MSV 6-1 Schalkwijk hekelt arbitrale O O) CD O 8 Ruime zege HSV en Rick van Drongelen Nieuwkoop wint bij debuut voor Willem II Tweede nederlaag voor Bakx met Ajax Hoek deelt in de eerste Zeeuwse derby ooit in de derde divisie een tik uit aan Goes. De ploeg wint met 6-1, van een opponent die met negen man eindigt. ifeK y Rick van Drongelen herstelde zich met HSV van de nederlaag in de stadsderby tegen St. Pauli. De ploeg van de Axelaar ging afgelopen maandag met 2-0 onderuit, mede door een ongelukkig eigen doelpunt van Van Dronge- len. Gisteren boekte de ploeg vervolgens de vijfde overwinning van dit seizoen in de Tweede Bundesliga. Erzgebirge Aue, dat voor afgaand aan het duel slechts twee punten minder had, werd met 4-0 opzij gezet. Van Drongelen stond kort na rust met een pass aan de basis van de 3-0 van Martin Harnik en kreeg na 70 minuten geel. HSV bezet nu weer de tweede plaats, met één punt minder dan koploper VfB Stuttgart. Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen heeft zaterdagavond zijn debuut gemaakt bij Wil lem II. De verdediger kwam in de 79ste mi nuut in het veld voor Miquel Nelom, net als hij een oud-Feyenoorder. Bij Nieuwkoops en tree leidde Willem II al met 1-0 tegen VVV- Venlo en die stand bleef gehandhaafd. De Til- burgse club, getraind door de uit Zierikzee af komstige Adrie Koster, bezet nu de gedeelde vierde plaats in de eredivisie. Willem II won vier van de zeven duels, ging drie keer onder uit en heeft daardoor nu net als FC Twente twaalf punten verzameld. In zijn derde competitiewedstrijd in het shirt van Ajax Cape Town, moest Istvan Bakx giste ren de tweede nederlaag slikken. Het uitduel met Ts Galaxy FC eindigde in 1-0. Bakx begon in de basis en werd na 65 minuten gewisseld. De aanvaller uit Vlissingen maakte eind au gustus de overstap naar de Zuid-Afrikaanse club, die uitkomt op het tweede niveau. Bakx speelde vorig seizoen voor Go Ahead Eagles, leek met Spakenburg in de tweede divisie te gaan spelen maar koos alsnog voor het avon tuur in Afrika. Bij zijn debuut ging Ajax Cape Town met 0-3 onderuit tegen Uthongathi Fc, vorige week volgde een 3-2-overwinning op Tshakhuma Tsha Madzivhandila Fc. Bouwense Dorst Dat Hoek de derby tegen Goes met 6-1 won was eigenlijk wel logisch, tegen tien en later zelfs negen man. De club die zich graag profileert als de beste van Zeeland, mag zich na zaterdag nog steeds zo blijven noe men. De clash werd, achteraf ge zien, van alle spanning ontdaan door de rode kaart van Sherief Tawfik na 25 minuten. De verdedi ger van Goes trok aan de noodrem, na een actie die op sportpark De- noek zaterdag meerdere keren te rugkwam. Het voetbal was echt niet van hoogstaand niveau, maar dat ene patroon dat bij zowel Hoek als Goes naar voren kwam vergoedde veel. Zet de opvallendste momenten van Hoek-Goes nog een keer op een rij tje en je ziet - bij beide ploegen - opvallend vaak een loopactie die een kans inleidde. De diepgang zonder bal, vanuit het middenveld, is een wapen waar weinig ploegen en met name verdedigers een pas send antwoord op hebben. Op maat bediend De eerste grote kans van de wed strijd kwam voort uit zo'n actie, net als de openingstreffer van Hoek, de rode kaart voor Tawfik, de 4-0 van Erwin Franse en de 6-1 van Goes in de slotminuut. Tim de Winter was de eerste, die na zeven minuten zonder bal de diepte zocht en op maat werd bediend door Hiep Nguyen. Alleen voor doelman Jordi de Jonghe scoorde De Winter niet, daarna kwam de bal tegen zijn hand. Weg kans. Nadat de 0-1 van Steve Schalkwijk ten onrechte van wege buitenspel was afgekeurd en Hoek dus zwijnde, sloeg de thuis ploeg toe. Een pass van Nguyen werd on derschept door Impens, die met buitenkant rechts de diepgaande Jonathan Constansia vond. Dankzij diens snelheid was het een koud Rik is een nummer 10. Als hij zich laat zakken, kan ik de diepte zoeken kunstje om Nguyen en ook doel man Brian Meulmeester af te troe ven (1-0). Daarna precies hetzelfde liedje, met de Goes-spelers Mart de Kroo en Schalkwijk. Ze liepen op tij d weg uit de rug van een verdedi ger, alleen verzuimde het duo om te scoren. Om vervolgens te zien hoe Constansia opnieuw diep ging en weer werd gelanceerd door