voor laten. Die vierde plaats was de enige dissonant in een zegereeks van vijftien tijdritten. Een hape rende powermeter, zegt ze over die dag in Bergen op Zoom. ,,Al hou ik niet van excuses zoeken'', voegt ze toe. ,,Maar die powermeter gaf ho gere wattages aan dan de werkelijk heid, waardoor ik inhield en trager van start ging.'' In een grote leren fauteuil in het statige The Old Swan, het hotel vlak aan het parkoers van de Neder landse WK-ploeg, vertelt Van Vleuten uitgebreid wat haar tot die nagenoeg onverslaanbare tijdrijder heeft gemaakt. Keerpunt was een dubbele operatie aan haar liesslaga der. In 2009 voor het eerst, daarna nog in de winter van 2013/2014. ,,Door de vernauwing in je liesslag ader krijgen de benen geen zuur- WK WIELRENNEN Programma Het parkoers van Ripon naar Harrogate is met ruim 30 kilometer relatief lang, glooiend met drie be klimmingen en lijkt zo op maat ge maakt voor Van Vleuten. Grootste onzekere factor is het Engelse weer. Het is niet de vraag of het gaat rege nen alleen: hoe hard? Van Vleuten: ,,Gelukkig wel bij iedereen. Het wordt een gruwelijk natte dag, maar het is fijn als er voor iedereen gelijke omstandigheden zijn. Wat me motiveert is niet zozeer de winst, maar mezelf verbeteren. Op het NK haalde ik hogere wattages dan ooit. Dat drijft me. Als ik mijn niveau omlaag zie gaan, dan stop ik snel. Dan is de lol eraf.'' stof. Toen dat verholpen was werd ik in 2014 voor het allereerst Neder lands kampioen tijdrijden.'' Maar er is meer. Sinds 2016 rijdt ze in Australische dienst en haar ploeg Michelton-Scott neemt tijd rijden uiterst serieus. Haar mecani cien Pat Ryan is gek van aerodyna- mica. ,,Die belt me enthousiast op als hij een ketting vindt die twee watt oplevert.'' En de samenwer king met trainer Louis Delahaije is zo geperfectioneerd dat ze nu ei genlijk altijd in vorm is wanneer ze dat wil. Bovenal traint ze veel en hard. Drie keer per jaar gaat ze op hoogtestage. ,,Ik weet gewoon dat ik heel goed 'dood' kan gaan. Ook op hoogtestage train ik vier of vijf uur op mijn tijdritfiets.'' Het maakt dat concurrenten we ten dat er weinig te halen valt. ,,An- nemiek steekt er echt bovenuit'', zegt Anna van der Breggen. Ze werd al drie keer tweede op een WK tijdrijden. ,,Ik ben er eerlijk in: ik hou niet van tijdrittrainingen. Ik sta er ietsje losser in. Dit is een mooie discipline om erbij te doen, maar de weg is het hoofddoel.'' DE MEEST GELIEFDE WIJNEN VAN 42 JAAR WIJNBEURS gratis thuisbezorgd La Pauline °°Ky ER^ De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu deze prachtige pakketten met onze zes mooiste rode en witte wijnen aan! dinsdag 24 september 2019 De (bijna) Onverslaanbare Als het om tijdrijden gaat, is geen vrouw beter dan Anne miek van Vleuten (36). Ze gaat vandaag in Engeland voor haar derde wereldtitel op rij. Daan Hakkenberg Harrogate YORKSHIRE, ENGELAND Vandaag 15.40 uur tijdrit vrouwen (30 km) Morgen 14.10 uur tijdrit mannen (54 km) Zaterdag 12.40 uur wegkoers vrouwen (149 km) Zondag 09.40 uur wegkoers mannen (284 km) Zij kan heel goed 'dood' gaan op de fiets: Anne- miek van Vleu ten een jaar geleden op weg naar de wereldtitel bij de tijdrit in Innsbruck. FOTO COR VOS Sterrenparade kortingscode slechts per pakket* AURELIA Gebruik kortingscode' SPP25GT tt*RÓS njt merlot KabernetJ iVCAOTUS Wij doen u graag een plezier met deze heerlijke proefpakketten voor een fractie van de prijs. U kunt nu genieten van de zes meest geliefde Wijnbeurs wijnen uit Frankrijk, Italië en Spanje. Ontdek de boterzachte vijfjaar oude Spaanse Reserva, de krachtige klasse Sangiovese uit Italië en de romige topfavoriet La Pauline. Of geniet van zes heerlijke witte wijnen. Proost! Bestel gemakkelijk online op ^BSmwmS^V Aanbod geldig t/m 3 oktober 2019 'Geen 18, Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, 3304033 (rood) 3304034 (wit) geen alcohol' za. 8.00 -16.00 uur (0294 - 788103) Maximaal 2 pakketten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27