Promovendus Swift nestelt zich op derde plek 'Mijn kans komt wel weer, daar ben ik van overtuigd' Arens tweede én derde SPORT 17 Het laatste woord De Arnemuidse ereklasser raakt niet in paniek na de dikke nederlaag in de derde speelronde. Alle blikken zijn immers gericht op het duel met DeetosSnel. 5 oktober is voor TOP Arnemui den dé dag. Dan is het uitduel met DeetosSnel, de grote concurrent in de strijd tegen degradatie uit de ereklasse. ,,Alles wat we in de we ken voorafgaand doen, staat in het teken van die wedstrijd", zei Anita de Ridder zaterdag. ,,Nu mogen we dus nog fouten maken. Straks niet meer." De Ridder relativeerde daarmee de nederlaag (11-21) tegen DVO. ,,Het is heel vervelend dat we zo dik verliezen. Daar mogen we alle maal best even van balen. Maar DROOMSTART daarna moeten we de positieve za ken, die er zeker waren, onthou den en leren van wat er misging. Het was slechts één van de gene rale repetities. Heel Zeeland weet dat we er tegen DeetosSnel pas echt moeten staan." De ereklasse B bestaat namelijk uit maar zes ploegen en alleen de nummer laatst na tien speelrondes degradeert. Als TOP dus in Dor drecht het nog eveneens puntloze DeetoSnel verslaat, wordt er een grote stap gemaakt richting lijfs behoud. ,,Er is absoluut nog geen reden voor paniek", vond ook coach Kees-Jan Oppe. „Natuurlijk was DVO een tegenstander waartegen we meer hadden willen laten zien, maar het hoefde vandaag nog niet per se. Ik heb ook genoeg goede dingen gezien." Zowel De Ridder als Oppe was zeer te spreken over het defensieve optreden van TOP voor rust (4-4). Dat de meer ervaren ploeg uit Bennekom in de eerste 30 minu ten bijna van scoren afgehouden werd, kwam door goed storend werk van de rood-witten en veel gewonnen duels in de rebound. De Ridder: ,,Voor mijn gevoel ging het heel goed. We zaten er steeds prima tussen." Wisselen Maar toch was men halverwege niet geheel tevreden, omdat TOP zelf ook maar vier keer gescoord had en pas na 19 minuten het eerste doelpunt had gemaakt. Op verzoek van een deel van de Arne- muidse ploeg sloeg Oppe daarom aan het wisselen. Hij gebruikte ze ven van zijn acht mogelijkheden; hij zette er verse krachten in en liet sommigen van vak ruilen. Dat al les had echter een averechts effect: TOP raakte van slag in de verdedi ging - automatismen waren ineens weg - en ging er ook nau welijks beter van aanvallen. DVO profiteerde optimaal en scoorde liefst zeventien keer. ,,Normaal ben ik niet zo van het vele wisselen'', bekende Oppe. ,,Maar als de ploeg daarom vraagt Spelers gaven aan dat ze daar een goed gevoel over hadden. Daar ga ik op zo'n moment dan in mee, want het kan zijn dat ze het goed hebben aangevoeld. Helaas werkte het niet." Ik weet dat de trainer mij nog nodig gaat hebben. We hebben een kleine selectie VLISSINGEN Wielrenster Maur een Arens uit Kruiningen heeft gis teren een podiumplaats gepakt in het Limburgse Meerssen. Ze werd daar derde. Quinty van de Guchte uit Driewegen kwam in België en Noord-Frankrijk niet in de buurt van de prijzen. Arens deed goede zaken in het klimcriterium van Ulestraten voor nieuwelingen-meisjes, met start en finish op de markt van Meerssen. Ze finishte als derde en sloeg daar- mee ook een dubbelslag. De klim- koers was namelijk ook de slotrit voor de klimmerstrofee en daarin eindigde ze op de tweede plaats. Aan prijzen hoefde Van de Guchte dit weekeinde niet te den ken. Zaterdag eindigde de renster uit Driewegen op de zestiende plaats tijdens een koers in het Bel gische Wenduine. Gisteren ging ze van start in de GP Isbergues in Noord-Frankrijk en daarin werd ze 55ste. Arnemuiden maandag 23 september 2019 PM Aanvoerster Jeanine Marijs was één van de spelers bij TOP die aanvallend onmachtig waren. Ze scoorde zelfs niet, wat bijzonder is. foto ruben oreel 'DVO' slechts één van de generale repetities Roeland van Vliet Arnemuiden