WA Sunweb denkt aan claim tegen Preidler 'Stefan heeft zelfs zijn eigen toernooi bij vv Spirit' Bi 23 11 DE AMATEURCLUB VAN. STEFAN DE VRIJ rrrtt ,,Soms denk je dat een baan niet ideaal is en dan win je toch. Soms komt het ook omdat je wat geluk hebt. En soms omdat je gewoon héél snel bent. Natuurlijk zijn mijn kansen hier vooraf veel groter dan laatst in Monza, maar tegelijkertijd biedt dat totaal geen garanties. Daar moét wel eerst alles voor kloppen.'' Zo zijn er die recente motorpro blemen. De terugkerende proble- men bij de starts. Moet allemaal verholpen zijn, zo wordt natuurlijk geroepen door Honda en Red Bull. ,,Maar dan nog, we moéten er zelf wel eerst staan'', zo benadrukt Ver stappen. ,,Hoe snel je hier écht bent, is vooraf heel moeilijk in te schat ten. Ook omdat je hier overdag traint en in het donker kwalificeert en racet, wat niet eenvoudig is voor de set-up van de auto. Een heleboel factoren moeten dus eerst meezit ten, voordat je bij dat goede resul taat komt.'' In een reactie laat Sun web weten pas inhoude lijk te reageren wanneer officiële informatie be kend is. ,,Als de eerste berichten waar blijken, zullen we schade gaan verhalen, hoewel hij niet meer bij ons onder contract staat. Dit ver grijp zou honderd pro cent ingaan tegen af spraken die wij met onze ren ners maken. Hiervoor zul len we ook contact op nemen met zijn laatste ploeg, Grou- pama-FDJ, om te on derzoeken of we daar gezamenlijk in kunnen optrekken. We beschou wen ook hen als slacht offer in deze situatie." Preidler kon na het sei- zoen waarin hij als knecht Dumoulin bij stond bij diens Giro zege niet op contract verlenging rekenen. Sunweb laat nog maals weten dat de beschik bare data uit het biolo gisch pas poort niet de aanleiding wa ren om zijn con tract niet te verlen gen. ,,Het had te maken met twijfel of hij nog steeds goed zou passen bij onze ploeg en onze visie, of we op hem kon den rekenen en konden vertrouwen op samen gemaakte afspraken." Sunweb heeft zich altijd gepresenteerd als team met een streng antido- pingbeleid en een zero- tolerance-aanpak. Nadat zijn naam was opgedo ken bij het doping- schandaal in Oostenrijk (Operation Aderlass) verklaarde hij aanvanke lijk pas doping te zijn gaan gebruiken na zijn periode bij Sunweb, maar dat ligt volgens het OM anders. De Oosten rijker, die van 2013 tot en met 2017 voor Sunweb reed, is door de UCI al voor vier jaar geschorst. Omzet Barpa boven miljard Kroon zwaait af bij Oranje Giro-directeur vrijgesproken ,,Vanaf de zogenoemde 'ukken' speelden Stefan en ik in het zelfde team. Op zijn tiende ging hij al naar Feyenoord. Het grap pige is: we zijn toen samen naar de talentendagen gegaan. We mochten allebei komen, maar ik was er eigenlijk een beetje te schuchter voor. Ik dacht: ik heb komend jaar een leuk team met mijn vriendjes bij Spirit en ik vind het wel mooi zo. Nu denk ik wel eens: wat als? Maar ik vind het prachtig dat Stefan het zo ver heeft geschopt. „Stefan was heel vroeger mid denvelder, zo gaat dat natuurlijk wel vaker. De besten spelen op bepalende posities. Het grap pige is: je ziet hem nu nog steeds dreigen met een lange bal en dan de boel uitkappen, dat deed hij als klein mannetje ook al. Stefan is nog altijd een echte Spirit man. Zijn vader Jan speelde ja renlang in het eer ste elftal en was ook trainer, Mister Spirit. ,,Als het even kan is Stefan op het complex in Ouderkerk te vinden. Toen hij nog bij Feyen oord speelde was dat uiteraard wat makkelijker en stond hij rustig aan de zijlijn naar het eer ste te kijken. Stefan is een heel rustige jongen, dat was hij als klein mannetje ook al. Geen branie, maar gewoon lekker voetballen. ,,Zijn binding met onze club is er nog altijd. Hij heeft zelfs een eigen jeugdtoernooi dat zijn naam draagt. Is toch mooi dat je dat als amateurclub kunt zeg gen? Welkom op het Stefan de Vrij-jeugdtoernooi. Hij is er dan zelf ook altijd. Prachtig, ja na tuurlijk ben ik er trots op dat ik vroeger met hem heb gevoet bald.'' vrijdag 20 september 2019 GO de spotlights Formule 1-coureurs Max Verstappen en zijn Red Bull-teamgenoot Alexander Albon bij het Marina Bay Street Circuit in Singapore. FOTO GETTY IMAGES niet te positief wil zijn, want dan valt het meestal tegen'', zo verklaart hij, grinnikend. ROTTERDAM Sunweb denkt aan gerechte lijke stappen tegen Georg Preidler. De Oostenrijker heeft vol gens het OM in Inns bruck op regelmatige basis bloeddoping en groeihormonen ge bruikt, óók in zijn tijd bij Sunweb en in 2017, toen Tom Dumoulin de Giro won. VOETBAL Barcelona verwacht dit seizoen als eer ste sportclub in de wereld een omzet van meer dan 1 mil jard euro te genere ren. Algemeen direc teur Oscar Grau houdt rekening met een omzet van 1,047 miljard euro. Hij ver wacht dat Barga 18 miljoen euro winst gaat maken. De kampioen van Spanje maakte het afgelopen seizoen 11 miljoen euro winst op een omzet van 990 miljoen euro. KORFBAL Marjolijn Kroon (28, foto) komt niet meer in actie voor de Ne derlandse ploeg. De Friese speelster gaat zich op haar maatschappelijke loopbaan richten. Ze blijft wel actief op clubniveau bij LDODK. Ze won drie WK's en drie EK's. WIELRENNEN Voormalig directeur Michele Acquarone van de Ronde van Italië is vrijgespro ken van fraude. De Italiaan werd ervan verdacht een slor dige 13 miljoen euro te hebben verduis terd en werd in af wachting van het on derzoek geschorst en later ontslagen. Een rechtbank oor deelde dat hem niets te verwijten valt. Ac countant Laura Ber- tinotti kreeg een cel straf van acht jaar en acht maanden. In de week van het amateurvoetbal kijken we naar de start van een aantal internatio nals bij hun eerste 'cluppie'. Samenstelling: Dennis van Bergen as Haasnoot, keeper van de selectie van vv Spirit uit Ouderkerk aan den IJssel, speelde in zijn jeugd met Stefan de Vrij, ver dediger van Inter. Ze gingen ooit samen naar de talenten- dagen van Feyenoord. M Oranje verdediger Stefan de Vrij begon bij de ama teurs van Spirit. Later werd hij ontdekt door Fey- enoord. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23