De mooiste najaarsreizen effeweg.nl MEDIA CULTUUR 23 Vandaag vijftien jaar geleden stierf André Hazes. Op zoek naar diens artistieke erfenis met Martijn Fischer, wiens theatershow rondom Hazes vanavond de première beleeft. „Iedereen maakt Hazes- momenten mee in z'n leven.'' effeweg.nl oF bel 08810 30 800 |AfÜvR Boek zonder aanbetaling Indrinken, uiteraard met Heineken, doen de bezoekers dan het liefst in de Eddy Bar, de donkerbruine kroeg in de Gerard Doustraat in De Pijp, ooit een van de vaste adresjes van Hazes senior. Fischer: ,,Ik ben daar laatst ge weest voor promotieactiviteiten voor deze theatertoer. Ik zag hem daar wel zitten, de grote kleine man. Linker hand op zijn heup, rechterhand om een vaasje bier, pink omhoog. Later een kaartje leggen, misschien. De eigenaresse uit Andrés tijd is overle den, een jong stel heeft het café over genomen. Maar ze hebben besloten de hele inrichting en sfeer intact te laten, geweldig natuurlijk." die krijgt iedereen in het leven. Het is echt, het is universeel.'' Gedeelde smart(lappen), zogezegd. Ze klinken nog altijd in de theater shows van Fischer, bij thuiswedstrij den van Ajax (Bloed, Zweet en Tranen), bij de uitverkochte concerten van André Hazes junior, die ondanks zijn uitdijende eigen oeuvre de muzikale herinneringen aan zijn vader levend houdt. Zus Roxeanne zingt het werk van haar vader alleen nog tijdens Holland Zingt Hazes. „Nederland houdt onophoudelijk van André Hazes en zijn muziek is exact vijftien jaar na zijn overlijden nog steeds on sterfelijk,'' melden de organisatoren van het evenement, die de Ziggo Dome in Amsterdam in maart vol gend jaar uit hopen te verkopen. Bloemen Om de hoek ligt de Albert Cuyp, waar de 8-jarige Hazes al zong. Op de hoek van de Albert Cuypstraat en de Eerste Sweelinckstraat onthulde zijn ontdekker Johnny Kraaijkamp senior vandaag veertien jaar geleden een standbeeld van de zanger, zittend op een barkruk. Nog dagelijks leggen fans bloemen bij het beeld. ,,Wat ik zo mooi vind, is dat het beeld net zo groot is als André was. Heerlijk detail,'' grijnst Fischer. Na vijftien jaar nog altijd beluis terd, herdacht, meegezongen. Dank zij die persoonlijke André Hazes- momentjes die iedereen heeft, knikt Fischer. Hij heeft er zelf twee. ,,Ik speelde André in de musical Hij ge looft in mij toen ik zelf in scheiding lag. Die muziek kwam toen natuur lijk extra binnen en dat was juist on handig. Door mijn persoonlijke pijn en verdriet werd ik bijna André Hazes, terwijl ik hem alleen maar zo goed mogelijk wilde spelen.'' Het tweede momentje van Fischer is onschuldiger: ,,Toen ik een jaar of 12 was, verhuisde ik met mijn moe der van de Utrechtse binnenstad naar Bunnik. Ik was volgens mij net mijn kamer aan het inrichten toen mijn overbuurjongen langskwam met de nieuwe single van Hazes, Zeg maar niets meer. Hij vergat 'm mee te nemen toen hij naar huis ging. En dat was precies waarop ik hoopte.'' de stelling wel aan dat iedere Neder lander minimaal één zin van Hazes kan opdreunen. En ook dat vrijwel iedereen een André Hazes-moment meemaakt. Zo'n moment dat een nummer van André echt bij je bin nenkomt. Soms op een feestelijke avond in de kroeg, maar vaak ook bij verdrietige momenten. De rauwe pijn die hij bezong, die opdonders, él ff? Kroatië, Opatjja, PLitvice Q en Postojna Geheimen van de Balkan Q Italiaanse Bloemenrivi'era Barcelona en de Spaanse Kust Highlights van Zuid-Engeland maandag 23 september 2019 GO Martijn Fischer tijdens de try-out in Veenendaal. FOTO RAYMOND VAN OLPHEN Zie voor de speellijst: bostheaterprocucties.nl Ontbjjt en diner Vertrek: 14 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 27 sep, 4,12,19,25 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 4,12 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 14 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 12 okt %°u0 SGR Alle Fouten voorbehouden, Excl. reserveringskosten en Calamiteiten Fonds,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23