II Europa League Musical Anastasia KR. Walcheren Eerst een nieuwe cao is 'pure chantage' Bijde Algemene Politieke Be schouwingen erkende Rutte dat het lerarentekort 'een ernstig vraagstuk' is dat 'een topprioriteit' is voor het kabinet. Maar, zei hij in navolging van verantwoordelijk minister Arie Slob, er moet nog een cao voor basisschoolleraren worden afgesloten. Daarvoor is 285 miljoen euro beschikbaar. Rutte: ,,Dat is nog niet terug te zien in de loonstrookjes. Dat geld ligt nu dood op de plank. Sluit een cao, er is heel veel geld beschik- baar. Het kabinet kijkt dan wat er incidenteel mogelijk is voor 2020." Die voorwaarde noemt AOb- voorzitter Verheggen 'onbe spreekbaar'. ,,We hebben als bon den en werkgevers geconcludeerd dat het budget onvoldoende is voor een cao en een gezamenlijke claim neergelegd van 430 mil joen." Ook CNV Onderwijs re ageert ontstemd. „Incidenteel geld helpt niet bij het dichten van de loonkloof en het verminderen van de werkdruk", stelt bestuurder Jan de Vries. ,,Het onderwijspersoneel wil niet jaar in, jaar uit bedelen om geld." De schoolbesturen, verenigd in de PO-Raad, noemen Ruttes voor waarde 'flauw'. ,,De sector wordt Personeel in het onderwijs wil niet jaar in jaar uit bedelen om geld met een kluitje in het riet ge stuurd. Met incidenteel geld kun j e meer zij-instromers opleiden, maar je kunt er met structureel hogere salarissen van betalen", sneert voorzitter Rinda den Be sten. Wantrouwen GroenLinks-voorman Jesse Klaver had geen goed woord over van de voorwaarde die Rutte stelde. ,,Het is misschien Haagse logica om te zeggen dat je eerst een nieuwe cao wilt, voordat je wat gaat geven, maar er spreekt wantrouwen uit." PvdA-leider Lodewijk Asscher be nadrukte in het debat dat Rutte 'geen dode mus' moet meegeven aan minister Slob. ,,Wat er nodig is, is uiteindelijk ook structureel nodig." De coalitiepartijen, die woensdag nog nadrukkelijk de deur openhielden voor meer on- derwijsgeld, namen wel genoegen met de toezegging van Rutte. D66-leider Rob Jetten wilde wel de toezegging dat Rutte ook in de toekomst oog houdt voor het lera rentekort. m P13 Nieuwsmedia De politie heeft gistermiddag een bewoner van de Prinses Beatrixstraat in Middelburg neergeschoten. Hij zou in zijn huis een verpleegkundige van zorginstelling Emergis hebben neergestoken. De verpleegkundige was samen met een andere hulpverlener bij de man op bezoek. Beiden konden na het incident de woning verlaten en de politie bellen. Die rukte massaal uit. Zowel de gewonde verpleegkundige als de neergeschoten verdachte werd naar het ziekenhuis gebracht. PSV kent goede start, Feyenoord onderuit, AZ dwingt gelijkspel af René van Kooten speelt zijn droomrol Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 20 september 2019 Zonnig en droog. In het weekeinde 19°C zomers. Onderwijsveld woest op Rutte Het kabinet wil volgend jaar eenmalig extra geld uittrekken voor leraren. De voorwaarde dat het basisonderwijs dan eerst een nieuwe cao moet af sluiten, schiet onderwijsbon den in het verkeerde keelgat. ,,Dit is pure chantage", stelt voorzitter Liesbeth Verheggen van de Algemene Onderwijs bond (AOb). Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag —Jan de Vries, CNV Onderwijs pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 »P20 »P24 neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Boek uw rondreis in 2020 met extra korting HeeFt u al reisplannen voor volgend jaar en kunt u snel beslissen? Boek nu uw rondreis met vertrek t/m oktober 2020: er is volop keuze! Kies uit 84 verre groepsreizen en 207 privéreizen en profiteer tot 175 korting per persoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1