Hoofdklasser Swift be leeft een uitstekende seizoensstart. Na de overwinning van zater dag op SKF (18-25) staat de Middelburgse korfbalploeg met vier punten derde, achter de titelfavorieten Dalto en Groen Geel. Voor de tweede maal op rij won de promo vendus met ruime cij fers. Bij rust (6-13) was het verschil al gemaakt. In de tweede helft ver dubbelden de Middel burgers bijna de score. ,,Maar we kregen er wel iets te veel tegen", zei coach Dennis Plan- tinga. Naomi Zuidweg was ongrijpbaar voor haar Veenendaalse tegen standster; ze maakte er negen. Plantinga: ,,Het is wel lekker dat als Stephan den Boer in dat vak niet veel scoort, iemand anders het overneemt." Met DSC, Fiks en Avanti treft Swift in de komende weken drie andere middenmoters. Plantinga: ,,Het mooiste scenario is als we er daar in elk geval nog twee van verslaan en met minimaal acht pun ten de zaal in gaan. Dan ligt de druk niet meer bij ons." Kyle Doesburg was vorig sei zoen in het shirt van Hoek goed voor 25 competitiegoals en vertrok deze zomer naar Stedoco. Daar loopt het nog niet naar behoren. Stedoco boekte zaterdag pas de eer ste zege van het seizoen, maar Doesburg bleef negen tig minuten op de bank. Na af loop keek hij snel naar de uit slag van Hoek-Goes. ,,Wow, 6-1, dacht ik, dan is Goes goed afgedroogd.'' Stedoco was zaterdag thuis te sterk voor VVOG. Het werd 2-0 en daarmee is de eerste overwinning binnen. Maar jij speelde niet ,,Dat klopt, ja. In de eerste drie competitiewedstrijden stond ik in de basis, maar de trainer (Frans Adelaar) was niet tevre den. Hij haalde Wesley Meeuwsen en mij uit de ploeg en vertelde me dat hij van mij ver wacht dat ik meer doe. Wat wil je dat ik meer doe, heb ik ge vraagd. Want ik ben een punt- aanvaller, die veel in beweging is. Op het middenveld hebben wij weinig dynamiek. We zijn nog niet echt op elkaar ingespeeld." Negentig minuten op de bank, wanneer heb je dat voor het laatst meegemaakt? ,,Dat kan ik me echt niet herinne ren. Het is wel klote. Ik ben blij voor het team dat we de eerste overwinning binnen hebben en ik was ook blij voor Wesley Meeuwsen. Ik heb een goede band met hem. We zeiden tegen elkaar: wie van ons twee er ook invalt, hij gaat zeker scoren. Wesley kwam erin en maakte twee minuten later de 1-0. Bij de 2-0 gaf hij de assist. Ik hoop dat de trainer ons nog eens samen op gaat stellen, hij in de spits en ik eromheen. Tot nu toe heeft hij dat nog niet één keer gedaan, terwijl het tijdens trainingen —Kyle Doesburg (29) Kyle Doesburg. foto pzc soms best lekker loopt. Mijn kans komt wel weer.'' Daar ben je van overtuigd? ,,Ja, want ik weet dat de trainer mij nog nodig gaat hebben. We hebben een kleine selectie en al een paar geblesseerden. Zater dag zaten we maar met drie veldspelers op de bank. Het sei zoen is net begonnen, ik ben oud en wijs genoeg om te weten dat mijn kans wel weer komt. Ik doe mijn ding, word steeds fitter, maar ben als spits ook afhanke lijk van de aanvoer.'' Twee van je voormalige clubs, Hoek en Goes, stonden zater dag tegenover elkaar. ,,Er is weer genoeg gebeurd deze zomer bij Hoek. Dat de trai ner vertrok verbaasde me niet zo heel erg, omdat ik wel wist wat er speelde. Over de nieuwe trainer hoor ik positieve verha len. Zaterdag won Hoek met 6-1 van Goes. Wow, dacht ik, Goes is goed afgedroogd. Of ze waren kansloos, of er is tijdens de wed strijd iets gebeurd, dacht ik. Daarna zag ik de rode kaarten en later de samenvatting. Goes kreeg in de eerste helft goede kansen en die goal van Steve Schalkwijk werd ten onrechte afgekeurd. Het had ook anders kunnen lopen.'' Wanneer zien we jou weer in actie in Zeeland? ,,Dat weet ik uit mijn hoofd. Op 2 november speel ik met Stedoco in Goes, op 7 december in Hoek. Bij die duels moet ik zeker zor gen dat ik een basisplaats heb.'' wjRFBM. r$tAAUNJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45