'Na 29 jaar weg uit een Briëtwoning' IN DE REGIO 6 Norm ver weg voor Vlissinger MIJN DORP, MIJN STAD Wethouder Els Verhage heeft er met een aantal raadsleden een hard hoofd in dat Vlissingen de voorge stane norm binnen afzienbare tijd haalt. Maar ze weigert om dat hoofd bij voorbaat in de schoot te leggen. ,,We hangen de vlag uit als we de norm halen. Dat zal niet zo snel ge beuren, maar we blijven er wel voor gaan." In het proefgebied boden inwoners ruim 3x meer restafval aan dan het streefgewicht De leden van de Vlissingse com missie ruimte bespraken gister avond de resultaten van de afval- proeven die bureau AfvalSpiegel vanaf vorig jaar zomer heeft gehou den. In het proefgebied (de wijken Paauwenburg, Rosenburg, Lamme- renburg en de dorpen Oost-Sou burg en Ritthem) boden inwoners gemiddeld 311 kilo restafval aan, ruim drie keer meer dan het streef- gewicht. Wethouder Verhage en onderzoe ker Leny van der Ende benadrukten dat dat cijfer 'vervuild' is. Het ge middelde aantal kilo's is verrekend met het officiële aantal inwoners van Vlissingen. Niet ingeschreven studenten, arbeidsmigranten, toe risten en dagrecreanten die afval storten, blijven onzichtbaar in de gepresenteerde cijfers. Daarnaast kunnen ook bedrijven afval storten in ondergrondse afvalcontainers in woonwijken en kan elke inwoner van Zeeland afval kwijt in de mi lieustraat. De afvalproefhad ook tot doel om verschillen tussen inzamelmateriaal en -frequenties inzichtelijk te ma ken. Restafval wordt in een aantal (delen van) wijken en dorpen in on dergrondse containers gestort en in andere delen in rolcontainers. De containers worden soms per twee weken en soms per vier weken ge leegd. Tot welke verschillen in schei ding en hoeveelheid restafval die verschillende stort- en ophaalme- thodes leidt, probeert AfvalSpiegel de komende maanden te duiden. Commissieleden die gisteren om adviezen en conclusies vroegen, werden door commissievoorzitter Coen van Dalen en wethouder Ver hage teruggefloten. Het toekomstige afvalbeleid komt eind dit jaar (raadsvergadering in december) in een voorstel aan de orde. Op dat mo ment krijgt de raad de gelegenheid om over mogelijkheden te discus siëren. Onderzoekers van AfvalSpiegel lieten al wel weten dat Vlissingers niet drie keer zoveel afval produce ren als de gemiddelde Nederlander. ,,Van de kleinere gemeenten zijn er zo'n vijftig die het streefcijfer van honderd kilo restafval per inwoner halen. De meeste gemeenten heb ben het streefgewicht nog niet in het vizier, maar Vlissingers horen wel bij degenen die het meeste rest afval aanbieden." Boersma weet nu zeker dat het huis aan de Baarsjesstraat waar zij 29 jaar woonde, wordt gesloopt. Ze heeft daar vrede mee en hoopt dat ze kan verhuizen naar een gelijk vloerse woning in de binnenstad. Buitenkant bedriegt Volgens haar zijn de Briëtwonin gen vochtig en tochtig. ,,Ze zijn op. Ze hebben hun tijd gehad. We ver stoken hier heel veel gas." Ze geeft direct toe dat de woningen er aan de buitenkant mooi uitzien. ,,Maar de binnenkant is anders. Daar merk je echt dat ze hun tijd heb ben gehad." Volgens haar was het tot een aantal jaren terug ook een heel leuke wijk om te wonen. ,,Nu is er heel veel verloop en houden buren minder rekening met elkaar." Er wordt onderzocht of de 13 woningen aan de Oude Koudekerkseweg zijn te behouden Woongoed maakte woensdag bekend dat 135 Briëtwoningen worden gesloopt. Die staan alle maal in de wijk 't Zand aan de