MEDIA CULTUUR 25 'Feyenoord de musical? Ja dat zie ik wel zitten' ïvai^PZC Beleef de historie. Ontdek het mysterie. Vanaf september in het AFAS Circustheater Scheveningen ten we wel eens: pffff. Nu met Sophia denk je: blij dat we ze hebben, die nachten. Ze had er ook niet meer kunnen zijn. Deze week was ik twee avonden vrij. Zitten we 's avonds met z'n vieren op bed, ons eiland. Lees ik Senna, onze oudste dochter voor, en krijgt Sophia de fles van Tanya. Ma gisch. Beter wordt het niet. Wel schieten we wat stressniveau meteen naar tien. We moeten omschakelen. Dat als Sophia een keertje ziek wordt we niet meteen denken dat ze dood gaat.'' De musical Anastasia, het verhaal over het mysterie rond de verdwij ning van de laatste Russische tsaren- dochter, was om meerdere redenen UITDAGING zo welkom. Niet in de laatste plaats door de plaats van de voorstelling, het AFAS Circustheater, voor Zoeter- meerder Van Kooten een 'thuiswed strijd'. ,,Het Circustheater is groots. De immense zaal, het orkest, de mu ziek, de artiestenfoyer, de cast, het is magisch. Net als Carré, DeLaMar en de Nieuwe Luxor, het zijn Wem bley's van het theater. En ik kan op de fiets hè, het is zo dichtbij. Doe ik ook. Langs Wassenaar, de duinen in, schitterend. Een vaste plek voor een jaar. Dat komt praktisch ook goed uit gezien mijn thuissituatie.'' In het Circustheater begon Van Kooten zijn musicaloopbaan: in Miss Saigon, toen Elisabeth en Aida. ,,Ik heb er twaalf jaar niet gespeeld, maar het voelt als thuiskomen.'' Het kleedlokaal, dat hij deelt met collega Ad Knippels, is omgetoverd tot een huiskamer. Hij heeft er zijn gitaar neergezet, er staat een platen speler, twee banken, een douche. Aan de wand hangen foto's van zijn gezin ,,Als je het raam opendoet, ruik en hoor je de zee. Verwennerij, hoor.'' De tijd van repetities en try-outs is voorbij, het echte werk gaat begin nen. Van Kooten speelt in Anastasia de rol van Gleb, een Sovjet-revolutio nair. ,,Een immense productie. Prachtig decor, geweldige kostuums, mooi verhaal. Anastasia hoort thuis in het Circustheater.'' Waar hij zich het meest op ver heugt? Lachend: ,,Dat ene geluidje, kssst. Het opentrekken van een blikje bier. Het zit al een tijdje in mijn rug zak. Heb ik bewaard voor zondag avond na de voorsteling. Dan gaat het open. Hebben we de première gehad, en kan de reeks gaan beginnen.'' VANAF Beleef de historie. Ontdek het mysterie. Bestel tickets op pzc.nl/anastasia vrijdag 20 september 2019 PC In Anastasia speelt Van Kooten de rol van Gleb, een Sovjet-revolutionair. M FOTO'S ROY BEUSKER „Feyenoord, de musical?", her haalt René van Kooten, fervent fan van de Rotterdamse voetbal club, de vraag. „Misschien een uitdaging om daar eens over na te denken. Een musical moet vol doen aan drama en dat is er ge noeg. Je zou naar Feyenoord door de jaren heen kunnen kij ken. Het verhaal van een haven arbeider die fan is. De jaren 60, begin 70. De eerste Europacup I. Grote namen als Coen Moulijn, Willem van Hanegem, Wim Jan sen. Wie ik zou willen spelen? Die supporter natuurlijk." Omdat je het verdient! DE BROADWAY MUSICAL VOORDEEL Vanaf september in het AFAS Circustheater Scheveningen: de nieuwe grote Broadway musical Anastasia! Een oogstrelende musical vol bekroonde muziek, prachtige decors en schitterende kostuums. Jaren na de mysterieuze vermissing van de beroemde Romanov prinses, duikt er in Rusland een vrouw op zonder naam en geschiedenis. Is zij Anastasia? Ga mee op haar weergaloze reis die voert langs vorstelijke Russische paleizen en door het romantische Parijs van de jaren '20. Boek nu en ontdek een van de grootste mysteries van de 20ste eeuw! *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geLdt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25