Twee man buitenspel Broodjeszaak 't Smoske in Goes verhuist mogelijk Balansdag Rode-Kruisactie van 3FM begint in Goes 2 INZAMELINGSACTIE ZOEKTOCHT Diana Schmitz (23) uit Goes is in januari vermoedelijk van de Zeelandbrug gesprongen. Door geld in te zamelen voor een zoekactie naar haar lichaam hoopt het gezin een einde te maken aan de pijn. Commentaar Commissaris van de koning Han Polman had gisteren wei nig mededogen met Vincent Bosch. De PVV'er, die samen met zijn partijgenoot Peter van Dijk in Provinciale Staten werd geroosterd over frauduleuze handelingen, be weert dat hij Polman heeft gewaarschuwd voor malversaties bij de PVV. Polman maakte in keurige maar zeer pijnlijke termen duidelijk dat Bosch liegt: 'ik kijk hem nu nog een keer recht in de ogen aan...' Elke verstandige politicus begrijpt meteen dat het einde verhaal is als zelfs de altijd voorzichtige commissaris zo naar je uithaalt. Maar Bosch wil niet wijken. Hij maakte uit eindelijk halfslachtige excuses, maar de schade is daarmee niet gerepareerd. Peter van Dijk (ook PVV, ook schuldig aan onoorbare praktijken) wil net als Bosch in de Staten blijven. Dat mag. Niets of niemand kan volksvertegenwoordigers wippen. Behalve hun eigen realiteitszin. Daaraan ontbreekt het beide heren. Dus moeten de Staten van Zeeland verder met twee leden die voor spek en bonen meedoen. Hun aanwezigheid zal worden ge doogd, zij krijgen spreektijd en zij hebben stemrecht, maar ver der staan de twee buitenspel. Dat is de politiek onwaardig. Door te blijven zitten minachten Van Dijk en Bosch hun kiezers. Die hebben weliswaar op hen gestemd, maar nooit op politici die niet aan het politieke spel kunnen deelnemen, die slechts stemvee zijn. De PVV heeft in Zeeland een serieuze aanhang. Deze kiezers verdienen geloofwaardige vertegenwoordigers. De Staten van Zeeland gaan verder met twee PVV'ers die voor spek en bonen meedoen Nu zit 't Smoske nog in een gebouw tussen pakweg het tunneltje en de grote parkeerplaats op het Stations park. Die locatie is volgens wethou der Loes Meeuwisse altijd als tijde lijk beschouwd. Als de grote spoor tunnel voor het autoverkeer vol gend jaar is geopend, wil de ge meente het 'pleintje' bij de zuide lijke ingang van het stationstunnel tje herinrichten. Daar zou dan een horecagelegenheid kunnen komen. ,,We zijn met 't Smoske in gesprek over een verplaatsing", zegt de wet houder. ,,Ik denk dat we daar wel uitkomen.'' Het is verder de bedoeling dat bo- ALMANAK De medewerkers van het Vlis- singse bedrijf brengen de werk dag vooral zittend door. Om ge zond te blijven, wordt in de vrije tijd flink gesport. Bovendien let ten ze goed op hun eetpatroon. Gezonde bruine boterhammen met kaas en salades vormen de basis van veel lunches. Behalve ven de OV-poortjes bij de ingang van het tunneltje een overkapping komt te staan. Die moet de toegang tot het station en het nieuwe pleintje wat meer uitstraling geven. In hetzelfde gebied aan de zuid zijde van het spoor komen wellicht ook nog een paar nieuwe kantoor panden. De gemeente heeft er nog kavels beschikbaar. op vrijdag; dan trakteren ze zichzelf graag op kroketten met brood tijdens een gezamenlijke lunch in een nabijgelegen res taurant. En daar schamen ze zich allerminst voor. Want zoals één van hen op weg naar de vrij- daglunch verklaarde: ,,Zo, het is weer balansdag." Scooterrijder gewond bij ongeval Oostbeer dicht vanwege schimmelgroei Goes Wethouder: 'Dit jaar geen schaatsbaan' Mensen die hun geliefde kunnen begraven. Mariola en Edward Schmitz uit Goes zijn er stiekem jaloers op. Hun dochter Diana is al vermist sinds 13 januari, de dag dat ze vermoedelijk van de Zeeland- brug sprong en de dood vond in het ijskoude water. Haar lichaam is nooit gevonden en dat is voor het gezin onverteerbaar. Met een inzamelingsactie, die gisteren is gestart, hopen ze geld op te halen om haar te vinden. ,,Wij willen kunnen rouwen." Mariola (46) weet nog precies het moment dat ze het onheil spellende smsje van haar oudste dochter kreeg. ,,Het was 