II Geboortehuis Etty Hillesum te koop 31 1! 5 Film Fisherman's Friends, silent disco en live-optreden ƒ3 van de band Flat Out! kijk voor meer info op filmbythesea.nl STEEKINCIDENT BUURT GESCHOKT Hij kan niet terug keren naar de Prinses Beatrix- straat in Middelburg tenzij hij meer begeleiding krijgt.' Dat stelde buurtbewoner Robert Hubert gister middag heel duidelijk. Met hij doelde Hubert op de man die eerder op de dag een hulpverlener van Emergis verwondde. Hij stak hem waarschijnlijk met een mes in zijn buik. Rond het middaguur kreeg hij bezoek van twee hulp verleners van zorginstelling Emer- gis. ,,Zo'n twee minuten later kwamen ze al naar buiten", aldus buurman Max die recht tegenover de man woont. ,,Een van hen vroeg om een theedoek want de ander bloedde uit een buikwond. Ik heb die direct gehaald waarna de wond provisorisch werd ver zorgd." Volgens hem had de tweede hulpverlener toen al de politie gebeld. ,,Binnen een mum van tijd krioelde het hier van de agenten. Zeker zes politieauto's, misschien nog wel meer, en am bulances." Kort na aankomst for ceerde de politie de voordeur van de woning van de verdachte. ,,Daarna klonk binnen een schot." De politie bevestigt dat één agent een schot loste. Een woord voerder: „Kennelijk is er binnen in de woning een situatie ontstaan waarbij één van de agenten zich genoodzaakt zag zijn vuurwapen te gebruiken en de verdachte neer te schieten zodat hij hem kon aan houden. De verdachte is met een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Hij liep een schotwond op." Ook de gewonde medewerker van Emergis is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Wijkagent Volgens buurman Max woont de verdachte daar al zo'n twee jaar. ,,Hij is alleen en veroorzaakt al heel lang overlast. Onder meer De burgemeester van Middelburg gaat overleggen met buurtbewoners en instanties of de man die betrokken was bij een steekincident terug kan keren naar de Prinses Beatrixstraat. door tot heel vroeg in de ochtend harde muziek te draaien." Hij geeft ook aan dat de buurt twee jaar geleden werd gewaar schuwd voor hem. ,,De wijkagent vertelde na zijn komst dat hij ge vaarlijk was. Toch werd hij hier in onze straat gedumpt." De politie kan die waarschuwing van de wijkagent bevestigen noch ont kennen. Andere omwonenden bevesti gen het verhaal van Max. Buurman Robert Hubert vertelt dat hulpver leners van Emergis regelmatig bij de man op bezoek kwamen. Volgens deze buurman leek het de laatste tijd iets beter met hem te gaan. ,,De overlast was wat min der." Wel viel het hem op dat de man zichzelf en zijn omgeving Omwonenden zijn geschokt over wat er is gebeurd en dat ben ik ook verwaarloosde. ,,Het onkruid stond heel hoog in zijn tuin. Daar deed niemand wat aan." Burgemeester Harald Bergmann bezocht ook de straat om te praten met omwonenden. ,,Zij zijn ge schokt over wat er is gebeurd en dat ben ik ook." Hij vindt het vre selijk was er is gebeurd voor alle partijen. Volgens hem zorgde de man in het verleden vaker voor overlast. ,,Na april 2017 kregen we echter geen meldingen meer over hem." Bergmann weet nog niet of de man kan terugkeren naar zijn woning. ,,Voorlopig zit hij vast, zo neem ik aan." Overleg Wel gaat de burgemeester binnen kort met andere instanties over leggen wat er moet gebeuren als justitie hem laat gaan. Ook wil Bergmann op korte termijn nog contact hebben met de bewoners van de Prinses Beatrixstraat om te horen wat zij willen. Het viel hem tijdens zijn bezoek wel op dat be woners vooral bezorgd zijn over hoe het gaat met de man. ,,Er was geen haat of wrok." Op de gevel is al een plaquette be vestigd ter herinnering aan Etty Hillesum. Zij werd daar begin 1914 geboren in het Nederlands-joodse gezin van Louis Hillesum, leraar klassieke talen. Vier maanden later verhuisden ze naar Hilversum. Etty werkte tijdens de oorlog voor de Joodsche Raad in doorgangs kamp Westerbork. In 1943 werd ze in concentratiekamp Auschwitz vermoord. Tijdens de oorlogsjaren hield ze een dagboek bij en schreef ze brieven. Een selectie van die persoonlijke notities werd in 1981 Dit is een unieke kans Etty's gedachtegoed vooreen breed publiek toegankelijk en tastbaar te maken gepubliceerd onder de titel 'Het verstoorde leven'. Het boek werd een wereldsucces. Lotte Bergen is per 1 oktober be- noemd als de nieuwe directeur van het Etty Hillesum Onderzoeks centrum in Middelburg. Zij hoopt financiële begunstigers te vinden die het mogelijk maken om het ge boortehuis aan te kopen. Belang rijk voor Middelburg, schrijft ze deze week in een 'gastcolumn' in het Nieuw Israëlietisch Weekblad: ,,Dit is een unieke kans Etty's ge dachtegoed voor een breed publiek toegankelijk en tastbaar te maken. In de vorm van een museum." Een speciaal Hillesumhuis kan de herinnering aan Etty en haar lotgenoten levend houden, meent de aanstaande EHOC-directeur. Ook kan er via het museum kennis worden verspreid over oorlog en dictatuur. ,,Voor Middelburg zou het een waardevolle aanvulling zijn voor de culturele omgeving." vrijdag 20 september 2019 'Geen wrok jegens verdachte' Middelburg Emile Calon Kijk op de site bij /video Politie schiet man neer bij aanhouding. Burgemeester Harald Bergmann (tweede van links) spreekt na het steekincident met buurt bewoners van de Beatrixstraat in Middelburg. Meerdere ambulances en politieauto's kwamen ter plaatse. foto hv zeeland - Harald Bergmann, burgemeester Lotte Bergen, per 1 oktober de nieuwe directeur van het Etty Hillesum Onderzoekscentrum in Middelburg, wil het geboorte huis van Etty Hillesum aan het Molenwater in Middelburg kopen. In het pand is nu nog een tandartspraktijk gevestigd. De vraagprijs is 485.000 euro. Jan van Damme Middelburg - Lotte Bergen, EHOC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33