Pas in maart besluit over Lidl in Heinkenszand Goesdaagt inwoners uit loflied op hun stad te maken Tweede entreepunt voor Nationaal Park Oosterschelde 7 VOGELVERSCHRIKKER MAKEN ART4KIDS Zelf een vogelverschrikker maken, helemaal naar je eigen ideeën. De kinderen van Art4Kids uit Wemeldinge zijn er een paar middagen mee zoet geweest. Goes kan flinke investering in Omnium lijden Ik vond het één van de leukste dingen die ik tot nu toe heb gedaan", zegt Milan Schou- wenaar. En ook de andere kinderen van de kinder- kunstclub zijn enthousiast over het project dat Josien Weststrate deze keer had verzonnen. ,,Maar eerst leek het nog nergens op", roept Guusje Hillebrand, terwijl ze haar prachtige, zelfgemaakte bruidje laat zien. Zo hebben alle kinderen hun ei gen verhaal en hun eigen pop. In een loods op het terrein van Jan en Dian Mol, net buiten Wemel- dinge, mochten ze een paar mid dagen losgaan op het thema vogel verschrikker. Met stro, kleding en sieraden bijvoorbeeld. Weststrate: ,,Dat is hartstikke leuk. We moch ten hier alles gebruiken en de kin deren hebben zelf voor de aankle ding van de poppen gezorgd." Ik vond het zo leuk dat ik in mijn vrije tijd ook nog aan het knutselen ben geweest Zo heeft Eva zelf dikke wol ge kocht voor haar 'verschrikker'. ,,Om vlechten te maken. Want ik wou graag een pop met vlechten." En Lisa Goetheer begon gewoon met een jurk. „Tijdens het maken heb ik er dingen bij verzonnen. Eerst leek het op een dikke Spaanse mevrouw, maar later vond ik het steeds meer op een sprookjesfiguur lijken, zoals Rood kapje." Naar huis De vogelverschrikkers mochten vrijdagmiddag allemaal mee naar huis. In de kar achter de auto ver dwenen ze allemaal van Hof Dom burg. Alhoewel, niet allemaal. De drie verschrikkers van Marissa Mol bleven natuurlijk thuis. Maar wacht eens even, stond daar nou drie? „Jazeker", legt Marissa uit. ,,Ik vond het zo leuk dat ik in mijn vrije tijd tussendoor ook nog aan het knutselen ben geweest." Goesenaren krijgen tot 12 okto ber de tijd hun liedje van maxi maal twintig regels in te sturen. 'Het hoeft niet te rijmen, als er maar liefde voor de stad Goes uit spreekt', aldus Zo Goes. Liedjes hoeven niet daadwerkelijk te worden uitgebracht, het gaat fei telijk meer om gedichtjes. De tien mooiste komen op poster formaat in de etalages van win kels te hangen. Onder het bericht op Face- book worden al enkele gedich ten geplaatst, maar of die kans maken op een plek bij de tien winnaars is maar zeer de vraag. 'Eeuwig miezerig, en ondermaats. Voel me nergens minder welkom als in m'n eigen plaats', is een passage uit één van de gedichtjes. 'Amb tenaren, handhaversklootviolen, wetgeving die nergens over gaat. We hebben toch maar liever dat jou camper daar niet langer staat'. Wie zijn liefde voor Goes tot uitdrukking wil brengen in een lied of gedicht kan mailen naar gedicht@zogoes.nl. Afgeven bij de boekhandels Paard van Troje of De Koperen Tuin kan ook. GOES Een eventuele grote in vestering in sport- en recreatie centrum Omnium in Goes zal de gemeente geen financiële pro blemen opleveren. Dat zei wet houder Loes Meeuwisse bij de presentatie van de begroting voor volgend jaar. Het Omnium kwam de afgelo pen jaren steeds geld tekort; Goes heeft de subsidie al enkele keren verhoogd. De gemeente raad zal waarschijnlijk nog dit jaar de toekomst van het cen trum bespreken. Wethouder Meeuwisse maakte alvast duide lijk dat een eventuele forse in vestering de gemeente de kop niet zal kosten. WEMELDINGE Wemeldinge krijgt een tweede entreepunt Nationaal Park Oosterschelde. Het informatiepunt komt bij de ingang van het Kanaal van Zuid-Beveland en het mooie voor Kapelle is dat Antwerpen er aan meebetaalt. Dat is de uitkomst van ge sprekken tussen de voorzitter van Nationaal Park Ooster- schelde en de Havenschepen van Antwerpen. Omdat er veel toeristen uit België naar We- meldinge komen, betaalt Ant werpen mee. Antwerpen ziet het entree- punt, dat dicht bij een fiets- route en een grote camping komt te liggen, als een kans om het verhaal van de haven te vertellen. Op het entreepunt wordt daarom ook informatie over de Haven van Antwerpen opgenomen, naast informatie over het nationaal park. Een paar jaar geleden is een entreepunt geplaatst aan de westkant van Wemeldinge. Daar staat nu een levensgrote duikbril. Het nieuwe punt op het einde van het Kanaalpad, tegenover de radarpost, gaat er uitzien als een schip. Volgens de planning is het punt aan het einde van dit jaar klaar. Joeri Wisse Heinkenszand Lidl-fans uit Heinkenszand en omgeving moeten voorlopig nog elders boodschappen doen. Pas in maart neemt de gemeenteraad van Borsele een definitief besluit over het bestemmingsplan dat de bouw van de nieuwe supermarkt aan de Stenevate mogelijk maakt. Of Lidl daarna snel kan bouwen, is maar zeer de vraag. Sommige mensen zien de komst van de win kel niet zitten. Alleen al op het eer ste concept voor het plan zijn ne gen reacties binnengekomen. De gemeente beoordeelt en verwerkt die reacties in een ontwerpplan dat in november klaar moet zijn. Ook in die fase is bezwaar moge lijk. Brandweerkazerne De super moet op de plek van de brandweerkazerne komen. Borsele doet voorbereidende onderzoeken voor de komst van een nieuwe ka zerne aan de Guldenroedestraat. Pas rond de jaarwisseling 2020/'2i velt de gemeenteraad een definitief oor deel. Ook hier is de kans groot dat de bouw niet meteen begint. Buren die fel tegen het plan zijn kunnen naar de rechter stappen. Waar de brand weer in de tussentijd zit, is ondui delijk. De gemeente zoekt nog naar een tijdelijke locatie. -•~nv zaterdag 21 september 2019 Vlinder, Milan, Eva, Romy, Guusje, Marissa en Lisa met hun zelfgemaakte vogelver schrikkers. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Je zou er zelf van schrikken Willem Adriaansens Wemeldinge - Marissa Mol Kapelle heeft al 'Kapelle met een K', het nummer van Ans Schilders dat lokaal is uitge groeid tot een soort cult- liedje. Misschien krijgt Goes ook wel zoiets, nu onderne mersvereniging OOG inwo ners oproept een loflied op de stad te schrijven. Rob Paardekam Goes Ans Schilders schreef het lied Kapelle met een K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140