Ondine In het nieuws Uit het nieuws Straks even die kraan aflikken. Komt helemaal goed Vreedzaam verzet tegen ontpoldering Teleurstellende dag voor onderwijs DEZE WEEK IN Z Ik hoop dat ze met spandoek komen Roeien met de riemen die we hebben Een super- gezonde, slanke poepdonor, dat is wat ik nodig heb 15 SCHIPPERS BALEN VAN KWESTIE ONTGASSEN 18 PETER VERDURMEN, ZONDER OPSMUK 9SCHOOL WAS OOK EEN THUIS' VOOR PIET DE JONG 2 Driemaal daags innemen", zegt de apotheker, terwijl hij mij het doosje toeschuift. 'Amoxicil- line met clavulaanzuur', staat erop. Toe maar, een breed-spectrum antibioticum! Dag bloe men, dag bijen, dag darmbacteriën! Maag- en darmklachten, zoals misselijkheid, braken en diar ree, buikpijn en winderigheid: 'Dit is normaal', zegt de bij sluiter. Met een beetje pech krijg ik daarbovenop nog rode en paarse vlekjes, puistjes, bulten en galbulten, jeuk, ont stoken slijmvliezen en een zwarte tong. verpakking. 'De bijwerkingen al direct', hadden ze er ook wel op kunnen zetten. Zo wordt kamertje Nummer 100 tij delijk mijn hoofdverblijf. En mijn belangrijkste bezigheid, tussen het toiletbezoek door, het kuisen van het kleinste ka mertje. Lichtknopje, deurgreep, spoelknop en kraan krijgen extra aandacht want die zijn viezer dan de bril, blijkt uit onderzoek. Ondertussen klaag ik luidkeels mijn nood. ,,Too much information!", roept mijn zoon, maar ik klaag lekker door, want het is niets minder dan een cata strofe. Ergens diep in mij, waar volgens de nieuwste in zichten de goede bacteriën voortdurend bezig zijn de slechte te bevechten, heeft de antibiotica een slachting aangericht. Daarbij zijn ook de good guys uitgemoord, die mij behoeden voor allerlei ellende, zoals allergieën, obesitas, vermoeidheid en depressie. begin ik met de herstelope ratie. Probiotica moet ik heb ben! Een kickstart voor de zieltogende flora in mijn acht-en-een-halve meter darm! Mijn ontbijt bestaat uit gedroogde bacteriën, tot leven gewekt in een glaasje lauwe aalbessensiroop. Ik laat het prutje naar binnen glijden en moedig ze in ge dachten aan: Gaat en verme nigvuldig u, zegenbren- gende Bifidobacterium, En- terococcus, Lactobacillussen en Lactococcus! Na vijf dagen zijn de zakjes op. Wat nu? Zijn de catacom ben weer op orde? Hebben mijn vriendjes het buizenstelsel alweer gekoloniseerd? Bij MyMicroZoo kan ik voor zo'n 130 euro een poepanalyse laten doen - even wat van het bruine goud opsturen en per kerende post sturen ze een lijst van je interne medebewoners. Hónderden zijn dat er. Leuk om te weten, maar om te begrijpen wat je ermee moet, verwijst MyMicroZoo je naar 'externe partijen', die ongetwijfeld ook wat willen verdienen. dat is wat ik nodig heb. Zo eentje die fantastische darmkolo nies en het perfecte BMI heeft. Vriendin J. bijvoorbeeld. Die zit gegarandeerd propvol met Bacteroidetes en Christense- nella. Dat zijn hele fijne holbewoners, blijkt uit onderzoek: die helpen je om lekker te eten zonder dik te worden. ,,Dat was heerlijk", zucht ze voldaan na de copieuze maal tijd. Ze wrijft over haar buik en staat op. Daar gaat ze, rich ting wc, jawel. ,,Het lichtknopje zit rechts van de deur!", roep ik haar verheugd na. ,,En vergeet niet je handen te wassen!" Straks even die kraan aflikken. Komt helemaal goed. Guus Langeraert uit Oostburg zal aanstaande donderdag proteste ren tegen ontpoldering tijdens de opening van het project Wa- terdunen in Breskens. Bij dit pro ject is een zogeheten getijden- duiker aangelegd om zout water vanuit zee door het recreatiege bied te laten stromen. Met de groep 'Vrienden van Waterdu- nen NEE!!' laat Langeraert weten dat dit het laatste project aan de Zeeuws-Vlaamse kust moet zijn. ,,Vier van dit soort projecten is, helaas, voldoende", vindt hij. Hoewel het volgens hem niet goed is dat de polder al zo vaak is aangetast, ziet langeraert ook po sitieve dingen. ,,Er zijn goede parkeerplaatsen aangelegd. Ik snap dat het voor ondernemers aantrekkelijk is om recreatiege- bieden aan te leggen op dit soort plekken. Maar zout water hoort voor de dijk. Ik vind het erg triest dat er zo met landbouwgrond en met poldermensen wordt omge gaan." Langeraert zet zich al jaren in tegen ontpoldering. Donderdag laat hij na de officiële gelegenhe den - om de kans weggestuurd e worden te vermijden - weer van zich horen. Hij hoopt dat zo veel mogelijk mensen achter hem zul len staan. ,,Op mijn oproep heb ik al veel reacties gekregen van mensen die het met mij eens zijn en willen meedoen. Ik hoop dat ze met spandoeken en al komen. We gaan op de uiterste linker arm van 't Killetje staan. Daar zullen we op een vreedzame manier onze mening laten horen." Prinsjesdag is weer achter de rug en de plannen voor 2020 zijn be kendgemaakt. Zo wordt geen ex tra geld vrijgemaakt om het lera rentekort tegen te gaan. Dat nieuws sloeg bij de Bevelandse scholengroep Albero in als een bom, zegt bestuurder Pim van Kampen. ,,Het donderde de dag erna wel even in onze bestuurs kamer. Onderwijs is het funda ment van onze samenleving. We zitten echt in zwaar weer", zegt hij. Zo gaf hij afgelopen maand al in PZC aan dat hij zich zorgen maakt over het aantal invalkrach ten. ,,Het tekort is enorm. Er moet structureel meer geld komen om dit tegen te gaan. Al jaren is er te weinig gedaan. Dan is het bela chelijk dat er niks bij komt." Uiteindelijk kreeg Prinsjesdag nog een positieve noot. ,,Ik zag dat veel partijen aandacht vroe gen voor het lerarentekort. Dat ook zij het niet vonden kunnen dat er zo weinig aandacht aan werd besteed. Dat geeft hoop op een reactie van de coalitie." Van Kampen kijkt positief naar de alternatieven waar de Zeeuwse scholen aan werken om het lera rentekort tegen te gaan. ,,We moeten roeien met de riemen die we hebben. Door goed samen te werken proberen wij het leraren tekort aan te pakken." 'De combinatie werkt binnen enkele dagen', staat op de Zodra de kuur afgelopen is, Ik bedenk een list. Een supergezonde, slanke poepdonor, ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2019 GO Prinsjesdag 11 Zo gezien Is een museum in het geboortehuis van KIEK! P12 Etty Hillesum een reële wens? 14 Saskia Noort Zorg dat we narcostaat zelf beheersen 18 Comments likes Wat leeft er op sociale media? 22 Netflix Wat een zak geld en een algoritme kunnen doen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50