Volwassen Pietje Bell ontroert vooral MEDIA CULTUUR 25 De aflevering met 'De Ezel' De grootste Pyjama Party van Nederland! Tijd en aandacht kosten geen geld FRIENDS EN NU? Het is een even ongebruikelijk als ongemakkelijk begin van een thea tervoorstelling. Johnny de Mol vraagt zijn publiek op te staan, twee onbe kende personen uit te zoeken, hen een hand te geven en dan 'een gekke bek naar elkaar te trekken'. Dat is wennen, niet iedereen doet het dan ook vol overtuiging, maar het is wel des Johnny de Mols. Op geheel eigen wijze vertelt de allrounder vervolgens in Hier is De Mol! zijn levensverhaal. Met veel zelf spot ('Mijn vader ging ooit weg bij de TROS om voor zichzelf te beginnen. Hoe kon hij dat doen? Dat was toch de gezelligste familie van Nederland? Nu zijn we de rijkste familie'), met een lach, maar nog meer met ontroe ring en zelfs hier en daar een traan. De Pietje Bell van de familie De Mol - inmiddels verhuisd, getrouwd, vader, met een nieuwe mannelijke telg op komst - is volwassen gewor den, maar houdt godzijdank zijn ondeugende en humorvolle trekken. Uiteraard bespreekt hij zijn onstui mige verleden ('Ik heb alles gedaan wat God verboden heeft en mis schien nog wel meer') en zijn bonte familie. De verhalen en anekdotes vermaken, de liedjes breken de boel - al kan hij het zingen beter aan zijn moeder overlaten -, maar wat beklijft is zijn boodschap om 'het leven te vieren, maar er ook vaker bij stil te staan'. Begin september 2015 zag De Mol de foto van Alan Kurdi, de Syrische peuter die aanspoelde op een Turks strand. Terstond gaf hij zijn zon- en strandvakantie op Ibiza op voor een 'hulpreis' naar Lesbos, waar hij in het vissersdorp Molyvos vluchtelingen ging helpen. Dat leidde tot stichting Movement On The Ground. De zaal valt stil bij Johnny's verhalen. In di verse ooghoeken glinsteren sluiertjes vocht. De Mol beseft dat hij in een bevoorrechte positie zit ('ik weet waar mijn wieg heeft gestaan'). ,,Maar tijd en aandacht kosten geen geld.'' In Nederland is nog genoeg te doen. Ga bij dat eenzame oude vrouwtje langs. Doe iets of matig je toon, stelt hij. ,,Wie iemand kan helpen maar dat nalaat, is een eikel." De gekke bek die hij zijn publiek aan het begin van de voorstelling door de strot duwde, is dan allang een paar keer open gevallen. - Dennis Jansen Bestel tickets op pzc.nl/chantal Op 16 november is het tijd voor de grootste pyjama party van Nederland. Op een bed midden in Ziggo Dome ontvangt Chantal bekende slaapgasten, zoals Lil' Kleine, Glennis Grace, Maan, Victor Mids, Wibi Soerjadi, Tony Junior, Famke Louise, Corry Konings en vele anderen. Bestel nu de allerlaatste tickets voor de 2' ring op zaterdag 16 november in de Ziggo Dome. zaterdag 21 september 2019 Jennifer Aniston (50, Rachel) Ontpopte zich het meest als Hollywood sweetheart. Speelde in bioscoophits als He's Just Not That Into You en Horrible Bosses, en bleef in beeld met verhalen over haar soms tumultueuze privéleven. David Schwimmer (52, Ross) Werkte vooral achter de schermen, als regisseur en oprichter van een platform tegen seksuele intimidatie, én we hoorden hem als giraf in de Madagascar-films. In 2016 speelde hij een hoofd rol in de serie The People v. O.J. Simpson. Courteney Cox (55, Monica) Was door horrortrilogie Scream al een gevestigde naam vóór Friends en dat bleef ze. Van 2009 tot 2015 speelde ze de hoofdrol in Cougar Town, een sitcom rond een gescheiden vrouw die met jonge mannen datet. In de aflevering The one with the stain komen meerdere Ne derlandse zinnetjes voor met 'jij hebt seks met ezels' als meest legendarische uitspraak. Een grapje van tolk/vertaler Erik Grouwstra, die in 2001 via het Nederlandse consulaat was gevraagd om de makers te helpen met deze aflevering. ,,Ik kreeg eerst delen uit het script opgestuurd om daar iets Nederlands voor te bedenken. Ergens miste ook een grap. Ik dacht, ik probeer gewoon iets, ze halen het er toch uit. Maar ze lieten het staan.'' En zo snauwt barman Gunther, die Nederlandse roots heeft, tegen Ross: 'Jij hebt seks met ezels'. Grouwstra hielp de acteurs twee dagen op de set met hun uitspraak. ,,Ik had destijds een dikke crush op Joey, dus om daar rond te lopen was ontzet tend leuk. Dan lunch je ineens met Jennifer Aniston - veel aardiger en slimmer dan ik had verwacht - en Sean Penn, die in die aflevering een gastrol speelde. Ik zag Matt LeBlanc op z'n Joeys met twee gieche lende medewerksters in de coulissen. Na de opnames kwam iemand me betalen. Ik weet niet meer hoeveel het was, maar een leuk bedrag. Ik dacht alleen maar: je betaalt mij? Ik had jou wel willen beta len om dit mee te maken!'' Matt LeBlanc (52, Joey) Bleef nog twee seizoenen in zijn rol in spin-off Joey. Daarna verdween LeBlanc vijf jaar van tv, tot zijn come back in 2011 in Episodes. Ook te zien als presentator van Top Gear en speelt nu in de serie Man with a Plan. Lisa Kudrow (56, Phoebe) Zo'n groot succes heeft ze nooit meer gekend, maar stilzitten deed ze niet. Ze had meer dan tachtig (gast)rollen, in series als Scandal en The Comeback. Matthew Perry (50, Chandler) Zijn eigen sitcom Mr. Sun shine stopte wegens te lage kijkcijfers. Nadat hij was afgekickt van zijn alcohol probleem hielp hij anderen van hun verslaving af te komen, maar Perry zou nu zelf weer terug bij af zijn. THEATER Hier is De Mol! Gezien: 19/9 DeLaMar, Amsterdam Op tournee t/m 26/10 —Johnny de Mol Johnny de Mol en zijn band na afloop van zijn optreden in het DeLaMar in Amsterdam. foto anneke janssen/hh *De pnjzen zijn incl. servicekosten per ticket en excL. €3,60 transactiekosten per bestelling. Amsterdam Ziggo Dome 16 november 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25