ZEELAND 13 Met alle respect voor Goes, maar ik denk dat wij een beter team hebben Hoek zal ons misschien wel onderschatten. Daarom denk ik dat we ze kunnen verrassen Ik heb gezegd waar het op staat en daar werd ik min of meer voor gestraft geslachtofferd na de wedstrijd tegen DVS'33. Tegen Hoek hoop ik wel weer te spelen. Ik heb nu drie keer op het middenveld gespeeld, maar nog niet op mijn ei gen positie, centraal achterin. Ik denk dat mijn kwali teiten daar het beste tot hun recht komen. Ik train goed, daar ligt het niet aan.'' Steven Smulder is bij Hoek tot nu toe een onbe twiste basisspeler. ,,Ik heb mijn plek wel gevonden ja, en speel met goede voetballers om me heen. Maar het kan nog veel beter. Na de wedstrijd tegen Ajax werd ik gekozen tot man of the match, terwijl ik niet het ge voel had dat ik een heel goede wedstrijd had gespeeld. Je moet niet te snel tevreden zijn.'' Ralph de Kok: ,,Ik heb wat blessures gehad, onder meer een zware aan mijn knie. Dat hielp niet mee. Bij FC Dor drecht heb ik daarna ook wel wat discussies gehad. Toen ik weer fit aan het worden was, werden er zaken beloofd maar bijeen tussentijdse evaluatie wisten ze daar ineens niets meer van. Dan ben ik er wel klaar mee. Ik heb gezegd waar het op staat en daar werd ik min of meer voor gestraft. Ik speelde weinig meer. Als ze eerlijk waren geweest had ik er minder problemen mee gehad. Ik trainde wel maar speelde weinig en dan mis je ritme. Ik heb besloten om daarna zoveel mogelijk rust te ne men, helemaal fit te worden en de overstap naar Goes te maken.'' Steven Smulder: ,,Bij Feyenoord ligt het niveau zó hoog, meer jongens redden het niet dan wel. Als je de stap naar het eerste wilt maken moet je echt een groot talent zijn. En je moet ook een beetje geluk hebben. Toen dui delijk was dat ik niet bij Feyenoord kon blijven, zou ik naar Willem II gaan. De club bood me een driejarig con tract aan. Maar het ketste toch af. Er zou te weinig bud get zijn geweest. Of je dat moet geloven, is altijd de vraag. Het was wel een rede lijke klap. Ik koos daarna op het laatste moment voor NEC, waar ik twee jaar op ama teurbasis heb gespeeld. Maar het is soms echt moeilijk om die laatste stap te zetten.'' De Kok: ,,Omdat we het ei genlijk een soort van ver plicht zijn. We hebben nu drie wedstrijden op rij niet gewonnen en niet ge scoord. Maar een derby is een wedstrijd op zich. Iedereen is er al een tijdje mee bezig. Hoek zal ons misschien wel on derschatten. Daarom denk ik dat we ze kunnen verrassen en dat wij gaan winnen.'' Smulder: ,,Het lijkt me duidelijk dat wij gaan winnen. Met alle respect voor Goes, maar ik denk dat wij een beter team en betere spelers hebben. We hebben heel veel vertrouwen. We moe ten laten zien dat we beter zijn.'' De Kok glimlacht. Stel dat hij met Goes in de slotfase met 0-1 leidt, Smulder ziet doorbreken en zijn vriend op weg lijkt naar de gelijk maker. Wat doet hij dan? ,,Ik zou hem onderuit trappen en een kaart pakken. Buiten het veld zijn we vrienden, maar als het moet dan moet het. Uit eindelijk denk ik dat je in een wedstrijd geen vrien den moet hebben. Na afloop kun je gezellig met elkaar praten, maar op het veld moet je je mannetje staan. Steven zou het zelfde doen, dat weet ik zeker.'' Smulder: ,,Ik verkoop Ralph geen