ACHTER DE SCHERMEN x ,fM F 9 Bijna elk weekend kom je haar tegen bij de Albert Heijn in Middelburg, Ikhlasse Benmoussa. Ze is er teamleider, draagt (nog wel) een modern geknoopt hoofddoekje, en heeft een klantvriendelijke lach, hoe druk het ook is. Voor €2 kun jij ook miljonair zijn m Ikhlasse (27) kent iedereen. ,,In de stad begroeten ze me met 'Miss Albert Heijn'', lacht ze vrolijk. Het bijbaantje heeft ze deze maand al tien jaar, vertelt ze bij de balie van de supermarkt aan de Pottenbakkerssingel. Ze werkt twaalf uur in de week, maar in de vakantie meer. In AH-termen heet dat 'korte parttimer'. ,,Ik ben ook al een poosje stu dent. Ik vond het niet makkelijk na de middelbare schooltijd op Nehalennia de juiste studie te vin den. Ik hielp mijn vader met de administratie, dus ik dacht: mis schien is dat iets voor me. Ik heb van alles gedaan. Maar ik voelde me nog te jong om alleen maar te werken.'' Social Work Ikhlasse volgt nu de opleiding So cial Work op de HZ in Vlissingen. Ze zit in haar derde studiejaar. Ze twijfelde lang over een economi sche opleiding of een opleiding maatschappelijk werk. Het econo mische en het sociale komen nu samen in haar bijbaantje bij de iV, 17: AH. ,,Sinds twee a drie jaar ben ik teamleider. Die werkzaamheden deed ik al wat langer, zoals ervoor zorgen dat de afdeling netjes is. Je bent verantwoordelijk voor de klant én je geeft leiding. Ze vroe gen me of ik het leuk zou vinden. In eerste instantie vond ik dat best lastig. Je hebt opeens toch best veel verantwoordelijkheid. Maar toen dacht ik: de meeste dingen doe ik toch al. Ik hoef er niet bang voor te zijn." Ongeluk Ikhlasse neemt ons mee naar Vlis- singen, waar ze studeert en woont. We reizen met de auto, betaald met het geld dat ze verdiende bij Albert Heijn. ,,Zo kan ik makkelijk naar m'n werk. Al woon ik nog wel thuis, want ik wil sparen voor mijn bruiloft. Eerst had ik een nog mooiere auto, maar daar heb ik een ongeluk mee gehad. Vorig jaar tijdens de hittegolf. Mijn vriend zou mijn ouders voor het eerst ontmoeten. Ik was onderweg om hem op te halen. Na weken ging het keihard regenen, ik slipte en kwam op z'n kop in de berm te recht. Het eerste wat ik deed toen ik ondersteboven hing was mijn vriend bellen. Hij heeft vanuit de trein 112 gebeld. Ik kon er half uit klimmen en had niets. De ont moeting van mijn vriend met mijn ouders is gelukkig goed ge gaan." Hoofddoek In de huiskamer ploft Ikhlasse naast haar moeder op een grote uitnodigende familiebank. Haar hoofddoek komt nog even ter sprake. ,,Eerst droeg ik bij de AH nog geen hoofddoek. In de loop van de jaren ben ik hem in mijn ei gen stijl gaan dragen. Ik draag hem niet klassiek, zoals mijn moeder. Je ziet al mijn haar, maar dat vind ik mooi." Ikhlasse glimlacht verlegen en zelfverzekerd tegelijk. ,,In alle tien jaar is het maar één keertje voorgekomen dat een man er boos om werd. Misschien doe ik mijn hoofddoek binnenkort wel hele maal af." In de huiskamer staat een ziekenhuisbed. ,,Mijn vader van 74 is heel ziek geweest. Mijn moeder zorgt voor hem en ik ben er voor de leuke dingen. Een wandeling maken, iets drinken. Dan zeg ik: kom we gaan wat leuks doen, papa, het is echt mooi weer. Gelukkig gaat het nu wat beter." Het is elk weekend druk bij Al bert Heijn. ,,Nu we een zelfscan- plein hebben is de doorloop nog sneller geworden. Op een zaterdag of zondag zijn er soms wel 5000 klanten. Op de vraag of er ook in de toekomst nog wel medewerkers blijven bij de supermarkt, ant woordt ze ,,Als het aan de klant ligt wel, hoor. Het sociale, de behoefte aan een praatje blijft. Voor hen telt niet alleen het economische." zaterdag 21 september 2019 Voor iedereen een glimlach Liesbeth Labeur AA Ikhlasse Benmoussa ziet het personeel zomaar nog niet uit de supermarkt verdwijnen. ,,Het sociale, de behoefte aan een praatje blijft FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37