ZOND JOL Zeeuwen zien zin wel in van verlaging snelheid opA58 Hans Steketee schrijft boek over de verdwijning van de Warnow Ook invloedrijke milieuclub keert zich tegen Zandvoorts racecircus Walcheren Shirin van Anrooij was al Nederlands en Europees kampioene tijdrijden en sinds gisteren is de wielrenster uit Kapelle ook vice- wereldkampioene. In Engeland kwam ze 3 seconden tekort voor het „Als je vroeg opstaat en op tijd weggaat, zit je zonder stress op de weg." Schip met daarop de Middelburger Peter van Liere verdween in 2013 spoorloos op de Noordzee P8 Annemieke van Dongen Ton Voermans Zandvoort De organisatie van de Grand Prix heeft haar vergunningen niet op orde, stelt Mobilisation for the En vironment. Die milieuorganisatie stapt daarom naar de rechter. Daar mee schaart de inmiddels ge vreesde organisatie van milieuacti vist Johan Vollenbroek zich in het rijtje natuurbeschermingsclubs dat al een rechtszaak aanspande. Het gaat daarbij om de stichting Duin behoud, Rust bij de Kust, Milieude fensie, Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland en Vrienden van Middenduin. De Grand Prix stoot grote hoeveelheden stikstof uit die het omringende Natura 2000-ge- bied Kennemerduinen beschadi gen, stelt Vollenbroek. ,,De be staande vergunning is op drijfzand gebaseerd. Die is afgeleid van een eerdere vergunning, die al in 2006 blijkt vervallen.'' Om het circuit in Zandvoort ge schikt te maken voor de Formule 1, zijn komende maanden grote ver bouwingen nodig: er komen De bestaande vergunning is gebaseerd op drijfzand nieuwe tribunes, gebouwen, tun nels, een geluidswal en een toe gangsweg. Minister Bruno Bruins (Sport) stelde dit weekend dat het kabinet er alles aan zal doen om de For mule 1-race door te laten gaan, on danks de problemen met stikstof. De organisatie van de Formule 1 spreekt tegen dat de stikstofnor men zullen worden overschreden. De extra uitstoot rond het evene ment wordt volgens de organisatie gecompenseerd doordat er minder uitstoot is op andere dagen, waarop wegens de verbouwingen niet kan worden geracet. De organisatie zal er een zware dobber aan krijgen dat hard te maken voor de rechter, ver wacht hoogleraar omgevingsrecht Chris Backes. ,,Dit is een heel moeilijk dossier. De stikstof die vrijkomt tijdens de verbouwing is tijdelijk en kortstondig, maar hoopt zich wel op in het natuurge bied.'' Er is een behoorlijke kans dat mi lieuorganisaties er met juridische procedures in slagen om de For mule 1 tegen te houden, denkt ad vocaat Sander Lely, die mee aan de basis stond van de klimaatzaak die stichting Urgenda won van de Ne derlandse staat. P4 Nieuwsmedia 711688 555530 FOTO COR VOS ZEELAND2 Q Stikstof bedreigt Formule 1 De Formule 1 van Zandvoort zit in zwaar weer nu ook Mobilisa tion for the Environment zich in de strijd werpt tegen het race circus. Deze organisatie vocht eerder met succes de over- heidsaanpak tegen stikstof aan, waardoor nu duizenden bouw projecten stil liggen. —Johan Vollenbroek, milieuactivist dinsdag 24 september 2019 Herfst laat zich van natte kant zien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1