Senesi: een nieuwe Tagliafico Sari van Veenendaal van de Oranjevrouwen 22 Ajax naar KNVB om ADO De prijs voor FIFA Wereldvoetballer van het Jaar ging in Milaan voorbij aan Virgil van Dijk. Sari van Veenendaal viel wél in de prijzen: de doelvrouw van Oranje mag zichzelf de beste keepster ter wereld noemen. Kort Zonderland gaat naar WK Epke Zonderland (foto) is opgenomen in de selectie voor de WK in Stuttgart. De 33-jari- ge turner twijfelde eerder, omdat hij last had van zijn bijholtes. 'Epke' veroverde in 2013, 2014 en 2018 de wereldtitel op rekstok. VOETBAL Ajax stapt naar de KNVB voor overleg over het uitduel met ADO Den Haag (6 oktober). De Amsterdammers kregen vorige week te horen dat er ook dit seizoen geen fans mee mogen. ADO besloot dat in overleg met de gemeente. Ajax was daar niet bij betrokken. Rusland weer niet welkom Rusland mag vanwege de verdenking van massale doping voor de tweede keer op rij niet meedoen aan de WK in Doha. Dat heeft de IAAF vier dagen voor de start besloten. Er gaan 29 Russen, maar zij zijn volop doorge licht en doen onder neutrale vlag mee. Verkeerd rijden maar winnen De Russin Aigoel Gareeva (foto) won bij de WK in Yorkshire de tijdrit voor junioren, ondanks dat ze verkeerd reed. Ze miste een bocht, verloor tien seconden, maar was nog vier seconden sneller dan de Nederlandse Shirin van Anrooij, de nummer 2. Enzo Leijnse won voor Oranje ook zilver, zeven seconden achter Antonio Tiberi. De Italiaan brak een trapper, moest een minuut wach ten op een nieuwe, maar won alsnog. Flitsen Quote van de dag 'Crisis? Het voetbal is nu eenmaal zo. Elke drie dagen is er crisis' Goals Tennis I Tennis II Virgil van Dijk applaudisseert be leefd vanaf zijn stoel op rij 3, terwijl in het prachtige Teatro alla Scala een opgewonden gejuich klinkt. Niet de Nederlandse verdediger van Liverpool wint de prijs voor FIFA Wereldvoetballer van het Jaar, maar Lionel Messi, het Argentijnse feno meen van FC Barcelona. Dat is bepaald geen schande uiteraard; Van Dijk werd door de UEFA al gekroond tot beste voet baller van Europa, maar een kleine teleurstelling was het wel vanuit Nederlands perspectief. Voor het eerst sinds 1992 lonkte de hoogst denkbare individuele prijs ter we reld, maar de veelkoppige jury koos - wederom - voor Messi. Bondscoaches, aanvoerders, jour nalisten en supporters uit de gehele wereld mochten stemmen; Van Dijk bleef daarbij achter op de on getwijfeld beste speler van deze tijd, ondanks zijn droomseizoen bij Liverpool. Doelvrouw Sari van Veenendaal van de Oranjevrouwen wint in Milaan wél de prijs voor beste keepster; een formidabele be kroning op een geweldig seizoen. De keepster uit Nieuwegein krijgt een warm applaus van de zaal. Het betekent toch nog een Nederlands succes op een bombas tische en nogal verkrampte avond in Milaan. Al uren voor de verkie zing zijn de straten rondom het Piazza della Scala, niet ver van de beroemde Dom van Milaan, her metisch afgesloten voor publiek. Het krioelt er van de opgewon den beveiligers, FIFA-officials en politiemensen. Iets verderop gaat een groot deel van het winkelend publiek achteloos verder met shop pen, maar op elke hoek rondom het plein verzamelen zich groepen voetbalfans, smachtend naar een glimp van de sterren. Die arriveren iets verderop, keu rig voor de deur afgezet in geblin deerde busjes, om over de zoge noemde 'groene loper' naar binnen te worden geleid. Van Marco van Basten tot Sari van Veenendaal, van Lionel