Talent lijdt onder verslaving moeder Ernstige hinder knooppunt Drie Klauwen 8 ZEELAND Dag van de Zeeuwse film Ans Schilder in vier films Zeeland PROGRAMMA/ Owen Kaat als Johan en Janneke Langerak als zijn moeder in Uit huis van Kees Vermeer. Zaal 7: 9.45 uur: Minah Tussen tijd, 11.45 uur: Duurzame ei landen, 13.45 uur: Kort Zeeuws 1, 15.30 uur: Opera tie Oosterschelde, 17.30 uur: Kort Zeeuws 2. Uit huis is een korte film, over het 14-jarige voetbaltalent Johan (ge speeld door de jonge Goese acteur Owen Kaat). Zijn sport- en school prestaties lijden onder zijn thuissi tuatie: zijn moeder is verslaafd aan drank en drugs. Medewerkers van jeugdzorg stellen hem voor een di lemma: als hij hun hulp niet ac cepteert, grijpen zij in en wordt hij uit huis ge plaatst. Vermeer regis seerde niet alleen de film, maar schreef ook het script, dat deels is gebaseerd op eigen ervaringen. ,,Er zijn veel jongeren die aan drank of drugs zitten, maar men vergeet wel eens dat de generatie voor hen dat ook heeft gedaan. Een aantal ou ders is daarin blijven hangen. Als een van de ouders verslaafd is, heb ben jongeren vaak moeite daarmee om te gaan. Dat is wel te begrijpen als je 13, 14 jaar bent." Met Owen Kaat had Vermeer de ideale hoofdrolspeler. ,,Hij is net als ik aangesloten bij Stichting Filma- lot en ik wist wat hij al heeft gedaan in diverse televisieseries. Ik heb hem het script toegestuurd en ge vraagd erover na te denken. Al na een uur appte hij: 'ik ga het doen'." Afgelopen week werd Uit huis al vertoond als voorfilm in een spon sorvoorstelling. ,,We waren heel blij met de positieve reacties. Er waren zelfs mensen die de voor film mooier en interessanter von den dan de hoofdfilm. Dat zegt wel wat." 27 sc|itember: ernstige verkeershinder 27-30 september: dicht Let op: 30 september nieuwe verkeerssituatie zaterdag 21 september 2019 De PZC Dag van de Zeeuwse Film wordt vandaag in twee zalen van CineCity gehouden. Alle films dingen mee naar de PZC Publieks prijs. De documentaires komen ook in aanmer king voor de PZC Jury prijs, de korte fictiefilms voor de Lions Club Vlis- singen Award. Korte films worden in blokken vertoond. In blok 1 zitten Vechten tegen de wind, Just di vorced, Stofje, En ik van jou en Kras Lot. Blok 2 bevat Voor ik me herin ner, Op de helling, Mei dagen Over verzet, Hawkeyes en Uit huis. Ans Schilders uit Ka- pelle is vandaag in maar liefst vier films te zien. De voornaamste is haar eigen film Op de helling: 10 jaar later, die in pre mière gaat. Daarin blikt ze terug op haar toneel stuk over scheepswerf De Schelde, nu 10 jaar geleden. Verder speelt Schilders de hoofdrol in Hawkeyes van Christi- anne Altena, heeft ze een bijrol in Uit huis van Kees Vermeer en figu reert ze in En ik van jou van Maarten Swaan. Kees Vermeer heeft dit jaar een dubbelrol op Film by the Sea. Hij coördineert niet alleen het ver voer van de gasten van het festi val, maar is ook actief als regis seur. Vandaag, op de PZC Dag van de Zeeuwse Film, gaat zijn film Uit huis in première. Rolf Bosboom De prijsuitreiking is om 20.00 uur in zaal 4. Alle films zijn morgen ook nog te zien in het Vlissings Filmtheater. Vlissingen Uit huis wordt vertoond als on derdeel van het blok Kort Zeeuws 2: zaterdag om 11.30 en 17.30 uur en zondag om 19.00 uur. Zaal 4: 9.15 uur: Operatie Ooster- schelde. 11.30 uur: Kort Zeeuws 2, 13.15 uur: De ver geten slag, 14.45 uur: Minah Tussentijd, 16.30 uur: Sol daat zonder wapen, 17.45 uur: Kort Zeeuws 1 Kees Vermeer coördineert het vervoer van de gasten én is regisseur van een van de Zeeuwse films op het festival. foto lex de meester Om een betere en veilige doorstroming te krijgen bouwen we, in de buurt van Nieuwdorp en 's-Heerenhoek, een ongelijkvloerse kruising Sloeweg-Westerschelde- tunnelweg-Bernhardweg met drie viaducten: knooppunt Drie Klauwen. In de maand september zijn diverse wegafsluitingen nodig om het werk te kunnen afronden. Tot en met maandag 30 september 5.00 uur is de Bernhardweg N254 dicht vanaf de afslag richting Vlissingen-Oost richting de tijdelijke rotonde op de Sloeweg N62. Verkeer moet omrijden via de Europaweg-Oost. Op donderdag 26 september, vanaf 20.00 uur, tot vrijdag 27 september 20.00 uur moet het verkeer vanuit Goes (A58) richting de Westerscheldetunnel en Borssele omrijden via de tijdelijke rotonde, afslag Nieuwdorp en Europaweg-Oost. Verkeer vanuit Middelburg richting tunnel en 's Heerenhoek wordt omgeleid via de Engelandweg, Europaweg- Noord en Europaweg-Oost. De Sloeweg (N62) is vanaf de tijdelijke rotonde naar de Westerscheldetunnel (N62) afgesloten. Met name het verkeer vanuit Goes en Middelburg kan hier hinder van ondervinden, maar dit kan ook effect hebben op andere rijrichtingen. Houd rekening met extra reistijd. Van vrijdag 27 september 20.00 uur tot maandag 30 september 5.00 uur zijn de Sloeweg (N62), Westerscheldetunnelweg (N62) en Bernhardweg West (N254) ter hoogte van het nieuwe knooppunt volledig dicht. Het verkeer moet omrijden via de A58 en de Europaweg-Oost. De Westerscheldetunnel blijft open voor het verkeer. Vanaf maandag 30 september, 5.00 uur, geldt er een nieuwe verkeersituatie voor alle rijrichtingen. Het verkeer rijdt over de nieuwe wegen en de tijdelijke rotonde is dan verdwenen. Meer info op www.sloeweg.nl en facebook.com/sloeweg Tractaatweg BV namens Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36