Baarsjesstraat, Burgerweidestraat, Langevieleweg en Poelendaele- weg. Onderzoek moet uitwijzen of de dertien woningen aan de Oude Koudekerkseweg zijn te be houden. En 74 woningen die aan de buitenkant van de buurt staan, worden gerenoveerd. Verhuizen Alle bewoners zijn woensdag geïnformeerd over de plannen. Voor de bewoners die nog met vragen zitten is er een informatie punt in een woning aan de Lange- vieleweg. Daar kwamen gisteren zo'n vijftien mensen langs met praktische vragen over hoe lang ze daar nog kunnen wonen, of ze kunnen terugkeren en wat ze moeten doen om te verhuizen naar een andere wijk. ,,Maar ook om hun verhaal te doen", aldus Pe- tri Pijnenborg van Woongoed. Cursussen Frans Pepping Express Canto Ostinato vrijdag 20 september 2019 Nog (veel) te veel restafval WA Tieneke Boersma begrijpt het besluit van Woongoed om haar woning te slopen. foto ruben oreel De landelijke doelstelling om niet meer dan honderd kilo rest afval per persoon te produce ren, is nog ver weg in Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen ,,Ik ben blij dat het besluit over de sloop van de Briëtwoningen is gevallen", vertelde Tieneke Boersma gisteren na haar be zoek aan het informatiepunt van Woongoed Middelburg. Emile Calon Middelburg MIDDELBURG De Alliance Frangaise Walcheren start begin oktober weer met een nieuw cursusseizoen. Dinsdag 24 en maandag 30 september zijn er in- schrijfavonden voor mensen die een cursus willen volgen. Er zijn cur sussen op alle niveaus en conversatiecursus sen. Het is mogelijk tij dens de inschrijving een korte niveautest te maken. De cursussen zijn van 19.30 tot 21.00 uur in de aula van scholenge meenschap Nehalennia aan de Breeweg in Mid delburg. Opgeven via de site kan ook: afpb.nl/walcheren. OOSTKAPELLE Pepping Express treedt zaterdag op in strandpa viljoen De Piraat in Oost- kapelle, in het kader van Jazz by the Sea. Het op treden begint om 20.30 uur. De toegang is gra tis. MIDDELBURG In de Middelburgse Oostkerk wordt morgen een bijzondere uitvoe ring gegeven van de Aart Bergwerff. foto rené schotanus Canto Ostinato, het meesterwerk van Si meon ten Holt. Het is precies 40 jaar geleden dat deze competitie voor het eerst werd uit gevoerd. Het beroemde De Rijckere Orgel wordt bespeeld door Aart Bergwerff en de twee piano's door Jeroen en Sandra van Veen. De aanvang is om 20.30 uur. AAGTEKERKE Gale rie BANK, 12.00-17.00 uur: Expositie van Madeleine Zweerts met objecten ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Diverse locaties, 13.00-00.00 uur: Jazz by the Sea KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Gratis openstelling privétuin MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senio ren (50+); Het koffie huis, Oosterschelde- straat 1, 09.30-11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Gym zaal, 13.00-14.00 uur: Sport Beweegles voor vrouwen; Wo- ZoCo Theo van Doesburg, 14.30 uur: Optreden Country- DJ Team KMW; Kruit- molenlaan 125, 19.00 22.00 uur: Jeugd- café; Oostkerk, 20.30 uur: Concert Leonie Jansen, Carel Kraayenhof en Je roen van Veen OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen 50+ OOST-SOUBURG De Rank, 18.00 uur: Res- toRank met herfstdi- ner; Sportpark De Albla, 19.30 uur: Grote bingo VV RCS VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Bad huisstraat 60, 10.30 15.00 uur: Inloophuis open; Panorama Wal cheren, 13.00-17.00 uur: Expositie Feel- Form-Face van Anne- Lies Soet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34