'Memphis was als F-je bij Moordrecht al een gespierd mannetje' 21 DE AMATEURCLUB VAN... MEMPHIS DEPAY Tango Argentino is een vurig eerbetoon aan Piazzolla 15-jarige kleinzoon Kjell is een handige buitenspeler van FC Horst, de club uit Ermelo. Opa Piet gaat altijd kijken, ook bij uitwed strijden, leunend op het hekwerk van de omheining. ,,Hij kijkt daar de hele week naar uit'', zegt Patrick. „Zaterdag is zijn lievelingsdag." Cathy knikt: ,,Thuis is hij ook graag, maar langs het voetbalveld is Piet het geluk kigst. Dat was vroeger al zo. In dat opzicht is hij niets veranderd.'' Piet Schrijvers knikt en steekt lachend zijn duim omhoog. Tijd voor het volgende kopje koffie. een echte voetbalman gebleven, ook na zijn afscheid als keeper in 1985. Hij was hoofdtrainer bij on der andere AZ, FC Zwolle en di verse amateurclubs. Hij gaf jaren lang clinics met een eigen keepers- school. Rapporteur Voor De Telegraaf was hij lang rap porteur voor het klassement van Speler van het Jaar. Toen dat ein digde, raakte hem dat diep. ,,Hij moest ook de gele kaarten bijhou den'', zegt Patrick. Schrijvers slaat prompt met zijn hand op tafel. ,,Ja, dan schreef ik weleens een geel kaartje op bij de verkeerde speler, weet je niet. Kan toch een keer ge beuren?'' Langs de lijn staat Schrijvers ge lukkig ook nu nog wekelijks. Zijn Bestel tickets op pzc.nl/tango ,,Mijn zoon was keeper in de jeugdteams waarin ook Mem phis speelde. Mensen vragen dan altijd: wat heb jij hem mee gegeven waar hij nu nog profijt van heeft? Haha, dan zeg ik al tijd: helemaal niks. Dat is toch bullshit? Die jongen had zo ver schrikkelijk veel talent, daar heb je verder geen invloed op. Bo vendien: ik was de leider van het elftal hè, niet de trainer." „Het is hartstikke mooi dat Memphis het nu weer zo goed doet bij Oranje. Dat straalt toch ook af op de club Moordrecht waar ik nog altijd betrokken ben. Wel wat minder promi nent. Ik ben voorzitter geweest, nu fluit ik af en toe een wed strijdje." „Als ik aan de kleine Mem phis denk, weet ik vooral nog dat hij toen al perfect tweebenig was. Dat is bij de kleine guppen echt een uitzondering. Op die manier viel hij altijd op. Zo'n spelertje dat vijf doelpunten maakte als we 7-2 wonnen. En dan gaf hij bij de andere goals de beslissende voorzet. Memphis pakte de bal en ging dribbelen. Hup, en de volgende aanval weer.'' ,,Als hij nu zijn shirt uitdoet, zie je een gigantisch kast van een vent. Met een paar benen waar je u tegen zegt. Daar traint hij ongetwijfeld keihard voor. Het mooie is: hoe klein hij vroe ger ook was: toen was hij óók al een gespierd mannetje. Dat was echt anders dan bij al die andere mannetjes. Ik weet dat hij nu wat excentrieke uitspattingen heeft. Maar Memphis was ge woon 'one of the guys'. Een leuk mannetje dat toen al gruwelijk goed kon ballen.'' zaterdag 21 september 2019 In de week van het amateurvoetbal kijken we naar de start van een aantal internatio nals bij hun eerste 'cluppie'. Samenstelling: Daniël Dwarswaard Piet Schrij vers, oud-doel man en -trainer. Hij staat nog we kelijks langs de lijn om zijn kleinzoon te zien spelen. FOTO PIM RAS M Schrijvers (Ajax) grijpt in tegen Feyen- oord in de Kuip, 29 april 1979. FOTO ANP Titel: De Beer van de Meer Auteur: Youri van den Busken Uitgever: Edicola Aantal pagina's: 256 Prijs: 21,95 ISBN: 9789493160378 Het genre verwierf in één keer Landelijke bekendheid door de uitvoering van 'Adios Nonino' tijdens het huwelijk van Willem Alexander en Maxima. Tijdens 'Tango Argentino' brengen de 25 topmusici van het International Symphony Orchestra o.L.v. dirigent Raymond Janssen het publiek in vervoering met intense Tango's en in het bijzonder die van Piazzolla. Ervaar de sensualiteit, passie en melancholie van Zuid-Amerika tijdens deze unieke concertreeks. Concertdata za 7 december Oudenbosch Basiliek 20.00 zo 8 december Amsterdam Het Concertgebouw 20.15 ma 9 december Rotterdam De Doelen 20.15 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten. 1 rrtnfHnl 1FIT% v hi Memphis Depay. FOTO PIM RAS TR on Redegeld was leider van de teams waarin een piepjonge Memphis speelde bij vv Moordrecht. Van zijn zesde tot zijn ne gende speelde de huidige ster van het Nederlands elftal bij die amateurclub voordat Sparta hem wegplukte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21