Dertien nieuwe huizen in twee weken tijd in Sint Jansteen IN DE REGIO 6 Uitbreiding weer vertraagd MIJN DORP, MIJN STAD Het klinkt te bizar voor woorden. Na meer dan tien jaar wachten op toe stemming voor uitbreiding, gooide de Raad van State het plan voor uit breiding van de camping onlangs voor de tweede keer in de papierver snipperaar. Terwijl dat volgens Ver meulen niet had gehoeven. Het was te wijten aan een 'ongelukkige sa menloop van omstandigheden', liet Sluis vorige week in een reactie we ten. Dat is bij de eigenaresse in het verkeerde keelgat geschoten. Ze liet Wat ik Sluis wél aanreken, is dat zij twee keer heeft geblunderd daarom dinsdagavond van zich ho ren, in een commissievergadering van de gemeente. De camping aan de rand van Nieuwvliet-Dorp wil al sinds 2008 uitbreiden van 6 naar 7,6 hectare. Omwonenden zorgen al jaren voor vertraging, omdat ze meerdere ke ren bezwaar maakten, tot aan de Raad van State (RvS). ,,Dat kan ik de gemeente niet aanrekenen, maar wat ik Sluis wél aanreken, is dat zij in mijn ogen slecht projectmanage ment voert en twee keer heeft ge blunderd bij de Raad van State", zei Vermeulen. Sluis 'repareerde' een paar jaar geleden een bestemmings plan te laat, waardoor het hele plan onnodig opnieuw door de papier molen moest. Vorig jaar leek er licht aan het eind van de tunnel. De raad keurde een gewijzigd bestemmingsplan goed. Daar maakten omwonenden weer bezwaar tegen. Er moest daarom nog aanvullend onderzoek naar ge luidsoverlast worden gedaan. In maart van dit jaar stuurde de ge meente Sluis een zienswijze naar de RvS over het geluidsonderzoek, wist Vermeulen. Als laatste stap moest er een voorstel worden gedaan om de kabelbaan in de speeltuin aan te pas sen, vanwege geluidsoverlast. Dat laatste is volgens Vermeulen niet ge beurd. ,,Omdat de Raad van State niets heeft vernomen van de ge meente Sluis, is het bestemmings plan nu voor de tweede keer vernie tigd. Ik kan na bijna elf jaar niet an ders concluderen dan dat mijn kleinschalige bedrijf niet boven aan de prioriteitenlijst staat." Door het stof Vermeulen vroeg de raadsleden om hulp, om te zorgen dat het college een gedetailleerde planning maakt. Verschillende raadsleden reageer den geschrokken en verbaasd op het verhaal van Vermeulen. Wethouder Peter Ploegaert ging door het stof. ,,Het college is verantwoordelijk." De wethouder wil een overzicht van het hele traject aan de gemeenteraad sturen en daarnaast een planning om dit snel op te lossen. Binnen één dag staat er een kant en klaar huis. Oftewel lego voor grote mensen, zegt Maurice Had- deringh van MorgenWonen met een knipoog. MorgenWonen komt uit de koker van het Twentse bouwbedrijf VolkerWessels. Er staan in Nederland inmid dels zo'n 1600 energieneutrale woningen die razendsnel worden neergezet. Ook in de Terneuzense wijk Othene en in Goes en Ka- pelle staan huizen van Morgen- Wonen. Een MorgenWonen-huis kan zo snel worden gebouwd om dat het voorwerk elders wordt ge daan. Een woning bestaat uit on derdelen die op verschillende plaatsen worden gemaakt. Die Net zo solide als een 'gewoon' duurzaam huis, maar sneller klaar, is de gedachte worden afgeleverd en aanne mingsbedrijfVan der Poel 'assem bleert' de huizen vervolgens in Zeeland. Zo komt er een gemet selde wand voorbij, met de deur en kozijnen er al in. Ook de badkamer arriveert compleet. Hadderingh: ,,De toiletborstel hangt er al in." Net zo solide als een 'gewoon' duurzaam huis, maar dan sneller klaar, is de achterliggende ge dachte. Vraag De dertien woningen met zo'n 126 vierkante meter woonoppervlak