'Wij moeten het dna van Hoek zien te behouden' 14 ZEELAND Toppervoorde Zeeuwen van NAC Van Goethem stapt weer op de fiets De Bree wil zijn titel wéér verdedigen In de Keuken Kampioen Divisie staat van avond een topper op het programma. Num mer twee NAC Breda, waar met Yassine Azza- gari en Jan Paul van Hecke twee Zeeuwen on der contract staan, krijgt nummer drie Excel sior op visite. Momenteel laten de Brabanders de Rotterdammers nog op doelsaldo achter zich. Julius Bliek en zijn club Go Ahead Eagles krij gen vanavond bezoek uit Amsterdam. De nummer negen uit Deventer neemt het in ei gen stadion op tegen nummer zes Jong Ajax. Het Helmond Sport van Daan Klomp komt morgen pas in actie. De derby tegen TOP Oss staat dan op het programma. Wielrenner Brian van Goethem staat op de startlij st van de Belgische wielerkoers Kampi oenschap van Vlaanderen, die vandaag wordt verreden. Voor de coureur uit Philippine, die in dienst rijdt van Lotto-Soudal, is het zijn eerste wedstrijd sinds hij uitviel in de Ronde van Spanje. De Vuelta was de eerste grote ronde voor Van Goethem. Het leek allemaal hartstikke goed te gaan voor de Zeeuws-Vlaming, maar in de vijftiende rit moest hij afstappen. De Lotto- Soudal-renner werd ziek en verliet de koers. Vandaag, in België, stapt hij dus voor het eerst weer op de fiets voor een wedstrijd. Quote van de dag 'Hij is in feite inzetbaar.' DNF Primeur In HCR Van der Weijde in Noordgouwe wordt vanaf vandaag voor de veertiende keer het jaarlijkse Optiek de Visser invitatie kader- toernooi gehouden. De Middelburgse biljarter Peter de Bree verdedigt wederom zijn titel. De Bree verdedigde vorig jaar zijn titel met succes, maar lijkt het nu een stuk lastiger te krijgen. Johan de Vos, teamgenoot van de Middelburger bij het Topteam van 's Lands Welvaren, komt namelijk zijn debuut maken. Ook de andere teamgenoten - Robert van Stevendaal (drie jaar geleden winnaar) en Danny Walhout - doen mee. De Zeeuwse derby tegen Goes wordt morgenmiddag weer een totaal andere wedstrijd. Gevaert weet dat het duel niet te vergelij ken is met een 'normale' competi tiewedstrijd. ,,Ik probeer me altijd in te leven. Het is heel belangrijk dat de spelers beseffen dat Goes met een andere mindset naar Hoek zal komen, dan bij een an dere uitwedstrijd tegen bijvoor beeld Ter Leede of Excelsior'31. Er zal meer enthousiasme zijn.'' Zijn spelers mogen zich ook niet laten beïnvloeden door alle zaken die bij een derby komen kijken. ,,Ze moeten zich focussen op het voetbal. Het strijdplan van Goes wordt waarschijnlijk dat ze inzak ken en veel duels willen spelen. Maar wij moeten het dna van Hoek zien te behouden. Dus pro beren om voetballend de oplos- sing te vinden en geen powerplay gaan spelen.'' Hoek verloor dan wel in Sassen- heim; het voetbal was ondanks de nederlaag best goed, zegt Gevaert bijna een week later. ,,Door twee persoonlijke fouten keken we snel tegen een 2-0-achterstand aan. Dan kan je wedstrijdplan de prul lenbak in. Ter Leede kwam daarna op 3-0, verdedigde die voorsprong met hand en tand en gokte vooral op de counter. Toch hadden we deze wedstrijd niet moeten verlie zen.'' Goes zal wellicht hetzelfde wil len doen. ,,Ik verwacht dat wij veel de bal zullen hebben'', zegt Ge- We moeten minder naïef zijn dan tegen Ter Leede vaert. ,,We hebben de afgelopen wedstrijden van Goes geanaly seerd. Daarin lieten ze het initia tief vaak aan de tegenstander en speculeerden ze op een uitval via Steve Schalkwijk, een goede spits. Wij moeten zorgen dat we minder naïef zijn dan tegen Ter Leede. En we moeten vasthouden aan onze manier van voetballen.'' Dat Gert-Jan van Leiden, die te- gen Ter Leede uitviel met een schouderblessure, voorlopig niet inzetbaar zal zijn, is een flinke te genvaller voor Hoek. ,,Want Gert- Jan is een speler met leiderskwali teiten, die met zijn lengte ook nog eens een wapen is bij stilstaande fases. Maar we hebben binnen de selectie verschillende jongens die op zijn positie kunnen spelen.'' Dinsdagavond, in de oefenwed strijd tegen de beloften van AA Gent (3-1-nederlaag) probeerde Gevaert al het één en ander uit. ,,Steven Smulder heeft centraal achterin gespeeld, net als Kim van den Bergh en Roycel James. Ik moet zeggen dat ik over alle drie de opties tevreden was. We gaan nog eens goed nadenken wat voor de wedstrijd tegen Goes de beste optie van de drie is.'' Cliché Natuurlijk wil de Belgische oefen- meester met zijn ploeg morgen graag op twaalf punten komen en een nieuwe serie neerzetten. Al is hij daar nog niet mee bezig. ,,Het is een cliché'', weet Gevaert, ,,maar ik kijk echt altijd van wedstrijd naar wedstrijd. Hoe meer je wint, hoe meer je tegen de top aanleunt. Maar je kunt nooit verder dan één wedstrijd vooruit kijken. De bles sure van Gert-Jan, straks is er eens een speler geschorst; iedere week is anders. Daarom leven wij van weekend tot weekend.'' vrijdag 20 september 2019 VOETBAL WIELRENNEN - Willem II-trainer Adrie Koster, afkomstig uit Zierikzee, hint naar het Nieuwkoop 11 Wielrenner Marco Minn- aard (foto) heeft gisteren de finish niet gehaald tijdens de Italiaanse koers Coppa Sabatini. De Wemeldinge- naar was overi gens niet de enige renner die niet tot de eindstreep kwam. In totaal kregen 77 coureurs 'DNF' achter hun naam. Hoek-trainer Lieven Ge- vaert. foto camile schelstraete SIN In Wemeldinge staat vanavond een nieuw atle- tiekevenement op het pro gramma: de Wemeldinge- loop. Om 18.00 uur wordt er gestart met een jeugdloop over 1000 meter. Een hal fuur later is er een loop over 5000 meter. In schrijven kan bij Camping Linda aan de Oostelijke Ka- naalweg in We- meldinge. Brian van Goethem. FOTO BELGA BILJARTEN Kort na de nederlaag bij Ter Leede (3-2) gaf Lieven Gevaert zijn spelers een boodschap mee. ,,Na de drie overwinningen heb ik steeds gezegd dat we niet euforisch moesten worden'', vertelt de trainer van Hoek. ,,Nu we een keer hebben verloren, moeten we dus ook niet meteen pessimistisch worden. Het zat zaterdag snel tegen, daarna lie pen we achter de feiten aan.'' Barry van der Hooft Hoek -Lieven Gevaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42