Appartementen blijven in trek in Terneuzen IN DE REGIO 6 Wonen buiten bebouwde kom Hp De gemeenteraad mocht in april reageren op een eerste aanzet voor de huisvesting van tijdelijk perso neel. Dat is nodig, er zijn nog geen regels en er liggen aanvragen van ondernemers. Burgemeester en wethouders geven de voorkeur aan bestaande woningen in de be bouwde kom, omdat dat goed is voor de leefbaarheid in de kernen en er voorzieningen in de buurt zijn. Raadsleden waren daar juist kritisch over en zijn bang voor overlast in de dorpen. Zij wezen op leegstaande boerderijen en vakan tieparken als geschikte alternatie ven. Alleen mensen die op een boerderij of vakantiepark werken, mogen volgens de huidige regels bij Huisvesting in het buitengebied van Sluis mag op kleine schaal uitzondering en onder voorwaar den wonen waar ze werken. Het college komt de raad nu tege moet met een nieuw versie. Huis vesting in het buitengebied mag op kleine schaal, met maximaal vijf onzelfstandige wooneenheden per locatie. Daar zijn regels en voor waarden aan verbonden. Recreatie- parken zijn nog steeds niet toege staan en de locatie moet worden aangemerkt als een 'Nieuwe Eco nomische Drager'. Die titel is be doeld voor initiatieven die een im puls aan het buitengebied geven. Het idee om vrachtwagenchauf feurs te laten overnachten in ver plaatsbare units aan de rand van be drijventerreinen, wordt geschrapt. Sluis is ingehaald door een uit spraak van de rechtbank over de vrachtwagenparkeerplaats in Ka- pellebrug: chauffeurs mogen hun korte rustperiode doorbrengen in hun wagen bij transportbedrijven. Het gehele aangepaste plan wordt voor zes weken ter inzage gelegd. Daarna komt het plan in februari bij de raad terecht voor goedkeuring. Proef Parallel aan het plan voor huisves ting loopt er ook een onderzoek of grootschalige woningen voor tijde lijke werknemers haalbaar zijn. Dat roept bij een aantal raadsleden nogal wat vragen op, het onderzoek staat juist haaks op kleinschalig heid. Er wordt samen met de Rijks dienst voor Ondernemend Neder land (RVO) en de provincie beke ken of er aan de rand van Cadzand twee locaties kunnen komen waar maar liefst drie- tot vierhonderd en vijfendertig tot vijftig werknemers kunnen verblijven. Wethouder Peter Ploegaert bena drukt dat het nieuwe beleid en de proef los van elkaar staan: ,,De pilot is om te kijken hoe je huisvesting op een andere manier aan kunt pak ken. We wachten nog op op advies van de RVO, maar het college is van mening dat een dermate grote ont wikkeling ongewenst is bij een kern." Guido van der Heijden Terneuzen Gisteren onthulde ze als oudste bewoner (86) samen met burge meester Jan Lonink de naam van het nieuwe appartementencom plex Het Bastion. ,,Ik woon er nu al een poosje, maar pas nu voelt het als thuis", vertelt Van Damme. ,,Het voelde steeds of ik op vakan tie was. Maar dat was niet erg hoor." Lang hoefde makelaar Ingmar Vermeulen niet te leuren met de appartementen. Kort na de start van de bouw waren alle 37 appar tementen verkocht. Deels aan in- vesteerders die ze verhuurden maar grotendeels aan kopers. Wat oudere kopers, zo blijkt tijdens de onthulling van de naam van het pand. Animo De markt voor koopwoningen blijft gezond in Terneuzen. Ook na recente projecten als de Sluis- Kort na de start van de bouw waren alle 37 appartementen verkocht wachter blijft de vraag naar appar tementen onverminderd groot. Vermeulen ziet nog steeds geen afname. ,,Er is nog steeds veel animo, dat verandert niet. Dat zien we nu ook bij ons project De Kam panje op de kop van de Noord straat. Als het product maar goed is, wordt het goed verkocht. Bij de Kampanje lopen met name de duurdere appartementen het best." Centrum Burgemeester Lonink, zelf 68, con stateerde veel leeftijdsgenoten bij de bewoners. Hoewel die leeftijds groep alles lijkt te kopen wat op de markt komt, brak Lonink een lans voor jongeren. „Bedrijven als Yara en zieken huis ZorgSaam zullen in de ko mende tijd veel nieuwe mensen nodig gaan hebben. De groei zal zich steeds meer concentreren in het centrum van Terneuzen. Het zal er verdichten en bruisender worden." Rebellious Concert met André van Vliet Feestmiddag voor vredesvlam MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 20 september 2019 Meer ruimte voor tijdelijk personeel Tijdelijke werknemers mogen tóch buiten de bebouwde kom wonen in de gemeente Sluis, maar onder voorwaarden. Klein schaligheid is het toverwoord. Sophie Stockman Sluis Al lang had Annie van Damme een oogje op precies dat plekje in Terneuzen. Zelfs toen het kantoor van verzekeraar CZ er nog stond, wilde ze er al wonen. CLINGE Hard2Beat Events ver zorgt morgen de veer tiende editie van Rebelli ous in Malpertuus te Clinge. Minimumleeftijd 16 jaar, kaarten kosten 17,50 euro. Deze zijn verkrijg baar via hard2beat.nl. Rebellious duurt van 21.00 tot 03.00 uur. TERNEUZEN Naar aanleiding van de Slag om de Schelde 75 jaar geleden vindt er morgen in Terneuzen een concert plaats in de Grote Kerk. Organist André van Vliet is te gast. Hij wordt onder steund door trompettist Mathieu de Ridder, het gemengd koor 'Met Hart en Stem' en Christelijk Mannenkoor Zeeuws- Vlaanderen. Het optreden begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. De deuren gaan open om 19.00 uur. CADZAND In Cadzand wordt mor gen een feestmiddag f Hein Stufkens bij de Wereldvredesvlam. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ter ere van 15 jaar We- reldvredesvlam gehou den. Schrijver en filo soof Hein Stufkens houdt een voordracht en soliste Roos van der Sanden en dameskoor Fondant treden op. Be langstellenden zijn van 14.00 tot 16.30 uur wel kom in de Protestantse kerk, Mariastraat in Cadzand. De toegang is gratis. AXEL Streekmuseum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie '75 jaar Slag om de Schelde'; Poolse Kruis aan Hulsterse weg, 13.00 uur: Start herdenking bevrijding Axel; Derde Verkor ting, 15.30 uur: Ont hulling bevrijdings monument; De Halle, 13.30 uur: Bingo BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Expositie 11 septem ber 1944 HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding' KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelclub; 13.30 uur: Bingo; De Linde, 20.00 uur: Bamis bingo; In den Dwaes, 19.00 uur: De Troefslag OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ontmoe ting Stichting demen tie vriendelijk SINT JANSTEEN Ambiance, 20.00 uur: Bingo TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Infocen- trum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondlei ding en rondvaart; Speeltuin Oranje kwartier, 13.00 uur: Open; Schoolmu seum, 13.30 uur: Expositie 'schoolkin deren in de oorlog'; De Oude Vaart, 09.00 uur: Vrijheids- spelen leerlingen groep 8 basisscho len; De Veste, 19.30 uur: Optreden Bonte Avond Club; Varens centrum, 15.00 uur: Veteranen café IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Open. Annie en Mark van Damme en burgemeester Jan Lonink (vlnr) openen Het Bastion. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69