Eerlijkheid over park kan Driestar nog lelijk opbreken Vlissingen knapt wegen op IN DE REGIO 6 Analyse MIJN DORP, MIJN STAD Met de verkoop van het fail liete project aan Driestar overheerst een jaar geleden de opluchting. De gemeente Mid delburg is behoed voor een miljoe- nenverlies, de woestenij aan de Muidenweg bij Arnemuiden kan opgeruimd worden en het toerisme krijgt een impuls. Want het bedrijf dat het park alsnog gaat bouwen, Driestar, presenteert een plan dat zowel voor- als tegenstanders 'mooi' noemen. Opvallend is dat het nieuwe plan meer ruimte vergt dan het oude. Driestar en het dagelijks gemeente bestuur verdedigen die keuze door erop te wijzen dat het daardoor ruimtelijker van opzet wordt en be ter in het landschap zal passen. De huizen komen minder dicht op el kaar te staan en er komen minder vakantiehuizen dan is toegestaan. Het bestemmingsplan stond de vorige eigenaar van Waterpark Veerse Meer toe om daar maximaal 1335 'overnachtingseenheden' te bouwen, zoals chalets, kampeer plaatsen en vakantiehuizen. Drie star zegt in oktober 2018 voor een gezonde exploitatie 800 vakantie huizen nodig te hebben, met even tueel appartementen. Dat verschil weegt zwaar voor de gemeenteraad om uiteindelijk in ruime meerder heid 'ja' te zeggen tegen Driestar. Maar allengs groeit de twijfel over hoeveel vakantiehuizen er nu echt komen. Die wordt gevoed door Driestar en de gemeente zelf. In een rapport over het park en de gevolgen voor de buurt spreken zij niet meer over 800 overnachtings eenheden, maar over 950. De reden is dat Driestar ook 150 appartemen ten wil bouwen. D66 eist ophelde ring en omwonenden snappen het ook niet meer. De bijeenkomst van deze week om iedereen bij te pra ten, gaf de gewenste uitleg. Driestar zette de cijfers nog eens duidelijk op een rij. Boven op de 950 huizen en appartementen komen de 65 dijkwoningen uit het oude plan die aan de rand van de Muidenweg staan en blijven. Dat brengt het to taal op 1015 overnachtingsplekken. De Witte Raaf En dat is niet alles, constateerde een oplettende buurtbewoner. Want de mensen met een jaarplaats op de oude camping De Witte Raaf mo gen verhuizen naar de nabijgelegen camping De Kruitmolen. Die plaat sen vervallen dus niet, maar moet je optellen bij die 1015 voor Water park. De Kruitmolen breidt uit naar 200 plaatsen. De conclusie is dat het nieuwe park mét alle samen hangende ontwikkelingen leidt tot ruim 1200 overnachtingseenheden. Het gat met de maximale 1335 die er volgens het bestemmingsplan mo gen komen, blijkt dus nog minder groot dan Driestar en de gemeente steeds benadrukken. Leek het ver schil 500 te zijn, nu is het nog ruim 100. Dat leidt tot de wrange conclusie, dat de eerlijkheid die Driestar deze week heeft getoond, het bedrijf nog lelijk kan opbreken. Het draagvlak voor het plan kan flink afbrokkelen. En Driestar heeft altijd gezegd: het is alles of niets. Drie maanden geleden gaf het Rijk de gemeente groen licht. Als artikel 12-gemeente kreeg Vlissin- gen ruim acht miljoen euro extra om de infrastructuur in de stad en de omgeving op te knappen. Wethouder John de Jonge steekt de hand in eigen boezem. Hij geeft toe dat Vlissingen de cennialang te veel bezuinigde op onderhoud aan wegen, kades, bruggen, rioleringen en straat- meubilair. Bijna alle gemeenten die het financieel moeilijk heb ben, beknibbelen eerst op onder houd van infrastructuur, stelt de wethouder. ,,Dat er een kleine achterstand is, geldt voor veel ge meenten, maar in Vlissingen zijn we twintig procent achterop ge raakt. Die achterstand lopen we de komende jaren in." De opdracht voor herstel van de kades aan Het Dok is al verstrekt. De Houtkade, waar mijnenveger Mercuur ligt, is vorig jaar al opge knapt. De Jan Weugkade en delen van Helling en Peperdijk moeten snel gebruiksklaar zijn, ook al om een jachthaven in Het Dok moge lijk te maken. De kades moeten ook in orde zijn om de