'Als hier een doos Magnums opengaat, neem ik een raketje' Boodschappen aan deur betalen met een tikkie Nieuw onderdeel in het theorie-examen t\\V i v Nederlanders gaan bijna 50 euro meer verdienen Profielen van Hyves bestaan nog 3 stabiliseert je gewicht en moet je opletten. Een lichaam streeft nu eenmaal naar het hoogst mogelijke gewicht; een overblijfsel uit de evo lutie. Als je goed in het vet zit, over leef je eerder een hongerwinter. Je lichaam probeert dus van alles om weer aan te komen, in sommige ge vallen zo sterk dat het effect van de ingreep helemaal ongedaan wordt gemaakt. Bij mijzelf bleek een ab normaal lange dunne darm de reden dat ik veel aankwam; alle voedings stoffen werden extreem goed opge nomen door mijn lichaam. Tijdens een derde operatie is daarom een flink stuk dunne darm buiten wer king gezet.'' Een maagverkleining kent geen bijwerkingen ,,Je krijgt veel minder voedings stoffen binnen, dus je moet de rest van je leven vitaminepillen slikken om geen tekorten op te lopen. Je kunt daardoor last krijgen van haar uitval, broze nagels, vermoeidheid en somberheid. Al met al wordt je weer stand een stuk minder na zo'n in greep. Het is dan ook heel belangrijk dat je goed voor jezelf zorgt. Griep, oorontsteking, vage klachten: ik heb nog nooit zo veel antibioticakuren gehad als na mijn operaties. De laatste is inmiddels drie jaar geleden, maar mijn weerstand blijft voor altijd beperkt.'' Een maagverkleining is voor slapjanussen iemand zoiets zei, inmiddels kan ik erom lachen. Ga er maar aan staan: een grote operatie met risico's, waar voor je alleen in aanmerking komt als je voldoende lijnpogingen hebt ge daan, dus als je al genoeg ellende achter de rug hebt. Bovendien: na de operatie begint het pas echt. Dan moet je leren om gezond, gevarieerd, liefst vers en in kleine porties te eten. Je moet eraan wennen dat je bij een barbecue met vrienden ziek kunt worden van de satésaus. Het succes van een maagverkleining staat of valt met discipline. Ik heb geleerd om slimme keuzes te maken. Gaat hier in huis een doos Magnums open, dan neem ik een raketje. Zo kan ik toch een beetje meedoen.'' Elke maagverkleining is hetzelfde „Zoals gezegd bestaan er verschil lende ingrepen, elk met voor- en na delen. Een maagband beperkt het vo lume van je maag, maar die wordt nauwelijks nog geplaatst. De gastric bypass is de populairste ingreep. Daarbij wordt de maag fors verkleind en wordt een stuk dunne darm om geleid zodat er minder suikers en vet ten worden opgenomen. Op twee punten winst dus: een kleinere maaginhoud waardoor je sneller vol zit, én een verminderde opname van voedingsstoffen en energie. Bij een gastric sleeve wordt alleen de maag verkleind, de dunne darm blijft hetzelfde. Maar de maag is een spier; als je die door constant over eten oprekt, kan hij opnieuw groter worden. Daarnaast heb je nog de mini-gastric bypass, een variant die minder ingrijpend is. Als een van deze ingrepen niet ge noeg effect heeft, zijn er nog 'redo- operaties' mogelijk, waarbij de dunne darm nog verder buitenspel wordt gezet.'' Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten GO ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2019 ,,In het begin werd ik woedend als ABC van de maagverkleining van Annette Born is verschenen bij uitgeverij Lucht (€20) Albert Heijn biedt klanten voortaan de mogelijkheid om thuisbezorgde boodschappen te betalen met een 'tikkie'. De betaaldienst is ontwikkeld in samenwerking met ING, maar kan worden gebruikt met elke Nederlandse bank. Pinnen kan ook nog gewoon. Het theorie-examen voor het rijbewijs wordt vanaf 1 november zwaarder. Dat heeft het Centraal Bureau Rijvaardigheid laten weten, meldt EenVandaag. Het theorie-examen be staat vanaf dan uit drie onderdelen in plaats van de huidige twee. 'Verkeersinzicht' wordt een apart onderdeel. Zo worden nieuwe bestuurders beter voorbereid op voorrangs situaties en gedrag bij wegwerkzaamheden. Het netto-inkomen van Nederlanders met een modaal inkomen stijgt in 2020 met 48,70 euro per maand. Dat is een stijging van 2,2 procent, blijkt uit berekeningen van HR-dienstverlener Visma Raet. Het bedrijf berekende de plannen van het kabinet door naar het inkomen. De stij ging heeft betrekking op werkenden met een modaal inkomen van 3000 euro per maand, maar zegt niet alles over de koopkracht. Miljoenen oude profielen van het socialmediaplatform Hyves zijn online terug te vinden, terwijl de website al sinds 2013 niet meer bestaat. Ze blijken opgeslagen in een webarchief, ontdekte VPNgids. Ongeveer tien miljoen Nederlan ders hadden een profiel op de site, die in 2004 werd opgericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75