'We steunen de enige dorpswinkel' GELD GELUK Henk en Marga hebben het tijdelijk wat krapper, met drie studerende kinderen. Henk houdt alle uitgaven bij in Excel. Henk: ,,Ik ben elke maand blij als het salaris weer binnen is. Drie studerende kinderen kosten nogal wat. Ze hebben geen studielening.'' Marga: ,,Ze hebben alle drie een bij baantje, maar hoeven geen kostgeld te betalen. Ze mogen van dat geld leuke dingen doen. Of ze kunnen ervan spa ren, bijvoorbeeld voor hun rijbewijs.'' Henk: ,,De oudste heeft al een rijbewijs en gaat op kamers.'' Marga: ,,We hebben de kinderen tegelijk geadopteerd, toen de oudste vijf jaar was. Ze komen uit één gezin.'' Henk: ,,We hebben niet veel spaargeld: 5000 euro, daaronder komen we nooit.'' Marga: ,,Dit voorjaar hebben we een nieuwe schuur laten plaatsen.'' Henk: ,,Die was 5500 euro.'' Marga: ,,Ons huis hebben we in 2002 laten bouwen.'' Henk: ,,Voor 240.000 euro. We lossen niet af op de hypotheek, bruto betalen we 750 euro aan rente.'' Marga: ,,We wonen in een huis met vijf slaapkamers en een grote tuin. En we hebben twee auto's. We werken bij het zelfde bedrijf, maar we hebben soms andere werktijden. Bovendien deed onze zoon tot voor kort aan topsport: turnen. Ik reed hem naar Heerenveen.'' Henk Marga Beste koop Slechtste koop 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO CORNÉ SPARIDAENS Marga: ,,Met ons geld uitkomen, is voor ons een sport.'' Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Marga Scheper (48), pre-analytisch laborant. Henk Scheper (54), microbiologisch analist. Marga en Henk wonen in een twee-onder-een-kap koophuis in Sauwerd. Ze hebben drie, vanuit Colombia geadopteerde kinderen, van 20, 18 en 16. Marga: ,,Een blue- toothspeaker van 125 euro. Gebruiken we zelfs onder de douche.' Henk: ,,Een pneumatische boorhamer, gekocht bij de Gamma. Hij kostte maar 50 gulden en doet het nog steeds.'' Marga: ,,Een paar heel mooie schoenen van 120 euro, waarop ik niet kan lopen.'' Henk: ,,Mijn auto, een Peugot 5008. Voor 20.000 euro als occasion gekocht. Er mankeert van alles aan.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94