Geheime opdracht voor moorden open en bloot op laptop 3 dagen Drenthe**** 10 NIEUWS Klimaatmissie naar Noordpool BETRAPT MINISTERS Een team met wetenschappers uit negentien landen is giste ren vertrokken naar de Noord pool. Hun circa 140 miljoen euro kostende expeditie is be doeld om klimaatverandering te bestuderen. De grote ijsbre ker Polarstern vertrok vanuit het Noorse Troms0. Het is de bedoeling het vaartuig een jaar te laten invriezen in het poolijs. Rond het vaartuig kan dan on derzoek worden gedaan. Aan de missie zijn jarenlange voor bereidingen voorafgegaan. ,,Geen enkele regio in de we- reld is de afgelopen tientallen jaren zo snel opgewarmd als het Noordpoolgebied", zegt expeditieleider Markus Rex van het Duitse Alfred Wegener In stituut. ,,We hadden aan het begin van het jaar een extreem geval. Toen was het midden op de Noordpool warmer dan in Duitsland.'' Volgens Rex is het gebied het epicentrum van klimaatveran dering. Wetenschappers krij gen nu voor het eerst de kans er een heel jaar onderzoek te doen naar klimaatprocessen. Zoveel liefdevolle reacties. Uit de grond van mijn hart: bedankt hiervoor Ziekenhuisacties voor betere cao gaan door Medewerkers van de zieken huizen Nij Smellinghe in Drachten en Zuyderland in Sit- tard en Heerlen pakken het stokje over in de estafetteactie voor een betere cao. Zij draaien op 26 september alleen zon dagsdiensten. Operatiekamers en radiologie zijn gesloten voor niet-spoedeisende zaken. De vakbonden eisen een salaris verhoging van 5 procent en een extra toeslag voor medewerkers die op het laatste moment wor den opgeroepen om te werken. Piloot vast om wapensmokkel Vaak gewonde bij ongeval taxi Kogel door ruit bij huisartsen www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 zocpg Dat bevestigen bronnen die bij het onderzoek zijn betrokken. De screenshots versterken de verden king dat de top van de motorclub verantwoordelijk is voor tal van li quidaties in de onderwereld. Doordat de recherche de berichten kon lezen, zijn recent vijf nieuwe verdachten aangehouden die wor den verdacht van het uitlokken en voorbereiden van liquidaties. De recherche ontdekte de screenshots recent toen het de lap top en de harde schijven van pre sident Keylow wist te openen. De blunder is opmerkelijk: Keylow voerde zijn gesprekken juist met een versleutelde PGP-telefoon, om zo te kunnen communiceren zon der dat de buitenwereld kan mee lezen. Bovendien was er een instelling ingeschakeld op de telefoon waar door de berichten automatisch na twee uur worden vernietigd. Maar al die beveiliging is nutteloos ge bleken, omdat hij die gewraakte berichten op zijn telefoon fotogra feerde én opsloeg. De berichten stammen uit fe bruari 2017. Keylow spreekt erin met een vermeende opdrachtge ver, Jermaine B., over de voorgeno men liquidatie van de Amster damse crimineel Inchomar Balen tien. De twee spreken over de voorgenomen moord alsof het de normaalste zaak van de wereld is. ,,Als je hem dit weekend of maan dag nog (doet) geef ik je snel 80 zonder gezeik'', schrijft B. Hij be doelt daarmee waarschijnlijk dat hij 80.000 euro wil be talen voor de huur- moord. „Ok. Maak er werk van", reageert Keylow, waarop B. schrijft: „Omdat jij vriend van onze broe der was behandel ik je extra (goed). Zou nie mand zo veel geven voor die hond, maar hij is dichtbij jou. Een goede om de motor ff te starten.'' De moord op Balentien zou de eerste moeten worden voor de kort daarvoor opgerichte mo torclub. De liquidatie ging overi gens niet door. In juli van dit jaar is Balentien alsnog doodgeschoten in de Amsterdamse Bijlmer. In maart 2017 komt het opnieuw niet tot een daadwerkelijke moordpoging, door een opmerke lijke interventie van de politie. Agenten hebben het gevoel dat er iets niet pluis is en