Nadenken Komen er twee of drie Jumbo's in Terneuzen? Licht op vuurrood voor straatraces Terneuzen 2 MAIKEL HARTE Column DE STELLING Vandaag: Camperaars moeten overal kunnen staan Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters SYLVANA SIMONS WIL HET VAK WISKUNDE dekoloniseren Politie zet filmpje op internet met brandverdachte Noten gevraagd voor eekhoorns Cadzand Cadzandse horeca in strijd voor prijs In Terneuzen is al een Jumbo in winkelcentrum Schuttershof, op nog geen tweehonderd meter van de Agrimarkt aan de Kennedylaan. Het hoofdkantoor van Jumbo houdt nog radiostilte over haar Zeeuwse plannen, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat twee filialen op zo'n korte afstand van elkaar in stand worden gehouden. Jumbo heeft ook al een filiaal in de wijk Serlippens in Terneuzen. Vrees Timo Bergsma van Ultimo-Grutte- rij VOF, eigenaar van het uit 2010 daterende Schuttershof, noemt geen jaartal, maar meldt dat Jum bo's huurcontract in het winkel centrum 'nog redelijk lang duurt'. Bergsma verzette zich heftig tegen het winkelcentrum Kennedy- West, omdat Terneuzen te veel met het centrum concurrerend winkel oppervlak zou krijgen. Agrimarkt was echter al tien jaar op zoek naar een plek in Terneuzen en kon in het voorjaar van vorig jaar niet meer onder de koopovereenkomst voor Kennedy-West uit. De vrees dat de gewenste omzet niet zou worden Wij krijgen geen Food Plaza, dat kost minder verbouwtijd gehaald, is intussen bewaarheid. Alle personeelsleden van de Vlis- singse winkel aan Papegaaienburg kregen te horen dat ze kunnen blij ven in de nieuwe Jumbo, die woensdag 20 november opengaat. Dat is een week eerder dan de win kel in Goes. ,,Maar wij krijgen geen Food Plaza, dus zal het wel iets minder tijd kosten om te verbou wen", denkt een medewerker. Een collega betwijfelt of de nieuwe Jumbo een lang leven beschoren is, omdat er nog twee filialen in Vlis- singen zijn. Afgelopen zondag zagen agenten aan de Savoyaardsweg in Hoek een groep van zeker zeventig auto's en motoren en zo'n honderd mensen die op beperkte schaal onderling aan het racen waren. Een inwoner van Axel, die bekend is bij de politie omdat hij in 2014 illegale straatraces organiseerde, trad op als organisa tor. Mede door de aanwezigheid van de agenten, werd de straatrace afgebroken en vertrok iedereen. Afgelopen week hebben de bur- gemeester, de teamchef van de po litie en de officier van justitie met elkaar overlegd en een aantal maat regelen genomen. Zo heeft de orga nisator te horen gekregen dat hij moet stoppen met deze straatraces. Als hij toch illegale races houdt, krijgt hij een gebiedsverbod en een dwangsom. 160 euro boete Verder is in de omgeving van de Sa- voyaardsweg een samenscholings verbod ingesteld. Deelnemers én bezoekers riskeren zo een boete van 160 euro. De gemeente heeft bor den geplaatst. Ook is bekend dat in België wordt geracet. De lokale Bel gische politie is hiervan in kennis gesteld. De komende tijd is de politie in Zeeuws-Vlaanderen extra alert op straatraces in de regio. Cocaïne en xtc moeten gelegaliseerd worden raakt. Ik denk eigenlijk alleen als je aan hun vrijheid en aan hun han del komt en juist met die handel moet het gedaan zijn. gaat ook niet meer gewonnen worden. Cocaïne en xtc zullen op een of andere manier gelegaliseerd moeten worden. Ik moet er niks van weten en heb het nooit geno men, maar wie denkt dat het al leen wordt gebruikt in een straatje achteraf door een kansloze zwer ver of een gesjeesde student heeft het helemaal mis. Het gebruik is wijdverspreid binnen alle geledin gen van de samenleving, daarom is de vraag zo groot en de strijd om de markt zo hevig. een gebruikende kameraad eens tegen mij en dat zou best wel eens zo kunnen zijn. Minister Grapper- haus wil er niet