rotschop, maar hij gaat echt niet alleen op het doel af.'' deze zomer de overstap naar Goes. Hun leven is nu an ders dan het leven dat ze geruime tijd gewend zijn ge weest. ,,Van zo'n zes keer in de week ben ik naar drie keer trainen gegaan. En 's avonds in plaats van overdag'', zegt Smulder, die een cursus volgt om barber te wor den. ,,Het ritme was toen trainen, slapen, weer trai nen. Nu is het vroeg opstaan, werken en drie keer in de week 's avonds trainen. Misschien is het nu wel zwaar der.'' De Kok: ,,Voor mij is het nu juist minder zwaar, omdat ik in mijn tijd bij FC Dordrecht naar het Johan Cruyff College in Roosendaal ging. Ik was vaak om ze ven uur 's avonds thuis, moest dan nog eten en ging daarna vaak om half acht naar de sportschool. En ik moest ook nog leren. Dat waren lange dagen. Nu zit ik op de HZ in Vlissingen, waar ik Communicatie stu deer. Ik heb wat meer rust, dat is wel lekker.'' Het Zeeuwse voetbal hebben ze de afgelopen jaren wel redelijk gevolgd. De Kok: ,,Op zondag gingen Steven en ik samen met nog een paar andere jongens vaak naar Erwin en Tim kijken bij Goes.'' Smulder: ,,Ik ging ook bij Patrijzen kijken, omdat daar veel vrienden van me voetballen. En SSV'65 volgde ik op afstand, omdat daar ook een vriend van me speelt. Maar het was niet zo dat ik echt alles op de voet volgde.'' Zouden Smulder, De Kok, Franse en De Winter graag nog eens met z'n vieren in één elftal willen spe len? De Kok: ,,Het zou mooi zijn als dat lukt. Bij welke club dat dan is, moeten we nog zien.'' Smulder: ,,Het zou inderdaad leuk zijn. Aan de andere kant: mis schien is het dan wel té gezellig.'' Echt gezellig was het afgelopen week niet bij Goes. De ploeg verloor afgelopen zaterdag voor de derde keer op rij en na afloop was de weer fitte Daniël Wis sel erg kritisch op de beleidsbepalers, die er in zijn ogen niet in zijn geslaagd om goede buitenspelers aan te trekken. ,,Hoe Daniël het naar buiten heeft ge bracht, dat klopte wel denk ik'', reageert De Kok. „Al leen bracht hij het misschien iets te hard.'' Smulder: ,,Als je een club bent die 4-3-3 speelt en altijd zo heeft gespeeld, dan moet je buitenspelers hebben. Zo simpel is het toch? Al snap ik wel dat het best moeilijk is om goede vervangers te halen voor spelers als Erwin en Ray Kroon. In Zeeland liggen ze ook niet voor het op rapen.'' Geen uitleg Volgens Ralph de Kok is met de sfeer binnen de selec tie van Goes weinig mis. ,,Die is gewoon goed. Alleen vallen de resultaten de laatste weken tegen.'' Zaterdag was Ajax in Goes met 0-1 te sterk. De verdediger zat negentig minuten op de bank. ,,Waarom? Dat weet ik niet, ik heb geen uitleg gekregen. Misschien werd ik zaterdag 21 september 2019 GO -Steven Smulder, speler van Hoek -Goes-speler Ralph de Kok zijn ze even geen vrienden eiuna -Ralph de Kok (20) Ralph de Kok, Tim Sandee, Erwin Franse, Tim de Winter, Steven Smulder en Redgey Visser (van links naar rechts) in Llo- ret de Mar. Smulder en Franse staan vanmiddag tijdens Hoek-Goes tegen over De Kok en De Winter. eigen foto Waarom hebben jullie het niet gered in het be taalde voetbal? Vandaag staan jullie tegenover elkaar in Hoek. Ralph, waarom gaat Goes winnen? Steven, jij denkt er waarschijn lijk anders over? Ralph de Kok. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41