14.28 uur. In het bericht schreef ze dat het niet onze schuld was, dat ze rust zou vinden en of wij goed voor haar zoontje Enzo wilden zorgen. Toen gingen alle alarmbellen af." Vader Edward (54) snelde naar zijn dochters huis in Goes, maar daar was ze niet. Hij belde de po litie. Aan de hand van telefoonge- gevens werd haar auto gevonden op een carpoolplaats nabij Colijnsplaat, op ongeveer een ki lometer van de brug. Later werden op de brug, tussen de vierde en vijfde pijler, ook haar telefoon en bril gevonden. Borderline Diana had geen gemakkelijk le ven. Mariola: ,,Tot ze een jaar of twaalf was, was het een heel ge voelig en rustig meisje. Maar toen ze begon met puberen liep het Serious Request - The Lifeline is de opvolger van het 'glazen huis' waarmee 3FM al jaren geld inza melt voor stille rampen. Dit jaar gaat het geld naar bestrijding van mensenhandel. De drie duo's Je weet dat ze vlakbij is, maar je kunt niets doen. Het is verschrikkelijk! snel uit de hand." Ze kwam in aanraking met drugs en koos steeds weer voor de verkeerde vriendjes. Een hevige vorm van borderline zorgde ervoor dat ze al les of extreem positief, of extreem negatief inzag. Dat resulteerde erin dat ze in 2015 en 2017 ook al eens een zelfmoordpoging deed. Toch wilde ze na de havo graag verder studeren, werkte ook, maar (Frank van der Lende en Eva Kore- man, Sander Hoogendoorn en Her man Hofman en Mark van der Mo len en Rlmon Verkoeijen) lopen al lemaal een stuk door Zeeland. Woensdag 18 december om 14.00 uur vertrekt de eerste groep vanaf de Grote Markt. Via Kloetinge, Ka- pelle, Biezelinge, Schore en Hans- weert komen ze om 20.00 uur aan in Kruiningen. Vanaf daar neemt het volgende duo het stokje over. Doel is om 2.00 uur 's nachts aan te komen aan de voet van de Oesterdam. Onderweg doen de dj's Oostdijk, Krabbendijke en Rilland aan. Om 2.00 uur begint het laatste duo aan etappe 3 richting Bergen op Zoom. zaterdag 21 september 2019 II Broodjeszaak 't Smoske in Goes verhuist op termijn waarschijn lijk naar een plekje dichter bij het stationstunneltje. Rob Paardekam Goes 't Smoske in Goes. Tip? redactie@pzc.nl WESTDORPE Een scooterrijder is gis termiddag gewond ge raakt bij een botsing met een auto op de lands grens tussen Westdorpe en Zelzate. Het ongeluk gebeurde rond 14.15 uur op de kruising van de Stekkerweg met de Vis sersverkorting en de Sint-Stevenstraat. De scooterrijder en de be stuurder van de perso nenauto (die een Bel gisch kenteken droeg) verklaarden dat ze elkaar niet hadden gezien. De scooter belandde na de botsing in een droge sloot. De man is per am bulance overgebracht naar het ziekenhuis. VLISSINGEN In de Oostbeer in Vlissin- gen groeien ongezonde schimmels, waardoor het het vestingwerk uit de Napoleontische tijd tij dens de Open Monumen tendag gesloten bleef. De Oostbeer wordt elke maand gereinigd door Team Stadsbeheer, maar tijdens de laatste schoonmaakbeurt werd geconstateerd dat schimmels die de ge zondheid kunnen bedrei gen, waren teruggekeerd. Roosters die voor natuur lijke ventilatie zorgen, moeten de luchtvochtig heid in de toekomst regu leren. ,,Ik vrees dat er dit jaar echt geen ijsbaan in Goes zal zijn. Dat be treuren we'', heeft wet houder Loes Meeuwisse laten weten. De exploi tant die drie jaar lang een schaatsbaan uit baatte op de Grote Markt komt niet meer, omdat de voorziening niet winstgevend was. Een grotere baan aan leggen kan niet van wege de dinsdagmarkt. De fractie van SGP/CU stelde het Kerkplein als alternatief voor, maar de wethouder ziet dat niet gebeuren. ,,We kunnen geen exploitant vinden die dat daar wil doen. 'We willen H' Wendy de Jong Colijnsplaat NPO 3FM heeft de route bekend gemaakt die zes dj's eind decem ber afleggen om geld in te zame len voor het Rode Kruis. De esta fette-wandeltocht begint op de Grote Markt in Goes en eindigt in Groningen. Onderweg doen de dj's plaatsen als Kloetinge, Ka- pelle en Kruiningen aan. Joeri Wisse Goes -Edward Schmitz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30