II Tweede entreepunt NP Oosterschelde IN DE REGIO A 6 Barbecue gaat door Onderzoek corporatie MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Zierikzee De visitatiecommissie geeft twee achten, een 8,1 en een 7,6 aan Zeeuwland. Er is gekeken naar de maatschappelijke waarde van de corporatie. ,,Dat gaat heel erg over hoe je het naar buiten toe doet. Doe je de goede dingen met de middelen die je hebt? Doe je de dingen waar de gemeente op zit te wachten en doe je de dingen waar je huurders blij van worden?", licht directeur Marco van der Wel het onderzoek toe. Wij staan open voor een fusie. Ik denk dat het een kwestie van tijd is Juist ook na de fusie tussen Woonburg en Zeeuwland mag de corporatie zich op de borst kloppen. ,,Zo'n fusie doe je met de beste be doelingen, maar de vraag is wel of de buitenwereld er last van heeft gehad. Je steekt veel energie in zo'n fusie, terwijl je ondertussen wel de winkel open probeert te houden." Er zijn negen woningcorporaties in Zee- land actief. Van der Wel maakt er geen geheim van 'nog wel een keer zo'n slag te willen slaan' als in 2017. ,,Wij staan daar voor open. Ik denk dat het een kwestie van tijd is." De club die het maatschappelijk functioneren van Zeeuwland heeft onderzocht, heeft uitgebreid gespro ken met maatschappelijke organisa ties, de drie betrokken gemeenten en de huurdersorganisaties. De uit komst van het onderzoek ziet Van der Wel als een groot compliment aan de medewerkers van de corpo ratie. Tegelijkertijd betekent het niet dat er nu tevreden achterover ge leund kan gaan worden. ,,Er valt ge noeg te doen de komende jaren." Doorstroming Eén van de punten waar Zeeuwland op korte termijn aan wil trekken, is de uitstroom van mensen die een tijdje in een instelling hebben ge woond en weer toe zijn aan een le ven in de maatschappij. ,,We moe ten met partijen in gesprek over hoe we kunnen zorgen voor een vlotte doorstroming. Hoe kunnen die mensen aan een woning komen." Ook jongeren in Zeeland vragen speciale aandacht. De visitatiecommissie roemt de eigenzinnigheid van de corporatie. Niet als doel op zich, maar als een manier om goed en op een originele manier om te gaan met al die ver schillende soorten kernen in een groot werkgebied. Voorbeeld daar van is de mobiliteit van de mede werkers. Huurders hoeven niet meer naar kantoor te komen; mede werkers komen naar ze toe. ,,Dat waarderen mensen enorm. Dat is uit eigen klantenonderzoek ook ge bleken." WEMELDINGE Wemeldinge krijgt een tweede entreepunt Na tionaal Park Oosterschelde. Het informatiepunt komt bij de in gang van het Kanaal van Zuid-Be veland. Het mooie voor Kapelle is dat Antwerpen er aan meebetaalt. Dat is de uitkomst van gesprek ken tussen de voorzitter van Nati onaal Park Oosterschelde en de Havenschepen van Antwerpen. Omdat er veel toeristen uit België naar Wemeldinge komen, betaalt Antwerpen mee. Antwerpen ziet het entreepunt, dat dicht bij een fietsroute en een grote camping komt te liggen, als een kans om het verhaal van de haven te vertellen. Op het entree- punt wordt daarom ook informa tie over de Haven van Antwerpen opgenomen, naast informatie over het nationaal park. Duikbril Een paar jaar geleden is een en- treepunt geplaatst aan de west kant van Wemeldinge. Daar staat nu een levensgrote duikbril. Het nieuwe punt op het einde van het Kanaalpad, tegenover de radar post, gaat er uitzien als een schip. Volgens de planning is het punt aan het einde van dit jaar klaar. Garagesale Liedjes van Vier Walk of Peace Zaterdag Zondag zaterdag 21 september 