Impens. Sherief Tawfik was te laat, kruiste het pad van Constansia, die naar de grond ging. Rood voor de verdedi ger, elf van Hoek tegen tien van Goes. ,,Dat had ik wel met Rik afgespro ken, ja'', zei Constansia later. ,,Rik is geen spits maar een nummer 10. Als hij zich laat zakken om de bal te vragen, kan ik de diepte zoeken. Het hielp ook mee dat Jarreau Manu- huwa dan doordekte, daardoor kwam er ruimte achterin bij Goes.'' Dat Tawfik hem neerlegde terwijl hij op weg was naar het doel, dat had Constansia verbaasd. ,,Sherief is de oudste speler bij Goes, hij Over de rode kaart voor Sherief Tawfik in de 25ste minuut klaagde niemand. Jonathan Constansia was op weg naar het vijandelijk doel en ging naar de grond. ,,Hij kruiste voor me langs en ik tikte hem on bewust aan", aldus de boosdoener. ,,Het was geen smerige overtreding, maar hij kon alleen op het doel af. Daar staat rood voor." Trainer Ruud Pennings smeed zijn flesje water hard op de grond. „Waardeloos, waardeloos!", richtte hij zich tot de grensrechter. ,,Net gebeurde precies hetzelfde." De oe- fenmeester verwees naar een situ atie tien minuten eerder. Sylvio Hage stuurde Schalkwijk richting het doel van Hoek. De spits ging neer en dacht aan een rode kaart voor Kim van den Bergh en een vrije trap. De leidsman wuifde het voorval weg. Op dat moment had de thuis ploeg de score al geopend. De tref fer in de elfde minuut ontstond na dat Hiep Nguyen de bal verspeelde. Rik Impens bediende de diep gaande Constansia. ,,Na balverlies moet er druk op de bal zijn om de steekpass eruit te halen", aldus Pennings. Tawfik baalde van het moment. ,,Natuurlijk wil je in zo'n wedstrijd beslissend zijn, maar je hoeft niet altijd een crossbal of steekpass te geven. Je moet makke lijke keuzes maken. Soms staat er iemand vlak naast je vrij." maandag 23 september 2019 VOETBAL VOETBAL Invaller Bart Nieuwkoop (links) duelleert met VVV-speler Haji Wright. FOTO BSR AGENCY VOETBAL Tom Boere speelt vanavond zijn eerste 'thuisduel' met KFC Uerdingen 05. Het wordt zijn derde duel in het shirt van zijn nieuwe club, na het bekerduel met Rot Weiss Essen (2-1-ne- derlaag) en het competitieduel in en tegen Zwickau (2-1-overwinning). In beide duels scoorde de oud-speler van FC Twente één keer. KFC Uerdingen speelt de thuisduel in het stadion van Fortuna Düsseldorf. Daar is van avond Waldhoff Mannheim de tegenstander. De vrouwen van ADO Den Haag pakten vrij dagavond een punt op bezoek bij PSV. De uit Vlissingen afkomstige Ilham Abali kwam deze keer niet in actie. Coach Sjaak Polak hield haar negentig minuten op de bank. GO 2-2 Levi Bouwense pakte in de tweede divisie een punt met Jong Sparta. Het uitduel met Spakenburg eindigde in 2-2. Bouwense speelde als centrale verde diger en kwam kort na rust op voorsprong met zijn ploeg. Nadat Spaken burg de achter stand had om gebogen in een 2-1-voorsprong, kwam Jong Sparta in bles suretijd nog langszij (2-2). Thomas van den Houten kwam gisteren met AFC tegen Koninklijke HFC niet ver der dan 0-0. Yarick Dorst boekte zater dag een over winning met Barendrecht. Het uitduel in de derde divi sie bij Ajax ein digde in 0-1, de middenvelder uit Bruinisse speelde de hele wedstrijd. Stedoco, de ploeg van Kyle Doesburg, won met 2-0 van VVOG. De spits bleef 90 minu ten op de bank. Puur genieten, Barry van der Hooft Hoek 11Constansia Hoek - Goes 1-0 44. Embrechts 54. De Jager 2-0 3-0 55. Franse 4-0 73. Impens (pen.) 5-0 79. Nelis (pen.) 6-0 6-1 90. Wissel (pen.) Opstellingen De Jonghe Wilson Embrechts Meulmeester Klap Tawfik Van den Bergh Bannani Manuhuwa 70. James Smulder Dekker Hollemans Nguyen 76. Mbikulu De Winter Vandepitte Hage Constansia 61. Nelis Franse Impens De Jager 29. De Kok Schalkwijk 76. Wissel De Kroo 76. De Vlieger Scheidsrechter: W. Kuijntjes (Brakel) Toeschouwers: 1150 - Jonathan Constansia Na afloop van de 6-1-nederlaag in de derby tegen Hoek wees alles en iedereen van Goes met een beschuldigende vinger naar scheidsrechter Willem Kuijntjes. „Ongelooflijk, heel de arbitrage", foeterde Steve Schalkwijk. ,,Zij pakken ons punten af die we keihard nodig hebben." Len Wolters Hoek a r -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36