zijn een initiatief van Kennedy West Vastgoed. Aan de Putting straat stond eerst een rij huurwo ningen van Woongoed. Die zijn gesloopt, en de percelen werden vervolgens uitgegeven als bouw grond. Initiatiefnemer Ivo Mat- theeuws besloot er te investeren in duurzame huurwoningen voor de middenklasse. ,,Daar is vraag naar. Een maand geleden hebben we hier een bord gezet en inmiddels zijn er voor negen van de dertien woningen potentiële huurders." Herdenking Opening expositie Tjibbe Hooghiemstra Culturele avond AARDENBURG donderdag 19 september 2019 Klap voor camping in Nieuwvliet De langverwachte uitbreiding van Camping International in Nieuwvliet loopt vertraging op, omdat Sluis weer heeft geblun derd. Dat zegt eigenaresse Mar leen Vermeulen, die de Sluise gemeenteraad om hulp vraagt. Sophie Stockman Sluis - Marleen Vermeulen, eigenaresse In de Puttingstraat in Sint Jan steen staan als bij toverslag dertien energieneutrale huur huizen. Het zijn de eerste hui zen van concept MorgenWonen in de gemeente Hulst. Sophie Stockman Sint Jansteen AXEL Morgen is de 75ste her denking van de bevrij ding van Axel door de Eerste Poolse Pantser divisie. Voor deze gele genheid wordt er een monument onthuld, ge naamd De Brug naar de Vrijheid. De herdenking begint om 13.30 uur aan het Pools Kruis aan de Hulsterseweg in Axel. De herdenking duurt tot 14.00 uur. Vervolgens zal het monument ont huld worden. De Poolse slachtoffers kunnen ge ëerd worden door het leggen van bloemen bij het monument. GROEDE In Groede wordt morgen een expositie geopend. Tjibbe Hooghiemstra ex poseert zijn werken in twaalf vitrinekastjes in Buitenbeeld en in ijssa lon de Fonteyn in Groede. De expositie wordt om 17.00 uur geopend in de Slijkstraat/Molenstraat 16 in Groede. De werken van Tjibbe Hooghiemstra zijn nog tot en met 11 oktober in de vitrine kastjes in Groede te zien. Kunstenaar Tjibbe Hooghiemstra exposeert. FOTO JAN HOUWERS TERNEUZEN In Terneuzen wordt mor gen een culturele avond gehouden. De Bonte Avond Club uit Sluiskil geeft een voorstelling. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom in dienstencentrum de Veste in Terneuzen. De toegangsprijs bedraagt 4,50 euro. Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; Archeolo gisch museum, 10.00 uur: Expositie over de bevrijding; AXEL Streekmuseum Het Warenhuis, 12.30 uur: Expositie 75 jaar Slag om de Schelde BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Expositie 11 septem ber 1944; HENGSTDIJK R.K. Kerk, 19.30 uur: Taizé viering; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie Bezetting en bevrijding; Hotel Hulst ,13.30 uur: Kaarten; De Lieve, 09.30 uur: Cursus Di- gisterker; 19.30 uur: Kaartclub; KOEWACHT De Vla schaard, 19.30 uur: Dorpsraad Koewacht; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; OOSTBURG Eligius- zaal, 14.00 uur: Kaar ten; SAS VAN GENT Indu strieel Museum, 12.30 uur: Expositie Bezetting en bevrij ding; De Statie, 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Stadsraad Sas van Gent; SLUIS VVV kantoor, 10.30 uur: Stadswan deling; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Infocen trum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondlei ding en rondvaart; Schoolmuseum, 13.30 uur: Expositie Schoolkinderen in de oorlog; De Zee meeuw, 19.00 uur: Zingen Steunpunt Terneuzen; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Open. Dertien woningen aan de Puttingstraat in Sint Jansteen worden als 'bouwpakketten' in elkaar gezet. De woningen zijn te huur via Reham. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61