nieuwe brug, die de oude Koningsbrug vervangt, eind volgend jaar een stevige aanlandingsbasis te ge ven. Sloeweg De gemeente heeft ook een schema voor het wegenonder- houd gemaakt. In de hele ge meente worden straten - en zo nodig tegelijkertijd rioleringen en/of leidingen - opgeknapt. De belangrijkste zijn de Sloeweg en Koudekerkseweg. Het stuk Sloe- weg tussen Weyevlietseweg en de rotonde bij de Bossen- burghweg/ Hercules Seghersweg staat in de loop van volgend jaar op de rol. Niet drie, maar vier slachtoffers Jazzdienst Walk of Peace Zaterdag Zondag zaterdag 21 september 2019 Kleiner dan mag, groter dan gedacht of misschien wel té groot? De uitleg van Driestar en de gemeente aan de om wonenden over het toekom stige vakantiepark Water park Veerse Meer bij Arne- muiden maakt veel duidelijk, maar roept ook nieuwe vra gen op. Maurits Sep Arnemuiden De komende jaren bindt Vlis- singen de strijd aan tegen ach terstallig onderhoud aan wegen en kades. René Hoonhorst Vlissingen DOMBURG Tot en met morgen kunnen mu ziekliefhebbers nog genieten van allerlei jazz bands die optreden in en om Domburg tijdens Jazz by the Sea. Voor de 29ste keer wordt dit oude stijl jazzfestival gehouden. Naast de vele optredens op het hoofdpodium, op de Markt en in etablissementen in en rond Domburg, is vanmiddag de Streetparade met zes jazz bands die door het centrum trekken. De pa rade begint om 14.00 uur vanuit Badhotel Domburg. Alle bands komen rond 17.00 uur bij een op het centrale plein voor In den Walcher- schen Dolphijn. Op de foto een muzikant van Jassociation op een sousafoon. foto ruben oreel VLISSINGEN In het artikel 'verhalen over de heftigste bran den', dat afgelopen don derdag in deze krant stond, is een fout ge maakt. Er werd vermeld dat bij een grote brand in de Vlissingse Beurs straat, in 1979, drie kin deren om het leven kwa men. Er waren echter vier kinderen uit één gezin slachtoffer van de brand. In eerste instan tie werden de lichamen van drie Duitse kinderen aangetroffen. Later ook het stoffelijk overschot van hun 2-jarig broertje. VLISSINGEN In het kader van Jazz by the sea is er morgen een gratis jazzdienst in de Sint Jacobskerk. The Dutch All Star Jazz Band en zangeres Machteld Cambridge treden op. Voorganger is Wim Jansen uit Veere. Het thema is 'Dance me', naar het lied van Leonard Cohen: Dance me to the end of love. Aanvang 12.00 uur, in loop vanaf 11.30 uur. MIDDELBURG In Middelburg wordt Machteld Cambridge. foto tonny presser/pix4profs vandaag de Walk of Peace gehouden in ver band met de Internatio nale Dag van de Vrede. De vredesloop start en finisht bij de Turkse moskee Yildirim Beyazit. De tocht begint om 14.30 uur. Om 16.00 uur wordt de Vredesweek officieel geopend met een hapje en drankje. Zie ook vredesweekwal- cheren.nl. ARNEMUIDEN Her vormde Gemeente, 09.00-12.00 uur: Tweedehands kinder- kledingbeurs; DOMBURG Diverse locaties, 10.00-00.00 uur: Jazz by the Sea; Centrum 14.00 uur Streetparade KOUDEKERKE Hele dorp, vanaf 09.00 uur: Bric-a-Brac MIDDELBURG Club Jeu de Boules, Kou- dekerkseweg 139, 09.30-15.00 uur: Rommelmarkt; Markt, 10.00-17.00 uur: Snuffelmarkt; Markt, 14.00 uur: Start wan deling langs monu mentale bomen; 't Gasthuis, 14.30-16.00 uur: Alzheimer Café RITTHEM Dorps straat, vanaf 09.30 uur: Kampioenschap Sjezen rijden SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: 1e Zeeuwse Brandweer veteranen dag VLISSINGEN Wal- straat en Schelde- plein, 08.00-15.00 uur: Versmarkt WESTKAPELLE De Kreek, 14.30-16.30 uur: Optreden van het Groot Oranje Koor uit Oosterland; KNRM station, 16.30 20.30 uur: Last Sum- mernight Festival DOMBURG Diverse locaties, 10.30-21.00 uur uur: Jazz by the Sea MIDDELBURG Markt, 14.00 uur: Storytrail stadswandeling VLISSINGEN Spui- komweg, vanaf 09.00 uur: Laatste dag Film by the Sea; St. Ja- cobskerk, 12.00 uur: Jazzkerkdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34