Donyell Malen en Mohamed L 20 Kort Weken Marianne Vos oppermachtig Kostbaar verlies voor Oranje Wisselend succes op OKT Flitsen Quote van de dag 'Als iemand vraagt of wijde Champions League gaan winnen, ben ik weg' Voetbal Contract EUROPA LEAGUE GROEPSFASE Feyenoord heeft de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Europa League uit van Rangers verloren (1-0). Rangers eerde hun overleden oud-speler Fernando Ricksen met een zege. Feyenoord liet het afweten. Marianne Vos (foto) heeft in stijl de Ronde van de Ardèche op haar naam gebracht. Ze boekte in Privas haar vijfde etappezege en won het eindklassement. De 32-jarige wiel- renster van CCC-Liv won in Privas na een korte etappe van 87,9 kilometer met twee beklimmingen van de eerste categorie en een col van de tweede categorie. Vos won eerder de eerste, tweede en derde etappe en was ook de beste in de zesde rit. De Nederlandse honkballers hebben een kostbare nederlaag geleden op het olym pisch kwalificatietoernooi in Italië. In Parma ging de ploeg van bondscoach Evert-Jan 't Hoen met 8-1 hard onderuit tegen Israël. Op het vorige week gewonnen EK honkbal won het Koninkrijksteam nog met 13-4 van de Israëliërs, die toen niet in de sterkste op stelling speelden. De winnaar van het toer nooi verdient een ticket voor de Spelen, de nummer 2 krijgt in maart een herkansing. BEACHVOLLEY Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn uitgeschakeld in het olympisch kwalificatie toernooi (OKT) in China. Het Nederlandse duo verloor in Hayang beide wedstrijden in de tweede groepsfase. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen (foto) zijn nog wel in de strijd voor een startbewijs voor Tokio. Het koppel doorstond de tweede groepsfase van het OKT en zit bij de laatste acht. Glasgow Ibrox Stadium loeit, tientallen ke ren in de wedstrijd. Ja, in Groot- Brittannië weten ze sowieso wel hoe ze sfeer moeten maken op de tribunes. Nu is het nog net even an ders. De fans van Rangers willen een ode brengen aan de woensdag overleden Fernando Ricksen. Net als de Schotse spelers. Ze jagen Fey- enooord een helft lang volledig af. De Rotterdammers, zichtbaar on der de indruk van de ambiance, worden soms omver geblazen. Je voelt aan alles dat het een spe ciale avond is. Veel supporters ne men voor de wedstrijd nog even de tijd om één van de twee spontaan ontstane herdenkingsplekken voor Ricksen te bezoeken. Aan de op- roep van de supportersverenigin gen om in het Oranje naar het sta dion te komen als eerbetoon aan Ricksen hebben veel fans gehoor gegeven. De minuut stilte vooraf le vert kippenvel op. Net als de tweede minuut (rugnummer van Ricksen) van de wedstrijd als heel het stadion ovationeel applaudis seert. Het spel ligt zelfs even stil omdat ook de spelers meedoen, net als trainer Jaap Stam en Steven Ger- rard. Op de tribunes hangt een spandoek met de tekst: a warrior until the end, rest easy Fernando. Doping Het werkt als doping voor de spe lers van Rangers die over het veld razen. Feyenoord weet er geen raad mee en wordt alleen in het begin van de eerste helft gevaarlijk. De ploeg van Stam komt eerst nog goed weg als aanvoerder James Ta- vernier een strafschop via de paal naast schiet na een handsbal van Edgar Ié. De Portugees speelt de slechtste wedstrijd tot nu toe als Feyenoorder. Na een klein halfuur is daar dan toch de voorsprong voor Rangers via Sheyi Ojo scoort. Toen al het stof in het Philips Sta dion was opgetrokken, stond er gis teravond een eindstand van 3-2 op het bord. Maar dat had ook makke- lijk 5-4 kunnen zijn. Zeker na rust bleefhet duel lange tijd zo open, dat het publiek soms dacht naar een tenniswedstrijd te kijken. Snel volgden gebeurtenissen elkaar op. Dat PSV aan de goede kant van de score bleef, dankte het aan keeper Jeroen Zoet en aan zijn offensieve power. Vooral Mohamed Ihattaren en Donyell Malen onderstreepten weer eens hun stormachtige ont wikkeling. Elk seizoen ontstaan er nieuwe koningskoppels in het voetbal. Soms bewust, soms per toeval ko men twee voetballers bij elkaar in een elftal die meteen klikken alsof ze broers zijn. Bij PSV hebben Ma len en Ihattaren dat nu. Binnen 25 minuten leken ze de wedstrijd aanvankelijk al te beslis sen. Hun inbreng bij de 1-0 en 2-0 was zo fraai dat die goals nog veel op YouTube zullen worden terug gekeken. Buitenkant voet Eerst was er een Portugese aanval die werd afgeslagen. Iets voor de middenlijn kwam Ihattaren aan de bal en letterlijk één seconde had hij nodig om te zien hoe Malen even verderop de diepte koos. Met een heerlijke pass buitenkant voet lan ceerde het ene PSV-talent het an dere en Malen rondde daarna prachtig af. Mocht Willem van Ha- negem thuis hebben zitten kijken, dan zag de Kromme in de 'luie' trap van Ihattaren zijn eigen handels- vrijdag 20 september 2019 WIELRENNEN HONKBAL De Poolse Formule 1-coureur Robert Ku- bica stopt aan het eind van dit seizoen bij Team Williams. De 34-jarige Pool rijdt weke lijks in de achterhoede. Coach Frank de Boer van Atlanta United heeft de clash met coach Ron Jans van FC Cincinnati in de Amerikaanse Major League Soccer gewonnen. Atlanta won met 2-0. At lanta staat daarmee derde in de oostelijke di visie van de MLS, 6 punten achter koploper New York City. Jans staat onderaan. - PSG-coach Thomas Tuhcel op de persco na de 3-0 zege van zijn ploeg op Real Peter Beard- sley is voor 32 weken ge schorst. De Engelse voet balbond acht bewezen dat de oud-interna tional zeker drie spelers van het tweede elftal van Newcastle Uni ted racistisch heeft beledigd. 13 Nederland heeft na de winst op Duits land en Estland drie plaatsen winst geboekt op de FIFA- ranglijst. De ploeg van bondscoach Koeman (foto) staat nu op de dertiende plek. I Bayern Mün- chen heeft het Nederlandse voetbaltalent Joshua Zirkzee (18) voor de ko mende vier jaar aan zich ge bonden. De aanvaller te kende tot juli 2023. o Uo J Rangers FC J Feyenoord Daniël Dwarswaard PSV J Sporting Lissabon PSV is zijn Europa Leaguecam pagne gestart met een 3-2 zege in een typerende pot tegen Sporting Lissabon. Met alle of fensieve klasse gaat PSV overal in Europa scoren. Maar defen sief zal het ook regelmatig kra ken. Maarten Wijffels Eindhoven Onrustig Feyenoord verliest op avond vol kippenvel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20