NYNKEDEJONG Jongen (14) meldt zich na mishandeling met dodelijke afloop ecur wordt Nieuwe naam, derelfde scherpe premie. Ga naar allsecur.nl 6 Column te veranderen, de politiek inclusie- ver kunnen maken? Al decennia lang breekt Den Haag zich het hoofd over hoe men bijvoorbeeld meer vrouwen naar de politiek kan lokken. De laatste paar jaar loopt het aantal vrouwen in de Tweede Kamer terug. Er zijn vele oorzaken voor dat probleem en die zijn niet allemaal opgelost door Jesse Klaver die in een grouphug 150 Kamergenoten tegen de borst drukt. Maar zou het kunnen dat, door niet de nadruk te leggen op wat je stom vindt aan de ander, maar op wat je samen kunt veranderen, de Tweede Kamer langzaam een beetje meer een afspiegeling van de samenleving gaat worden en geen bastion van verpissers en af- zeikers? Het klinkt echt ontzettend hip pieachtig zweverig. Maar wat als het helpt? Een van de spelletjes is de confrontatie zoeken met mensen met wie je het eens bent De jongen meldde zich bij de po litie. Volgens een woordvoerder van de politie wordt de zoektocht naar de andere verdachten voort gezet. De 14-jarige wordt verdacht van de mishandeling van een 71- jarige man maandagmiddag. De Hagenaar liep door de Willem de Zwijgerlaan in het Haagse Staten kwartier en werd mishandeld door tieners. Hij werd in zijn gezicht gesla gen door jongeren die het vertik ten opzij te gaan. Dat vertelde zijn fysiotherapeut, die de man op ving na het geweld. Het verband tussen de mishandeling en het overlijden van de Hagenaar wordt nog onderzocht. Inmiddels is bij het NFI sectie verricht op het li chaam van het slachtoffer. Jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar worden volgens het Open baar Ministerie voor het plegen van een strafbaar feit veroordeeld volgens het jeugdstrafrecht. Rechters kunnen er echter wel voor kiezen om daarvan af te wij ken en ze via het volwassenen strafrecht te behandelen, als een jongere wordt verdacht van een zeer ernstig delict. Zo werd in 2004 Murat D. vol gens het volwassenenstrafrecht berecht voor het doodschieten van onderdirecteur Hans van Wieren van het Terra College in Den Haag. De jongen was toen 16 i De zoektocht naar andere verdachten wordt voortgezet jaar oud. Hij werd in april 2004 veroordeeld tot een celstraf van vijf jaar en tbs met dwangverple ging voor de moord. D. ging in hoger beroep, maar het hof gaf hem dezelfde straf als de recht bank. Het jeugdstrafrecht heeft vol gens het Openbaar Ministerie een meer pedagogisch karakter dan bij volwassenen, omdat het ge drag van jongeren vaak nog beïn vloedbaar is. Kinderen jonger dan 12 jaar kunnen daarom niet wor den veroordeeld. Het was natuurlijk ontzet tend kum bah yah my lord. Je zag hem zo zitten: bij een kampvuur, met een gitaar in zijn handen en dan een verbindend verhaal vertellen over samenwer ken, tegen ruziemaken. Geen vlie gen afvangen, maar samen tot een oplossing komen voor de proble men in de samenleving. Links en rechts. Oh lord, kum bah yah. een onderwerp aan te vragen, om zo de eerste te zijn die dat onder werp op de kaart zet. Of dat hele debat echt toegevoegde waarde heeft, doet er niet toe. Jij had de vinger aan de pols! geharrewar trekt ook alleen een bepaald soort mensen richting de politiek: mansplainers die zich zelf graag horen praten. Er zullen in Nederland vast mensen wonen die poli tiek actief zouden willen zijn, maar die bij het zien van de hanengevechten in de Tweede Kamer denken: dit is niet mijn stijl van politiek be drijven. Laat maar. Zou je, door de toon van de batteren een klein beetje En Jesse Klaver had, in zijn speech tijdens de poltieke beschouwin gen, natuurlijk een punt. De politiek staat bol van de spelletjes en één van die spelle tjes is de confronta tie zoeken met mensen met wie je het eigenlijk best wel eens bent, enkel en alleen om zo aan je achter ban te laten zien dat jullie heel erg ver schillen. Of om zo snel mogelijk een debat over vrijdag 20 september 2019 GO ^0 @Nynke Afzeikers Een 14-jarige jongen is aange houden voor de mishandeling van een 71-jarige Hagenaar op de Willem de Zwijgerlaan in Den Haag afgelopen maandag. Het slachtoffer overleed later die dag. Thomas de Waard Den Haag Dat is niet constructief. En dat Allianz Direct SPk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6