,,Een aantal raakte daardoor op een lager pitje. In Alle Tijd zegt iemand na een sterf geval: alles wat iedereen erover zegt, is fout. Zo hebben mijn vrouw en ik dat destijds niet ervaren. Maar het is moeilijk uit te leg gen waarom ik de opmerking van de ene vriend wel pikte en die van de andere niet. Ik kan er nog steeds de vinger niet achter krijgen. Misschien had het te maken met dienstbaarheid, of aandacht vestigen op verkeerde dingen. Laat ik het zo zeggen: ik hoop dat ik mijn vrienden in zo'n situatie kan geven wat zij nodig hebben.'' ,,Als ik een restaurant aangenaam vind, hoef ik niet per se naar een andere zaak. Daarom heb ik een paar vaste plekken die ik afwissel: Concours, bistro Madeleine. Ik draag altijd Fred Perry-truien, ik heb zelfs geen andere. Ik kom er niet toe iets anders te proberen. Of zou het gemakzucht zijn?'' Op de vraag of zijn vrouw Mascha niet af en toe zegt: 'Ronald alsjeblieft...' toont hij zijn PASPOORT Ronald Edgar Giphart Privé sive care. Een heel heftige periode die zorgde voor een waterscheiding in mijn vriendenkring." Wat deed die ziekte dan met je vriend schappen? Je woont vrijwel je hele leven in Utrecht, hebt 24 jaar dezelfde vrouw en je vrien den ken je sinds de middelbare school. Ben je loyaal of weinig avontuurlijk? Geboren 17 december 1965, Dordrecht Opleiding Studie Nederlands aan de universiteit Utrecht (niet afgemaakt) Loopbaan Stopte na drie jaar met zijn studie om zich op schrijven te storten. Om dat te bekos tigen, werkte hij om de week als nachtportier in een Utrechts ziekenhuis. Hij debuteerde in 1992 met de bestseller Ik ook van jou en kwam daarna met de suc cessen Giph (1993) en Phi- leine zegt sorry (1996) dat werd verfilmd met hoofdrol len voor Kim van Kooten en Michiel Huisman. Daarna volgden onder meer het autobiografische en ver filmde Ik omhels je met dui zend armen (2000), Troost (2005), Harem (2015) en Lieve (2016). Maakte als sportliefhebber veel verha len voor tijdschrift Hard Gras. Met Rob van Scheers schreef hij boeken over Feyenoord en met zijn vrouw Mascha Lammes maakte hij recepten en kookboeken. Hij staat in het theater met Bart Chabot en is bij 24Kitchen te zien met een wijnpro gramma. Getrouwd, vader van drie kinderen ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2019 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99