Messi tot José Mourinho; zo ongeveer de complete mondiale voetbalelite wandelt door een zee van fotografen en cameraploegen naar binnen. Ruud Gullit Binnen in 'La Scala' is de show zelf ten minste zo grotesk. In de schit terende, historische zaal glimt overal goud en rood velours. Gast heer Ruud Gullit heet de genodig den welkom met de Italiaanse pre sentatrice Ilaria D'Amico, compleet met zorgvuldig ingestudeerde grapjes en dolletjes. José Mourinho is de enige die het autocue-protocol doorbreekt, een grap maakt en droogjes wegloopt. Prompt is even het ongemak voel baar in de zaal vol prominenten en FIFA-officals. Meer dan ooit is er aandacht voor het vrouwenvoetbal, zowel bij de uitreiking zelf als in het omlijstend programma. Anouk Hoogendijk De entree van de ene Argentijn in het Nederlandse voetbal is die van de andere niet. Als je het over Ar gentijnen in de eredivisie hebt, gaat de blik tegenwoordig vrijwel auto matisch naar Amsterdam. Het debuut van Nicolas Tagliafico, in januari 2018, was een voorbode. Tagliafico werd toen in de Klassie ker van Ajax tegen Feyenoord direct uitgeroepen tot man van de wed strijd. Zijn status als topaankoop en aanvoerder van het Argentijnse elf tal is inmiddels genoegzaam be kend. Nee, dan Lisandro MagallSn. Zijn debuut voor Ajax in de beker tegen Heerenveen ging nog wel, maar de Argentijn zal voor altijd worden ge- linkt aan zijn dramatische optreden tegen Feyenoord (6-2) in januari van dit jaar. Met MagallSns Ajax- loopbaan was het daarna wel klaar. Hij wordt nu verhuurd aan Depor- tivo Alavés. Willem van Hanegem schreef het al in zijn column in deze krant: Senesi afrekenen op één helft tegen FC Emmen is onredelijk. Hij werd in een elftal gebracht dat de weg kwijt was. Op kunstgras nota bene, waar ze in Argentinië om lachen. Hoe dan ook: natuurlijk had Senesi dinsdag 24 september 2019 GO TURNEN ATLETIEK WIELRENNEN FC Emmen speelt de komende wedstrijd zonder Michaël Heylen. De verdediger is voor één duel geschorst vanwege zijn rode kaart tegen Feyenoord. Fortuna Sittard kan voorlopig niet beschikken over Leandro Fer- nandes. De middenvelder is geblesseerd naar Juventus teruggekeerd om aan zijn her stel te werken. Fortuna huurt Fernandes; hij kwam nog niet in actie voor de club. -Ernesto Valverde, coach van FC Barcelona, dat achtste staat in La Liga. H Het duurt niet lang meer voordat Man chester City in een wedstrijd tien keer scoort. Dat meldde Ben Foster, de Wat ford-doelman, die zaterdag zelf acht goals om zijn oren kreeg. ,,Als het bij hen draait, is het niet bij te houden.'' Arantxa Rus (foto) staat weer in de top 100. De 28-jarige Westlandse steeg met al zeven ITF-titels dit jaar naar de 97 ste positie. In 2012 stond zij ooit 61ste. 157 Bij de mannen zakte Robin Haase een plaatsje op de ranglijst. De 32-jarige Hagenaar staat nu 157ste. Kort achter hem volgt Tallon Griekspoor, op plek 162. O a 0) Van Dijk moet Sjoerd Mossou Milaan Sari van Veenendaal, de beste keepster van de wereld, bij haar feilloze speech in La Scala in Milaan. Het debuut van Feyenoords miljoenenaankoop Marcos Senesi (22) zondag tegen FC Emmen was slecht. Wordt hij er eentje in de categorie Nicolas Tagliafico (meer dan geslaagd) of juist een soort Lisandro Ma- gallan (mislukt)? ,,Die jongen gaat zijn draai wel vinden.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam Marcos Senesi (r) mist de bal, waarna Emmen scoort. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22