2019 SCHARENDIJKE De kraak- camping mag dan ontruimd zijn, de buurtbarbecue die de campinggasten in Scha- rendijke zaterdag gepland hadden gaat gewoon door. De Kraak&Smaak BBQ wordt gehouden bij het gat van Scharendijke aan de Dorpsstraat. Onder het motto 'We zullen dit var kentje weleens wassen' wordt er gratis speenvar ken van het spit uitgedeeld. Zo lang de voorraad (25 kilo) strekt. De barbecue begint om 17.00 uur. Zeeuwland wil best nog wat groter Woningcorporatie Zeeuwland wil groter worden. Dat is belangrijk om goede medewerkers binnen te kunnen halen én om de kosten per woning te drukken. Voor het eerst sinds de fusie in 2017 is Zeeuwland uitgebreid onder de loep genomen. De 'eigenzinnige corporatie' scoort goed. - Marco van der Wel, Zeeuwland DOMBURG Tot en met morgen kunnen mu ziekliefhebbers nog genieten van allerlei jazz bands die optreden in en om Domburg tijdens Jazz by the Sea. Voor de 29ste keer wordt dit oude stijl jazzfestival gehouden. Naast de vele optredens op het hoofdpodium, op de Markt en in etablissementen in en rond Domburg, is vanmiddag de Streetparade met zes jazz bands die door het centrum trekken. De pa rade begint om 14.00 uur vanuit Badhotel Domburg. Alle bands komen rond 17.00 uur bij een op het centrale plein voor In den Walcher- schen Dolphijn. Op de foto een muzikant van Jassociation op een sousafoon. foto ruben oreel GOES In de wijk Noordhoek in Goes wordt vandaag een garagesale gehou den. Bewoners verko pen artikelen op hun eigen terrein. Belang stellenden zijn van 10.00 tot 15.00 uur uur welkom in de wijk Noordhoek in Goes. Plattegronden zijn verkrijgbaar bij binnen komst van de wijk via de Noordhoeklaan, de Wer- flaan en op het centrale punt De Garnaetwei. GOES Muziekensemble Vier treedt morgen op in Goes. Het ensemble brengt Nederlandstalige luisterliedjes ten gehore met teksten van onder anderen Herman van Veen, Claudia de Breij, Toon Hermans en Ram ses Shaffy. Belangstellenden zijn om 14.00 uur welkom in de Koperen Tuin in Goes. De toegangsprijs is 7,50 euro en reserveren kan via 0113-231072. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag de Walk of Peace gehouden in ver- De moskee in Middelburg. foto ruben oreel band met de Internatio nale Dag van de Vrede. De vredesloop start en finisht bij de Turkse moskee Yildirim Beyazit. Inloop is mogelijk vanaf 14.00 uur. De tocht begint om 14.30 uur. Om 16.00 uur wordt de Vredesweek officieel geopend met een hapje en drankje. Zie ook vredesweekwal- cheren.nl. BROUWERSHAVEN Markt, 11.00-20.00 uur: Historische Ker mis; BURGH-HAAMSTEDE Ring Burgh, 09.30 uur: Traditionele pe renveiling; Bewaer- schole, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Habitus; Parkeerter rein Kriekemeet, 09.00-12.00 uur: In zameling oud papier; DREISCHOR Goe- manszorg, open van 11.00- 17.00 uur (ook zondag); KERKWERVE Weel- weg 8, 10.00-16.00 uur: Brocante; NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Kaarten; ZIERIKZEE Brogum, 21.00-02.00 uur: Housekult, Closing the Season; Graven steen, 14.30 uur: Rondleiding gevan genis; BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole, 14.00 17.00 uur: Tentoon- stelling Habitus; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.30 uur: Familierondvaart Laagwater; NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof; SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Strandyoga; ZIERIKZEE Etalage Havenplein 10, dag en avond: O kijk, Zie- rik langs de Ee!, route met raamex- po's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137