II ZEELAND 17 'Regen is geen probleem; wind wel' ELKE DAG HET NIEUWS TUSSEN JE OREN Nieuw! OchtendPod, dé podcast voor wie graag opstaat met het Laatste nieuws. Luuk Ikink en zijn vrouw Simone Wijnands praten je in 20 minuten bij over de belangrijkste onderwerpen uit de ochtendkranten. Direct luisteren? pzc.nl/OchtendPod zo opgeruimd'. Gaandeweg ont staat een systeem." Nu staat alles weer op zolder en in de garage, thuis, op een paar mi nuten fietsen. De familie komt dan wel uit Wommelgem (bij Antwer pen), maar is verkast. Dochter Kim kwam haar grote liefde tegen in Vlissingen en vertrok 18 jaar gele den naar Westkapelle. Linda en Luc volgden zes jaar later. ,,Ik kom al 61 jaar in Westkapelle", verklapt Linda. ,,Ik was 3 toen ik hier met mijn ouders voor het eerst op va kantie kwam. We stonden hierach ter op de camping." Ze zakken nog even lekker weg in hun zetels. Al komt het onvermij- delijke moment angstvallig dicht bij: het inleveren van de sleutel. ,,Echt niet", roept Kim. ,,Als je dat doet, ben je hem kwijt hoor. We mogen hem bijhouden. Gelukkig. Mijn zwager en schoonzus staan op de wachtlijst; het duurt drie a vier jaar voordat ze aan bod komen." De buren wisten niet wat ze zagen. Komt dat allemaal uit dat kotje? Ja dus Ook John en Rian Vernooij uit Breda peinzen er niet over de sleu tel in te leveren. Jammer dat het voorbij is, 'maar het is goed zo', ver telt Rian. ,,Het was een prachtsei- zoen." Samen met haar man haalt ze zaterdag hun vertrouwde strandkot weer leeg. Kleindochter Kaat vindt het maar niks en kijkt beteuterd toe. Tja, het laatste week end, mijmert Rian. ,,Dat betekent heel veel ruimen. Heel het seizoen wordt er van alles meegenomen en dan moet dat in een keer allemaal terug natuurlijk hè?" Stiekem staat het bij de Vernooijs ook aardig vol. „Schepjes, emmer tjes, stoelen, tafels, kussens, hand- 420 HUISJES doeken, zonnebrand, wat je maar kunt verzinnen", somt Rian op. ,,We laten het de hele zomer liggen. We staan met de stacaravan hier op de camping en als het even kan zit ten we op het strand." Een deel gaat naar de caravan en een deel mee naar huis. Rian moet even diep nadenken. ,,John, wat zal het zijn? Hebben we dit huisje nu een jaar of vijftien, twintig? Ja, zoiets. Mijn ouders kwamen hier al, ik ben hier als kind opgegroeid. Mijn kinderen zijn hier ook opge groeid en mijn kleinkinderen groeien hier ook weer op." Rian en John pakken de laatste spulletjes en sluiten het huisje af. ,,Dat was hem dan. Tot volgend jaar." maandag 23 september 2019 'm dan, tot volgend jaar' -Kim Czajka A. van Rooijen dochters is één van de grootste verhuurders van strandhuisjes in Westkapelle. 420 hebben ze er staan. Van daag begint Ander van Rooijen (77) samen met zijn twee schoonzoons met het weghalen. Dit weekend moesten ze alle maal leeg zijn. ,,Al wil je niet weten wat mensen laten liggen", vertelt Van Rooijen. ,,Duur speelgoed, mooie hand doeken. Daarom heffen we te genwoordig een boete van 50 euro als mensen hun huisjes niet uitruimen." Eerst gaan de strandstoelen en windschermen eruit. ,,Daarna halen we de huis jes stuk voor stuk weg, zetten ze op pallets en rijden ze naar een loods hier op het industrieter rein." Over pakweg tweeënhalve week is alles weg. „Regen is geen pro bleem; wind wel. Daarom moet het nu." Zijn zonen doen het zware sjouwwerk, zelf zit Ander achter het stuur. ,,Ik vind het zo leuk om te doen hè." John en Rian Vernooij uit Breda haalden zaterdag hun strandkotje leeg. Kleindochter Kaat kijkt beteuterd toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17