Schouwen-Duiveland Reimerswaal \Terneuzen GOES 37.636 4.160 4.578 6.000 BORSELE THOLEN KAPELLE REIMERSWAAL TERNEUZEN HULST VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2019 aantal inwoners: 33.785 aantal ondernemers: 2.500 schikbare grond: Straalweg II: Business Park Zierikzee Bruinisse: 2, rondprijs: 80-140 gemiddeld gemiddeld formaat: flexibel, min. aantal inwoners: 25.733 aantal ondernemers: 2.649 beschikbare grond: ca. 5 bouwkavels gemiddelde grondprijs: 88,43 m2 gemiddeld formaat: 2.500 m2 tot ha kantoren 12.000 m2 Poel II: 16.000 m2 Deltaweg: 8-16 ha 100 m2 1.300 tot 2.000 op Poel II oners: 12.804 1.130 aantal in aantal ondern beschikbare iddelde mers: grond: ca. 4 kavels dprijs: 85 - 115 m2 gemiddeld formaat: 1.000 m2 tot 40.000 m2 aantal inwoners: 22.555 aantal ondernemers: 2.200 beschikbare grond: De Poort Rilland: m2 Nishoek Kruiningen: 8.000 m2 rseke: 1,5 ha Olzende gemiddelde grond priis: gemiddeld formaat: aantal inwoners: 27.520 aantal ondernemers: 2.530 beschikbare grond: Hogeweg 5: ha Schapenweide: gemiddelde grondprijs: 51-1 gemiddeld formaat: flexi 16 ha .500 tot 91.870 Goes trekt veel bedrijvigheid aan, mede dankzij de centrale ligging van, de goede bereikbaarheid, de vele voorzieningen en daarnaast een stabiel politiek klimaat. Dat Goes econo misch goed presteert, blijkt uit de top 10 positie van de stad in de ranglijst voor Economische Toplocaties. Er zijn hoogwaardige bedrijventerreinen met zichtlocaties langs de snelweg. Steeds meer ondernemers zien hier ontwikkel- mogelijkheden. Zoals de autoboulevard, het distributiecen trum van PostNL en recent Roompot. Uitbreiding is nodig en volgt eind 2020 op het nieuwe Bedrijvenpark Deltaweg. Borsele is een gemeente met twee gezichten. Enerzijds het platteland, anderzijds het grootschalige industrie- en havenge bied. Borsele ligt centraal in de provincie. De snelweg A58 door kruist de gemeente, net als de weg naar de Westerscheldetunnel. Het Sloegebied kent bedrijven met wereldwijde bekendheid, zoals de kerncentrale Borssele en Zeeland Refinery. Ook telt de gemeente veel mkb-bedrijven gevestigd op Bedrijvenpark Sloepoort, aan de toegang van de haven en gemengd bedrijven terrein Noordzak, ten noorden van Heinkenszand aan de A58. Het is Zeeland maar georiënteerd op Brabant. Tholen heeft een unieke ligging tussen de wereldhavens. Vanaf bedrijventerrein Welgelegen zit je binnen vijf minuten op de snelweg A4 en zijn steden als Antwerpen, Rotterdam en Breda binnen een half uur bereikbaar. Dat maakt het tot een aantrekkelijke vestigings locatie. Er is bovendien nog ruimte voor ontwikkeling: Welgele- gen/Businesspark A4 Tholen heeft 15 ha vrij aan indeelbare percelen. Tholen gaat prat op het feit dat bedrijfshuisvesting, door de relatief lage grondprijzen, hier nog betaalbaar is. In het hart van Zeeland ligt Kapelle, doorkruist door snelweg A58, de spoorweg en het Kanaal door Zuid-Beveland, dat de Oosterschelde met de Westerschelde verbindt. Kapelle is een welvarende gemeente. Met een gunstig ondernemersklimaat, waar korte lijnen een groot voordeel zijn voor ondernemers. Naast relatief veel detailhandel, telt de gemeente twee bedrijventerreinen, Choorhoek bij Wemeldinge en Smokkel- hoek bij Kapelle, met bedrijven als Coroos Conserven, Sligro en Hoondert Staalbouw. Hier is recent veel vernieuwd. De poort van Zeeland. Misschien wel de meest toepasselijke naam voor Reimerswaal, dat grenst aan Noord-Brabant en de toegang tot Zeeland vormt. Niet alleen over de weg, ook via het spoor en het Schelde-Rijnkanaal heeft Reimerswaal een prima verbinding. De gemeente heeft een sterke agrifood- sector. Met bedrijven in de teelt van aardappelen, uien en fruit. Ook de schelpdiersector is goed vertegenwoordigd. Vanuit Reimerswaalpolder vinden miljoenen tonnen voedingsmiddelen hun weg naar de rest van de wereld. Terneuzen ligt centraal in Zeeuws-Vlaanderen heeft een centrumfunctie in de regio, met volop bedrijvigheid en voor zieningen. Een regio die volop in ontwikkeling is. Met een sterk industriecluster gevestigd langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen, dat steeds meer uitgroeit tot een knooppunt in de West-Europese vervoersketen. Er zijn bedrijven uit de chemie, food, logistiek en diverse transportbedrijven. De bedrijven profiteren van een strategische locatie met effectieve verbindingen via internationale waterwegen, weg, goederenspoor en een buisleidingentracé voor ondergronds transport. Hulst ligt in het meest zuidoostelijke deel van de provincie, tegen de Belgische grens en de haven van Antwerpen. Ruim 2.500 bedrijven hebben voor Hulst gekozen, van crossborder e-commercebedrijven tot toeleveranciers voor de offshore-industrie wereldwijd, staalverwerkers die Europese schaal opereren en internationale logistieke bedrijven die zich richten op wereldwijde goederenstromen. Het telt twee belangrijke bedrijventerreinen: Schapenweide en Hogeweg 5. Met op beide ruimte voor nieuwe bedrijven. In totaal is 26 ha beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57