Joyce de Visser steekt alle ringen bij het ZK sjezenrijden IN DE REGIO 18 WALCHEREN Onderhoud Stationsbrug MIJN DORP, MIJN STAD LINTJE PIET MOERLAND De werkzaamheden zijn ingrijpend voor al het verkeer op de weg en op het water. Een aantal maatregelen op een rij. Het Kanaal door Walcheren ter hoogte van de Stationsbrug is vanaf vandaag 07.00 uur tot en met vrij dag 17.00 uur gestremd. Schepen kunnen de Stationsbrug niet passe ren. Woensdag wordt de brug op een drijvend plateau gehesen. De pontonbrug die de Stationsburg vervangt, is woensdag ook niet te gebruiken. Er wordt die dag elk half uur een gratis pendelbus ingezet tussen het Station en de Loskade en weer terug. Van 23 september 2019 tot en met 12 april 2020. Om ervoor te zorgen dat de brug goed en veilig blijft werken, is een grondige renovatie nodig. Dat gebeurt in Krimpen aan den IJssel. Zij kunnen via een tijdelijke pon tonbrug het kanaal oversteken. Die ligt tussen het station en de Los- kade. Maar omdat deze brug met vrij steile trappen aan de kades is verbonden, kan niet iedereen daar van gebruik maken. Voor mensen in scootmobielen, rolstoelen en ou ders met kinderwagens rijdt er een gratis taxidienst tussen de Loskade en het station. Hierbij wordt er wel vanuit gegaan dat deze mensen zelf kunnen in- en uitstappen. Taxiser vice Livo is er van maandag tot en met zaterdag van 07.00 uur tot 23.00 uur; en op zondag op afroep via telefoonnummer 0118-635800. Wie die taxi niet wil of kan ge bruiken, kan ook omlopen en de voetgangersbrug gebruiken die naast de Schroebrug ligt. Zij moeten ook omrijden via de Schroebrug. Aan de Loskade komen tijdelijke bushaltes voor bussen. Touringcars kunnen parkeren op het huidige busstation aan de Kanaalweg. En dan zijn er nog de schepen op het Kanaal door Walcheren. De pontonbrug gaat een paar keer per dag open voor schepen. Van maandag tot en met vrijdag is dat om: 07.07 uur; 11.37 uur; 15.37 uur en 19.37 uur. De opening van 07.07 uur moet de dag ervoor worden aange vraagd bij de Nautische Centrale Vlissingen voor 22.00 uur. Op zater dag en zondag gaat de pontonbrug open om: 10.07 uur en 15.37 uur. Het Zeeuws volkslied klonk zater dagmiddag in Ritthem voor Joyce de Visser en Hubert van der Maas, de nieuwe Zeeuws kampioenen sjezenrijden. De Visser stak met Van der Maas aan de leidsels alle 72 ringen en in de kamp nam ze drie keer de 14 millimeterring op de lans. Ze wa ren daarmee het beste koppel van de veertig combinaties die de strijd met elkaar aangingen. De sjezen reden zaterdag door de straten van Ritthem. Dat de crème de la crème van het sjezen- rijden aanwezig was, bleek al snel uit het verloop van de wed strijd. Missers werden nauwelijks genoteerd, acht combinaties sta ken 'de volle bak'. De kamp zorgde op 26 mm voor drie afvallers. Voor het eerst Bij het sjezenrijden moeten de da mes de ringen steken. De strijd om de titel ging op 14 mm tussen Joyce de Visser en Moniek Corbijn, de kampioen van vorig jaar. Corbijn stak dat formaat slechts een keer, zodat De Visser, die immers drie keer raak stak, samen met Van der Maas voor het eerst Zeeuws kam pioen werd. Lezing Japans drummen Italiaans leren maandag 23 september 2019 Hoe kom je nu over het kanaal? ARNEMUIDEN Piet Moerland uit Arnemui- den heeft vrijdagavond een koninklijke onder scheiding ontvangen voor zijn vele vrijwilli gerswerk. Hij is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau en kreeg het lintje uit handen van loco-burgemeester en plaatsgenoot Johan Aalberts. Moerland (78) werd verrast in de kantine van voetbalvereniging Arnemuiden. Van die club was hij vrijwilliger vanaf 1973 en voorzitter tussen 1987 en 1996. Hij verricht nog altijd administratieve werkzaamheden en zet zich in voor de oud-papierinzameling. Verder ondersteunt Moerland al zestig jaar be langeloos familie en anderen, brengt patiënten en familie van en naar het ziekenhuis, het vliegveld en hospice, doet hun boodschap pen en vult belastingformulieren in. FOTO RUBEN OREEL De Stationsbrug in Middelburg is vanaf vanochtend 07.00 uur niet meer te gebruiken. De brug wordt woensdag weggehaald voor groot onderhoud. Het Ka naal door Walcheren is daarom ook voor scheepvaart de hele week gestremd ter hoogte van de Stationsbrug. Maurits Sep Middelburg Wat gebeurt er deze week pre cies? Hoe lang is de Stationsbrug afge sloten? Hoe komen voetgangers nu van het station naar de binnenstad en terug? En hoe moeten fietsers de over kant bereiken? Auto's hebben geen last van het weghalen van de Stationsbrug, want die mochten er toch al niet over. Maar bussen van het open baar vervoer wel. Waar moeten die nu heen? Martijn Minderhoud Ritthem Joyce de Visser en Hubert van der Maas. VLISSINGEN Peter van Druenen geeft morgen een lezing in Vlissingen. Hij vertelt over op het ontstaan en de ontwikkeling van Vlis singen. Geïnteresseer den zijn van 19.00 tot 21.00 uur welkom in 't Speelhuus in Ter Reede, Vredehoflaan 370. De toegang bedraagt twee euro, aanmelden kan via samenopstap@ wvozorg.nl. ARNEMUIDEN De Araumi Daiko Acade mie begint morgen met een lessenreeks Japans drummen. Dit is een vorm van percussie die zowel muzikaal, kunst zinnig als sportief be leefd wordt. De lessen worden gegeven in scoutinggebouw Baden Powell, Steigerweg 7 in Arnemuiden en begin nen om 18.30 uur. Een les duurt anderhalf uur. Aanmelden kan via nicole.taikofamilie@ gmail.com. MIDDELBURG In Middelburg worden morgen twee kennisma kingsbijeenkomsten voor de cursus Italiaans Peter van Druenen geeft een lezing over Vlis singen. FOTO RUBEN OREEL van de ZVU gehouden. De startdatum van de dag- en avondcursus Italiaans is 1 oktober. De bijeenkomst voor de dagcursus is om 10.30 uur in de bibliotheek. Voor de avondcursus is dat om 19.30 uur in Common House Elliott, Lange Noordstraat 48. Zie ook volksuniversiteitzeeland. nl. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaars traat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boe ken- en verzamel- markt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'A Rainy Day in New York'; Doopsgezinde Kerk, 19.30 uur: Start Vre- desweek met avond over geweldloos communiceren; Van Eijkeren DanceMas- ters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gym zaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters; Gymzaal de Branding, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18