7 Middelburg begint eigen zorgloket TIM Gaat de muziektent op het Koudekerkse dorpsplein van z'n sokkel en ook nog een stukje verhuizen? Hoe ziet het plein er straks uit? Wensen en ideeën zijn er genoeg. De dorpsraad licht ze toe. f H H et plein is rede- H lijk saai en kleur- I loos. Te romme- I lig met veel losse I elementen, de muziektent is eigenlijk een sta- in-de-weg, en de verkeers- en parkeersituatie rondom is niet ideaal", somt Peter Holtring van de Koudekerkse Dorpsraad op. Hij is 'de man van het plein'. ,,In de dorpsvisie, die dorpsraad sa men met ondernemers en groe pen uit het dorp heeft opgesteld, staat ook dat het plein een facelift nodig heeft. We willen levendig heid en kleur brengen in het hart van het dorp. En, zeker niet onbe langrijk, ruimte maken voor de tent van Stichting Koudekerke Samen (KouS). Zij organiseert veel evenementen zoals Konings dag.'' In twee bijeenkomsten van de dorpsraad, februari en april, is de herinrichting aan de orde geweest. In werkgroepen zijn de zwakke en sterke kanten van het huidige plein en de wensen ervoor op een rijtje gezet. Holtring: ,,We hebben stede- bouwkundige en landschapsarchi tecte Bianca de Vlieger gevraagd ons te helpen. Zij heeft na die ses sies twee schetsontwerpen ge maakt. Die zijn nu samengevoegd tot één. Een idee, want er ligt nog geen definitief plan. Ik ben nu in overleg met de gemeente om te kijken wat er kan en wat het kos tenplaatje is. In dat schetsontwerp komt een aantal zaken naar voren. Holtring: ,,Een open uitstraling van het plein, en dus meer ruimte, kan door de bestrating van plein, stoep en straat op één niveau te brengen. Een auto te gastmodel. Zijn er ver der oplossingen voor kort parkeren voor mensen die even willen win kelen? Bijvoorbeeld door parkeer plaatsen die je tijdelijk kunt afslui ten bij een groter evenement. Wat doe je met langparkeerplekken Te rommelig met veel losse elementen, de muziektent is een sta-in-de-weg voor bewoners? En wat met langs rijdende auto's. Is éénrichtingsver keer rondom het hele plein ge wenst en haalbaar? De verkeers- deskundige van de gemeente gaat bekijken wat er verkeerstechnisch mogelijk is.'' ,,Het muurtje rondom de kerk open maken aan de pleinkant geeft ook ruimte. Het grasveldje bij de kerk betrek je zo bij het plein. Het kerkbestuur is trouwens ook bezig met het gebruik van de kerk. Voor exposities of concerten bijvoorbeeld.'' De muziektent (1927) is lang punt van discussie geweest. Hele maal weghalen, verplaatsen of ge woon met rust laten. De dorpsraad nam de functie van de muziektent in 2017 al eens onder de loep. Hol- tring: ,,Het is een karakteristiek element op het plein, maar niet van erg grote historische waarde. Te klein voor muziekkorpsen en te hoog. Als je de tent van z'n sokkel haalt en iets verderop op het maai veld neerzet, krijgt die gelijk veel meer gebruiksmogelijkheden. Plantenbakken die je kunt ver plaatsen en bloembakken aan lan taarnpalen kunnen het plein meer kleur geven.'' Watertappunt De dorpsraad wil ook graag een wa tertappunt bij het plein. Secretaris Anton van Haperen: ,,Even je wa terflesje vullen voor passanten op de fiets bijvoorbeeld. De aanleg kost 1000 euro, het onderhoud de ko mende drie jaar ook 1000 euro. Dat willen we betalen van de jaarlijkse bijdrage van de gemeente. Mits die akkoord gaan met de aanleg na tuurlijk." MIDDELBURG Ouderen en gezin nen in Middelburg die hulp nodig hebben, moeten zich vanaf 1 januari niet meer melden bij Porthos maar bij TIM. Zo heet het nieuwe loket voor de toegang tot zorg en welzijn. TIM staat voor Toegang In Mid delburg en huist in het stadskan toor aan de Kanaalweg. Makkelijk te schrijven, uit te spreken en te ont houden, verklaart de gemeente de keuze voor TIM. 'En een mensen naam. Dat past bij wat we willen uitstralen: menselijk, duidelijk en toegankelijk.' ,,Wie hulp nodig heeft, komt naar TIM. Daar wordt gekeken wie die hulp kan bieden", legt wethouder Carla Doorn (zorg en welzijn) uit. Daarna volgt een doorverwijzing naar een hulporga nisatie. Middelburg gaat de komende maanden alle gegevens van Middel burgse cliënten van het zorgloket overhevelen naar TIM. ,,De tijd daarvoor is krap, maar haalbaar", stelt Doorn. ,,We hebben de maand december ingebouwd als controle- maand of alles goed gaat." Voorlo pig doet TIM niks anders dan wat Porthos de afgelopen jaren deed, zegt Doorn. ,,Vanaf 1 januari veran dert er in de praktijk nog niks. We nemen de tijd om de nieuwe orga nisatie op te zetten voordat we in houdelijk dingen veranderen." De oprichting van TIM was noodzakelijk doordat Middelburg de samenwerking met Veere en Vlissingen in het Walcherse zorglo- ket Porthos opzegde. Elke ge meente gaat de toegang tot jeugd- en ouderenzorg nu voor zichzelf re gelen. Middelburg heeft 19 mede werkers van Porthos overgenomen om TIM op te zetten. Ook Veere en Vlissingen hebben personeel over genomen. huishoudelijke hulpen! uitvaartzor Jannie Ruitenburg - den Ouden Karin Wouters - Kleinepier www.compassieuitvaartzorg.nl "Eenvoud in stijl" HERINRICHTING DORPSHART zaterdag 21 september 2019 Koudekerke wil leven terug op het dorpsplein Annemarie Zevenbergen Koudekerke - Peter Holtring, dorpsraad Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperiodenl Uurloon: 12,30 wsiiwsX Onderdeel van c oljifwm. Zorgstroom 0118-563209 Melsesweg 1 4374 NG Zoutelande De dorpsraad wil levendigheid en kleur op het dorpsplein, vlnr: Bert Fleurbaay, Peter Holtring en voorzitter Guido Herwig fotoruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35