of juist een soort Magallan? wint in Milaan wél de prijs voor beste keepster van de wereld 23 J0rgensen valt snel uit bij beloften reikt de prijs uit voor de Puskas Award voor de mooiste goal van het jaar, gewonnen door de Hongaar Daniel Zsóri. De Amerikaanse ster Megan Rapinoe steelt al op de groene loper de show. De zogenoemde FIFA Fan Award gaat nog voorbij aan het legioen van de Oranjevrouwen, maar Sari van Veenendaal mag zich niet veel later de beste keepster van de wereld noemen. Met een feilloze speech bedankt de keepster van het Neder lands elftal haar familie, naasten en teamgenoten. ,,Als meisje kun je hier alleen maar van dromen, en die droom is uitgekomen'', zegt Van Veenendaal, stralend van oor tot oor. Sarina Wiegman moet de prijs voor beste vrouwencoach aan zich voorbij laten gaan, ten faveure van de Amerikaanse bondscoach Jill Ellis. Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt staan wél op het podium, als spelers in het beste team van het Lionel Messi jaar, samen met - uiteraard - Van krijgt voor de Dijk. Maar de hoogst denkbare be- zesde maal kroning gaat even later voorbij aan zijn trofee als de Bredanaar, winnaar van de beste voetbal- Champions League met Liverpool. ler van de De aanvoerder van Oranje maakt wereld, een nog altijd kans op de Ballon d'Or record. fotos van France Football, óók een grote afp, ap reuters, prijs. Maar Marco van Basten, de getty images laatste Nederlandse winnaar en aanwezig in de zaal, krijgt voorals nog geen opvolger. NA EEN BOTSING het beter moeten doen. En het is ook logisch dat er kritisch wordt gekeken naar een speler, voor wie Feyenoord zeven miljoen euro neerlegde. Arie Haan was trainer van Feyen- oord toen onder zijn bewind de eerste Argentijnen in Rotterdam Zuid arriveerden. Eerst Patricio Graff en Pablo Sanchez, later Tati Montoya en Julio Ricardo Cruz. ,,Ik kan me nog wel herinneren dat de totaal nieuwe omgeving impact had op die jongens'', zegt Haan daar nu over. ,,Die gasten waren gewend om tien uur 's avonds een enorme steak te eten. Het klinkt als een de tail, maar alle kleine dingen samen leiden ertoe dat j e altij d een aanpas singsperiode nodig hebt.'' Wat volgens Haan tóen hielp: ,,Vitamina (de bijnaam van San chez, red.) en Patricio kwamen toen samen naar Europa. Dat scheelt wel. Die jongens trokken samen op. Konden lekker Spaans lullen. Dat is nu voor Senesi anders.'' Ongelukkig ,,Bij die jongens in mijn tijd heb ik nooit het gevoel gehad dat ze hier ongelukkig waren. Senesi kwam ineens in een elftal dat niet draaide en zonder vertrouwen speelde. Ga dan meer eens de boel op sleep touw nemen. Dat is heel moeilijk als je nog nooit een wedstrijd met je ploeggenoten hebt gespeeld.'' Het luistert nauw, weet Haan. ,,Het zijn vaak mannetj es, maar wel gevoelig. Even met zo'n jongen pra ten na een vervelend debuut. Even uitleggen dat het nu ineens om hem gaat. Als Feyenoord had ge wonnen, was het een slippertje ge weest. Nu het 3-3 werd, is zijn ma tige debuut direct een onderwerp van gesprek. Ach, hij zal in Argenti nië ook wel wat gewend zijn ge weest.'' Oud-international Haan, die on der meer ook trainer was van VfB Stuttgart, Nürnberg, Anderlecht en Standard Luik, zag genoeg beelden van Senesi om de Feyenoord-sup- porters gerust te stellen. ,,Die jon gen gaat zijn draai wel vinden. Hij is sterk aan de bal, speelt ook met lef. En verdedigen kunnen al die Argentijnen wel. Ja, zijn debuut was niet best. Nou en? Ik denk echt dat Feyenoord nog een hoop lol aan hem gaat beleven.'' dinsdag 24 september 2019 Messi voor laten gaan Virgil van Dijk met zijn vrouw Rike. Frenkie de Jong en zijn vriendin Mikky. Matthijs de Ligt en vriendin Annekee. ROTTERDAM Nico- lai J0rgensen is gis termiddag tijdens een wedstrijd van Jong Feyenoord al binnen een kwartier uitgevallen. De 28- jarige Deense spits was net weer fit na een langdurige knie blessure en wilde tegen Jong Heeren veen wedstrijdritme opdoen. Hij ontbrak zondag in de selec tie van trainer Jaap Stam voor de wed strijd op het door Nicolai J0rgen- sen. FOTO PIM RAS hem gehate kunst gras bij FC Emmen (3-3). J0rgensen kwam gisteren in botsing met een speler van Heerenveen en ver liet met zijn hand op zijn ribben het veld. Hij werd vervangen door Naoufal Bannis, die even later de 1-1 voor zijn rekening nam. J0rgensen reisde vorige week met het eerste elftal af naar Glasgow voor de Europa League-wedstrijd tegen Rangers FC. Een kwartier voor tijd verving hij toen Sam Larsson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23