Vlissings VVV-kantoor moet de deuren sluiten 'Mooi wonen in Vlissingen' gepromoot 7 Werksessies over Nollebos hervat PROVIAN DKAST RUILEN ELKE DAG HET NIEUWS TUSSEN JE OREN Het VVV-kantoor aan de Spui straat in Vlissingen sluit volgende week donderdag definitief haar deuren. Dat is het gevolg van het stopzetten van subsidie door de gemeente. Het personeel van de vestiging in Vlissingen wordt in gezet bij de andere vestigingen van VVV Zeeland. In 2017 is de afbouw van subsidie al in gang gezet, waardoor het openhouden van een VVV Inspi- ratiepunt in het centrum van Vlis- singen niet meer haalbaar is. De promotie van Vlissingen, via de online kanalen en marketingac tiviteiten, blijft VVV Zeeland dit jaar in opdracht van de gemeente uitvoeren. Directeur Erik van den Dobbel steen van de VVV Zeeland vindt het jammer dat de vestiging nood gedwongen moet sluiten. Volgens hem is er nog altijd een noemens waardige groep mensen die liever naar een VVV gaat dan informatie online zoekt. ,,Onze VVV's in Zee land worden jaarlijks nog circa 665.000 keer bezocht voor een per soonlijk contact en advies." VVV Zeeland praat met de ge meente over de toekomstige dienstverlening. VLISSINGEN De werksessies over de toekomst van het Vlissingse Nollebos worden maandag 30 sep tember hervat. Belangstellende burgers, onder nemers in het Nollebos en Vlis- singse gemeentebestuurders pra ten opnieuw over de meest ideale invulling van het bos en het West- duinpark. De ondernemers van de Kanovijver en de sauna willen hun bedrijven graag aanpassen aan de eisen van de tij d, terwijl veel bewo ners uit de buurt en bezoekers van het bos vrezen dat tientallen re- creatiehuisjes de natuur en de bele vingswaarde van het parkbos aan tasten. Tijdens enkele vorige sessies zijn de standpunten van voor- en te genstanders van opwaardering van de voorzieningen niet veel dichter bij elkaar gekomen. De door de ge meente ingeschakelde landschaps architect Jan van Minnebrugge blijft proberen alle belangen zo goed mogelijk op elkaar af te stem men en denkt daarbij natuur- en landschappelijke waarden op te kunnen krikken. Geen Souburger hoeft meer een maaltijd te missen. Uit een proviandruilkast bij de protestantse kerk is altijd wat te eten te halen. Net als andere kerkgenootschap pen in het dorp zorgen leden van de Protestantse Gemeente te Oost-Souburg er al jaren voor dat minderbedeelden delen in de overvloed van andere dorpelingen tijdens de kerstdagen en in de grote vakantie. Maar sinds kort hangt er ook een proviandruilkast aan het hek naast de kerk. Het idee om zo'n kastje met etenswaren te installeren, 'pikten' enkele diakenen van een voorma- lige predikant van de gemeente. In Hoofddorp - de standplaats van dominee Aarnoud van der Deijl die tot zeven jaar geleden in Sou burg preekte - hangt al langer een proviandkast. Iedereen heeft wel spullen staan waarvan-ie denkt 'wat moet ik er mee' ,,Zo'n voorziening past ook prima in Souburg", verklaart dia ken Annelies Bloks. ,,Iedereen heeft wel spullen in de voorraad kast staan, waarvan-ie denkt 'wat moet ik er mee'. Een ander is daar weer blij mee." Het principe van de proviand- ruilkast werkt hetzelfde als dat van de minibibliotheekjes die her en der in de provincie staan: haal iets van je gading uit het kastje en zet iets terug wat je zelf niet nodig hebt. En mensen die niets te ge ven hebben, pakken er alleen wat, terwijl mensen die niets nodig hebben er etenswaren inzetten. Geen drank ,,We bieden alleen houdbare spullen aan, want het kastje staat soms in de zon. Etenswaren die in de koeling horen, houden het niet lang uit." Houdbare producten als drank en rookwaren, houden de diakenen ook buiten de kast. Bloks streng: ,,We helpen als kerk niet aan instandhouding van ver slavingen." Om privacyredenen is het pro viandkastje aan het hek aan de zij kant van de kerk - in de Ritthems- estraat - te vinden. Dan staan hongerige halers en gulle gevers niet op het drukke Oranjeplein. Leden van de diaconie zien er op toe dat mensen niet gauw misgrij pen. ,,Mocht de proviandkast eens leeg zijn, dan vullen we het als diaconie weer aan", belooft Bloks. René Hoonhorst Vlissingen Dat beloven de gemeente Vlissin- gen, projectontwikkelaars en ma kelaars die (nog te bouwen) huizen aanprijzen. Of mensen nu willen huren of kopen, in de stad of aan de rand van de polder, in een apparte ment, een gelijkvloerse bungalow, een gezinswoning, in een rijtje, een twee-onder-één-kapper of vrijstaand, in Vlissingen of Oost Souburg willen wonen; er zijn hui zen voor hen in de gemeente be schikbaar. De bouw van woningen in Cla- verveld aan de rand van de stad en de Ketelmakerij en De Vesting in het Scheldekwartier is in volle gang. Er zijn nog enkele huizen be- schikbaar in die nieuwe wijken, terwijl de verkoop van de tweede fase van die projecten bijna begint. In Souburg-Noord en aan de Kromwegesingel zijn de voorberei dingen zo goed als afgerond. Plan nen voor de Kop van het Dok en andere bouwprojecten in het Scheldekwartier zijn al zo ver ge vorderd dat belangstellenden con crete informatie kunnen krijgen. Zaterdag 28 september, 10.00 16.00 uur, Timmerfabriek. pzc.nl/OchtendPod vrijdag 20 september 2019 WA Altijd iets te eten in de kast bij de kerk Luc Oggel Vlissingen Diaken Annelies Bloks bij de 'proviandruilkast' van de Protestantse Gemeente. foto ruben oreel OchtendPod is te beluisteren via PZC.nl, Spotify, iïunes, Apple Podcast, Google Podcast en The Podcast app René Hoonhorst Oost-Souburg - Annelies Bloks, diaken Iedereen die op zoek is naar zijn of haar droomwoning kan die 28 september op de Woningbeurs in Vlissingen vinden. Nieuw! OchtendPod, dé podcast voor wie graag opstaat met het laatste nieuws. Luuk Ikink en zijn vrouw Simone Wijnands praten je in 20 minuten bij over de belangrijkste onderwerpen uit de ochtendkranten. Direct Luisteren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35