Vlissingen: twee gezichten, één punt Walcherse derby krijgt op slechte grasmat geen winnaar 13 Ploeg van trainer Kevin Hollander buigt 3-0-achterstand nog om in 3-3 SBBI ire V. ipPl mSSmÊm Eerste klasse B Vlissingen Scheidsrechter Westhoff had net aangegeven dat er nog twintig se conden te spelen waren. Trainer Kevin Hollander dirigeerde bij de laatste lange bal nog één keer al zijn veldspelers naar voren, toen Malie paard niet twijfelde en de bal schit terend in de verre hoek volleerde. Voor de spits die overkwam van Duiveland was het een droomde- buut. ,,Ik had één taak vandaag, dat was scoren. Ik kon Quincy (Goo ding) nog net op tijd coachen, toen ik hem raakte wist ik dat hij erin zou gaan.'' Naast Maliepaard maakte ook Hollander zijn debuut, als trainer van VC Vlissingen. De oefenmees- ter kwam over van buurman Wal cheren en voelde gisteren wat meer spanning dan normaal. Die span ning leek ook bij zijn spelers aan wezig, want de eerste helft was geen weerspiegeling van de sterke voorbereiding die de ploeg heeft gedraaid. De trainer was na afloop dan ook verrast door de eerste 45 minuten. ,,Ik heb toen niet de ploeg gezien waar ik zeven weken mee heb gewerkt. We hebben veel ver anderd de afgelopen tijd, ik dacht dat het gelukt was, tot vanmiddag 14.00 uur. Je zag er niks van terug.'' Die slechte eerste helft, waarin de ploeg veel de lange bal hanteerde en nauwelijks druk kon zetten, kwam Vlissingen duur te staan. De ra- H* zendsnelle buitenspeler van de be zoekers uit Den Haag, Samuel Ma theus, was de verdediging meer dere malen de baas en zorgde met een assist en een goal voor een 0-2- tussenstand. Toen Hamza Bouk- hari in de 30ste minuut voor de 0-3 tekende, leek de eerste competitie wedstrijd uit te lopen op een grote teleurstelling. ,,In de rust hebben we wat omgezet, maar het was vooral belangrijk om als team te gaan spelen. We stonden in de eer ste helft als elf individuen op het veld.'' Ommekeer Die boodschap leek te zijn aangeko men, want Vlissingen kwam in de tweede helft anders voor de dag. Waar er in de eerste helft nauwe lijks kansen gecreëerd werden, zorgden Geraldi Geerman en Tho mas de Rijke na rust binnen zes mi nuten voor twee doelpunten en was de wedstrijd weer helemaal open. De thuisploeg bleef op zoek naar de gelijkmaker, maar mocht doelman Matthew Lentink tien mi nuten voor tijd bedanken dat hij zijn ploeg in de wedstrijd hield. Hollander stak zijn trots na de wedstrijd niet onder stoelen of banken en maakte zijn spelers in de kleedkamer een groot compliment. ,,Ik zeg nooit wat na een wedstrijd, maar ik ben nu echt ontzettend trots op die jongens. We hebben onze rug gerecht, dat zegt iets over deze groep.'' Ik heb voor rust niet de ploeg gezien waar ik zeven weken mee heb gewerkt Joran Maliepaard had gemengde gevoelens. ,,We moeten de menta liteit meenemen, maar dit mag ons niet nog een keer gebeuren.'' De nieuwe spits moest het doen met een invalbeurt van tien minuten. De eerste maanden zijn goed beval len. „Iedereen wil graag en we ma ken elkaar beter. Ik pak mijn doel- puntjes mee, maar het is aanpoten en ik moet nog fitter worden. Dan word ik voetballend ook beter.'' Na afloop was Hollander in ieder geval opgelucht dat zijn debuut in de eerste klasse geen nederlaag had opgeleverd. ,,Er stond vandaag wat spanning op, dat zal de komende wedstrijden minder zijn. We wil len hoog drukzetten en attractief voetballen, want je speelt ook voor het publiek. Maar ik hoop niet dat 3-3 de maatstaf wordt. Mentaal zijn we vandaag de winnaar.'' De trainer van Oostkapelle/Dom burg baalde van dat moment in de slotfase. ,,Een speler van mij stapt uit, beschermt zichzelf en krijgt de bal tegen zijn arm.'' Scheidsrech- Tweede klasse E ter Cakir, die verder prima floot en de derby zonder kaarten uit te de len beëindigde, haalde zich de woede van de thuisploeg op de hals. Spits Alex Jobse leek op dat moment Serooskerke naar de winst te schieten. Harro Hazelaar: ,,Maar gelukkig scoren wij vanaf de aftrap direct de 2-2. Vanuit een ingooi schoot Maarten (Hazelaar) hard raak.'' Mede door de twee goals in de slotfase eindigde het duel dus onbeslist. De derby opende nog wel spectaculair en sprankelend. Met een lob over de keeper en op aangeven van zijn broer Jochem Hazelaar maakte Maarten Hazelaar al na vijf minu ten de 1-0. ,,We kregen daarna al leen veel te snel de 1-1 tegen en gingen te veel mee in het fysieke spel van Serooskerke'', aldus trai ner Hazelaar. De 1-1 kwam in de achtste minuut op naam van Jor- den Louwerse, die raak kopte. Daarna viel vooral de harde, droge en op sommige plekken kale gras mat op. Daarop was goed voetbal nauwelijks mogelijk. maandag 23 september 2019 PM 3 VC Vlissingen 3 TAC'90 2. Matheus 0-1 17. Achalhi 0-2 30. Boukhari 0-3 48. Geerman 1-3 51. De Rijke 2-3 95. Maliepaard 3-3 VC Vlissingen leek lange tijd op weg naar een nederlaag, maar een 0-3-achterstand bij rust werd door een schitterende goal van invaller Joran Maliepaard in de slotseconde weggepoetst. Het treffen met TAC'90 leverde daardoor toch nog een punt op: 3-3. Daniël Wissel S- Thomas de Rijke, maker van de 2-3, zoekt naar een gaatje in de defensie van het Haagse TAC'90. FOTO RUBEN OREEL Marco Groeneveld ging in zijn eerste competitieduel als trainer van Rood Wit W. onderuit. FC Boshuizen was met 1-4 te sterk voor de ploeg van de Goesenaar. - Kevin Hollander De Walcherse derby tussen Oostkapelle/Domburg en Se- rooskerke leverde op de ope ningsdag van het seizoen 2019 2020 geen winnaar op. ,,Aange- zien we in de 86ste minuut een strafschop tegen kregen en met 1-2 achter kwamen, ben ik toch wel tevreden met een punt'', zei Harro Hazelaar na de 2-2. Klaas Verspoor Oostkapelle 2 Oostkapelle/Dombuig 2 Serooskerke 5. M. Hazelaar 1-0 8. Louwerse 1-1 86. Jobse (strafschop) 1-2 87. M. Hazelaar 2-2 Maarten Hazelaar schiet op aangeven van broer Jochem de 1-0 binnen namens Oostkapelle. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41