arresteren in Amsterdam drie verdachten we- gens verdacht gedrag: Orhan P., Moriën J. en Willem B.. Ze blijken in het bezit van automatische vuurwapens, twee handvuurwa pens, een geluidsdemper, een ge stolen auto en flessen benzine. De recherche is er dan al van overtuigd dat zij iemand wilden ombrengen, maar concreet bewijs was er op dat moment nog niet. Uiteindelijk worden zij slechts ver oordeeld voor wapenbezit en het kopen van een gestolen auto. Maar door de door hun voorman opge slagen versleutelde gesprekken denkt het OM nu alsnog bewijs te hebben dat zij van plan waren ie mand te vermoorden. Zij worden nu dus alsnog vervolgd voor het voorbereiden van een moord. Het OM heeft naast de PGP- gesprekken ook sterk bewijs in handen door de verklaringen die me deverdachte Tony de G. als kroongetuige heeft afgelegd. Pieter Hoogendam, de advocaat van Keylow, zegt inhoudelijk niet te kunnen reageren op de door de recherche gevonden pikante ge sprekken. ,,Mij zijn beperkingen opgelegd door het Openbaar Mi nisterie. Ik mag hier simpelweg niet met anderen dan mijn cliënt over spreken.'' Op 4 oktober gaat het proces te gen Caloh Wagoh verder in de ex tra beveiligde rechtbank op Schip hol. Voor maar: Incl. diner 3 dgn Maasduinen 3 dgn Groningendiner zaterdag 21 september 2019 GO OSLO Zanger Rob de Nijs over de vele reacties na de bekendma king dat hij stopt met optreden vanwege ziekte van Parkinson DRACHTEN GUANGZHOU China heeft een Amerikaanse piloot aangehouden op verdenking van wa pensmokkel. Vol gens de krant Wall Street Journal is de verdachte een ex- luchtmachtpiloot. Hij arriveerde op 11 sep tember met een transportvliegtuig van FedEx in Guang zhou. De douane zou in zijn bagage muni tie voor een luchtge- weer hebben gevon den. De piloot is wel weer op vrije voeten. AMSTERDAM Staatssecretaris Stientje van Veldho ven (Infrastructuur, foto) gaat in gesprek met Amsterdam en Utrecht over onge lukken met taxi's in die steden. Daarbij vallen nogal eens gewonden. AMSTERDAM Bij een huisartsen praktijk in Amster dam-Noord is een kogel door de ruit gegaan. Dat zou mo gelijk in de nacht van donderdag op vrij dag zijn gebeurd. De politie meldt dat er een huls is aange troffen aan de Hei- mansweg, waar de praktijk is gevestigd. Naar een eventueel motief voor het schot is het gissen. De praktijk ging gis teren gewoon open voor patiënten. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Met grote interesse kijken de ministers Cora van Nieu- wenhuizen (Infrastructuur) en Ferd Grapperhaus (Justitie) naar de verrichtingen van Feyenoord tegen Glasgow Rangers. De wedstrijd is even belangrijker dan de Algemene Politieke Beschouwingen en premier Rutte, die het woord voert. Feyenoord verloor, de ministers betuigden spijt voor hun eigen uitglijder. Al was voor Grapperhaus een beetje afleiding welkom, na de moord op Derk Wiersum, ad vocaat van kroongetuige Nabil BFOTO TWEEDE KAMER Justitie heeft nieuw bewijs tegen Caloh Wagoh in handen dankzij een blunder van de pre sident van de omstreden mo torclub. Delano R. ('Keylow') maakte screenshots van ver sleutelde gesprekken waarin opdracht werd gegeven tot liquidaties en bewaarde die op zijn laptop en externe harde schijven. Yelle Tieleman Utrecht Luxe wellnesshotel, tussen de Hunebedden, bossen en vennen van de Hondsrug! 4* Fletcher Wellness-Holel De Hunzebergen, Exloo (8,1) -•O 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner, gratis wifi en parkeren Incl. wellness (zwembad, sauna en Turks stoombad) 3* Gr8 Hotel Sevenum (8,4) 3* Hotel Schimmelpenninck Huys (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi Gratis wifi en parkeren eq 50 1x diner (hoofdgerecht) 7A Volledig vernieuwd hotel Verblijf in hartje centrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10