aan vanwege de gezondheidsrisico's, maar mis schien gaat de veiligheid van de samenleving wel vóór de gezond heid van de gebruiker? En met wat accijnzen erop, kun je als samenle ving heel wat doen aan preventie. Zo kan het in ieder geval niet ver der, dat is toch wel duidelijk ge worden. De moord op collega-advo caat Derk Wiersum stemt tot nadenken. In de eerste plaats denk je natuurlijk aan de tragedie voor zijn vrouw en zijn kinderen. Vreselijk. Daarnaast ga je nadenken over je eigen rol als advocaat en over veiligheid. Ik zou de kroongetuige Nabil B. in ieder geval niet bij willen staan. Dat zou ik thuis niet verkocht krijgen. soon van Peter Schouten inmid dels de eerste advocaat gemeld die hem wel wil bijstaan. Hij heeft het besproken met zijn vrouw en kin deren en durft het aan. Da's dap per! Hij noemt het een principe kwestie en hoopt dat honderden advocaten zullen volgen. Daar heeft hij natuurlijk gelijk in, al is het maar om aan deze gewetenloze criminelen een signaal af te geven. Al vraag ik mij meteen wel af met welk signaal je deze bende echt 4 dagen top hotel in de heuvel van Zuid-Limburg incl. diner zaterdag 21 september 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik tank waar de brandstof het goedkoopste is 1389 reacties DAT WORDT DAN DE STELLING VAN ROETVEEGPIET HAGORAS ZIERIKZEE De politie heeft gisteren camerabeelden op inter net geplaatst waarop de persoon te zien is van wie vermoed wordt dat hij of zij in de nacht van zondag op maandag brand heeft gesticht bij een woning aan de Grachtweg in Zierikzee. De politie vraagt mensen die meer weten over de zaak, contact op te nemen. De brand werd gesticht in een houtop slag bij de woning. Dat is al de tweede keer in korte tijd. In juli was er ook al sprake van brand. Toen werd niet aan opzet gedacht. zie pzc.nl CLINGE Noten over? Het Zeeuwse Landschap kan ze goed gebruiken. De eekhoorntjes bij de Bos hut Clinge zijn dol op wal noten, beukennootjes en hazelnoten. De boshut, verstopt in het Clingse bos, is een populaire plek onder natuurfotografen. Vogels en eekhoorns zijn er van korte afstand te fotograferen. Ze worden gelokt met zaden en noten, die in de winter niet zijn aan te slepen. Mensen kunnen hun no tenoverschot afgeven bij het Zeeuwse Landschap in Wilhelminadorp of be zoekerscentrum Saef- tinghe in Emmadorp. Hotel De Blanke Top en restaurant Blueness in Cadzand-Bad zijn geno mineerd voor de lande lijke horecaprijs Entree Awards. De Entree Awards worden uitge reikt in tien categorieën en zijn een initiatief van horecavakblad Entree. De Blanke Top is één van de vijf genomineer den in de categorie 'best hotel design' en Blueness, van topkok Sergio Herman, in de categorie 'best restau rant concept.' De win naars worden, dit jaar voor de derde keer, be kendgemaakt op 25 no vember in Amsterdam. Net als de winkel in Goes sluiten de vestigingen van Agrimarkt in Terneuzen en Vlissingen op 31 oktober hun deuren. De Vlis- singse winkel opent drie weken later, woensdag 20 november, als Jumbo. Of de Terneuzense super ook wordt omgebouwd, is nog onzeker. René Hoonhorst en Harmen van der Werf Vlissingen -Medewerker Agrimarkt Vlissingen De politie is de komende tijd extra alert op straatraces in de gemeente Terneuzen. Deelne mers en bezoekers riskeren een boete van 160 euro, waarschuwt de politie. Miriam van den Broek Hoek De war on drugs is verloren en Jonge jenever is slechter, zei Gelukkig heeft zich in de per V 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 2 x 3-gangendagmenu (op de le en 3S avond) V Op Zoover beoordeeld met een 8,4! V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip: Valkenburg en Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Gasthof Euverem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2