Van luisterliedje tot meezinger Tijd voor muziek, toneel en meer 2 ROB DE NIJS Muziek Vier koren, vijf concerten. De 75-jarige herdenking van de Slag om de Schelde krijgt de komende weken een gezongen variant. Zangers boven en onder de Westerschelde weten elkaar te vinden. Zomerse Housekult Uitgelicht Hij heeft een mooie warme stem, Rob de Nijs. Maar vanaf het prille begin ('Het ritme van de regen') was al duidelijk dat zijn liedteksten er nog véél meer toe doen. En Rob de Nijs heeft het geluk gehad altijd door een paar goede tekstschrijvers omringd te zijn geweest. De naam van Lennaert Nijgh alleen al is genoeg om dat te staven. Dan wordt zelfs een lied als 'Jan Klaassen de trompetter' nog een knalsucces. Of anders wel 'Malle Babbe' en 'Zuster Ursula'. We spreken nu over 1973. Dat is ruim 45 jaar geleden, en dat 'ritme van de regen' is zelfs nog tien jaar ouder. Sindsdien zijn er ruim driehonderd liedjes op Rob de Nijs' repertoire beland, een aantal (vertaalde) covers maar meestal origineel werk. Wat een grabbel ton, en wat een carrière! Twee keer maar liefst is hij uitgeroepen tot de populairste zanger van Nederland. In zijn 'Jubileum 75'-tour (overigens al het derde jubileum dat hij viert) maakt Rob de Nijs uit die enorme stapel liedjes een keuze. Van luisterliedje tot meezinger. Daar zullen be treurde nummers niet tussen zitten, zoals blijkt uit het gastenboek op Robs website. Maar an dere dan dus weer wél. Grote kans op 'Malle Babbe' of 'Zet een kaars voor je raam vannacht'. Ik gok op 'Eindelijk vrij' en op 'Zwanenmeer'. Dat laatste is een nummer van zijn nieuwste, 33ste al bum Niet Voor Het Laatst, uit november 2017. Wat een grabbelton, en wat een carrière! Na jaren staan er op die cd eindelijk weer eens teksten van Robs ex Belinda Meuldijk. Het huwe lijk mocht dan geen 'toegevoegde waarde' zijn, hun artistieke samenwerking is dat wel dege lijk! In beide écht grote klappers 'Banger hart' en 'Alles wat ademt' komen de teksten (mede) van haar. Mijn hoofd eraf als die oude toppers in Oostburg overgeslagen zouden worden. MUZIEK TOP 3 Nu hebben we de bevrij ding in Zeeland de afge lopen weken al ruim herdacht. Koning Wil- lem-Alexander heeft het herdenkingsjaar in Terneuzen hoogst persoonlijk ingeluid. We herdenken en gedenken in gesproken en ge schreven woord, in foto's, in monu menten, in theater, gisteren nog in pakkende documentaires tijdens het festival Film by the Sea in Vlissingen. Waar blijven de zangers, de Zeeuwse koren? Wel, die laten de komende weken uitgebreid van zich horen. Op vier locaties. Waarbij we Bergen op Zoom voor het gemak maar even bij Zeeland voegen. Het initiatief voor de gezongen her denking van de Slag om de Schelde gaat uit van de Vlissingse Oratorium Vereniging. Beter gezegd: het Zeeuws Concertkoor. ,,Want wie weet nog wat een oratorium is", verklaart se cretaris Martin Ruppert van het Vlis- singse gezelschap de recente naam swijziging. We zorgen voor een performance met van alles erop en eraan - licht, dans, projectie - zodat het publiek wordt meegenomen in een verhaal Vier koren zijn bij het project be trokken: het Zwinkoor uit Sluis, het vocaal ensemble Cantare uit Goes, het Zeeuws Concertkoor uit Vlissin- gen en Het Concertkoor uit Bergen op Zoom. De concertdata zijn gekoppeld aan het verloop van de Slag om de Schelde in de herfst van 1944. De uit voering in Breskens op 21 september staat in het teken van het bombarde ment op het vissersdorp op 11 sep tember 1944. In Goes wordt de Slag om de Sloedam herdacht. Het concert in Bergen op Zoom verwijst naar de zware gevechten op de Brabantse Wal en rond Bergen op Zoom. Bij de twee afsluitende concerten in Vlissingen worden de geallieerde landing en de bevrijding van Walcheren herdacht. De Zeeuwse dirigent Pim Overduin neemt drie van de vier concerten voor zijn rekening. Alleen in Bergen op Zoom laat hij het stokje over aan zijn collega André Telderman. Daar wordt met het oratorium Annelies en ook nog een requiem van James Whit- bourn een heel ander programma ten gehore gebracht. In Breskens, Goes en Vlissingen 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... 0 House Willem Nijssen is theater liefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: Jubileum 75, Rob de Nijs Waar: Ledeltheater Oostburg Wanneer: morgen, aanvang 20.00 uur De keuze van onze redactie: Marike Jager - Hey are you OK Vrolijkheid troef op deze come back na vijf jaar relatieve stilte. Speelse compo sities en teksten zorgen voor een aanstekelijk album. Jim van der Zee - Starting the engine De winnaar van The Voice of Hol land 2018 maakt het Nederlandse tip-trio deze week compleet. Composities van eigen hand, met een mix van soul, blues, folk en jazz. donderdag 19 september 2019 B GO Gezongen herdenking Slag om de Schelde Jan van Damme 44 Martin Ruppert, Zeeuws Concertkoor De redactie heeft uit het aanbod van con certen en voorstellingen voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast vier tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Rob de Nijs. foto wiliam rutten De zomer loopt op zijn einde, maar ko mend weekend is daar niets van te mer ken tijdens het evene ment Housekult. Vier uur lang house- en technomuziek in een ontspannen en zomerse sfeer. Housekult is een concept van Michael Engel (Overtracked) en Benjamin Schot uit Zie- rikzee en is ontstaan uit liefde voor housemu ziek. Zaterdag houden de heren een thuiswed strijd. Ze zijn die avond te vinden in Brogum in Zierikzee voor een bijzondere editie in tropische setting. Ze adviseren om een zonnebril mee te nemen en alle zwoele dansmoves uit de kast te halen. Zaterdag, Brogum, Zierikzee, 21.00 uur Christof van der Ven - You were the place Wereldfaam ver diende hij als lid Bear's Den. Met zijn tweede solo album verovert de Brabander ook op eigen kracht moeite loos de harten van indie-liefheb- bers wereldwijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46