Een heerlijke boekhandel Leve de Vomar! Hup Holland Hup De Vries: ,,Dit vind ik best mooi. Dat we eens in de twee of vier jaar, door alle lagen van de be volking heen, achter elf van die mannen staan. Dat ontroert me.'' Van Roosmalen: ,,Ik vind het helemaal niks. Kijk nou naar die leeuw op dat shirt: hoe treurig! Puur oranjefascisme. Ik meen trouwens dat deze foto is geno men in Amsterdam-Noord en dat helemaal links een van de Tokkies staat. Volgens mij gingen ze hier op weg naar Oekraïne om een wedstrijd van Oranje bij te wonen.'' Van Roosmalen: ,,Dit is de opening van de Lidl in Amstelveen." De Vries: ,,Een prima super markt. In tegenstelling tot de Vomar. Dat is echt een kut- winkel.'' Van Roosmalen: ,,Zeg dat nu niet, want in Wormer, het dorp waarin ik met lichte tegenzin woon, is alleen een Vomar. Staat trouwens voor Voordeel Markt. Goed verzonnen! En het is leuk dat je er kunt sparen voor minivarianten van produc ten die ze in de supermarkt verkopen. Die kun je in een miniwinkel zetten. Mijn doch ters van 2 en 4 spelen ermee.'' De Vries: ,,Die zijn best slim toch, jouw dochters?'' Van Roosmalen: „Zeker! Slim mer dan de rest van het dorp. Of schrijf dat maar niet op, anders krijg ik weer gezeik.'' Van Roosmalen: ,,Uit de serie 'Onder het systeemplafond' die ik met Jan Dirk maakte. Boekhandel Hijman Ongerijmd in Arnhem. De Vries: ,,Dat is toch je favoriete boekhandel?'' Van Roosmalen: „Zeker. Ze leggen mijn boeken in grote stapels op de displays en maken er flink reclame voor.'' De Vries: „Eigenbelang dus.'' Van Roosmalen: ,,Getver, dat vind ik dus zo Nederlands! Wat is er nu mis met een beetje eigenbelang najagen? Nee hoor, dan word ik toegesproken door Roelof, het geweten van het grijze gemiddelde, en moet ik terug het maaiveld in.'' ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2019 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 109