Model tankautospuit volledig van Lego: 'Dit is onbetaalbaar' IN DE REGIO 6 Aantal mensen kan blijven MIJN DORP, MIJN STAD Begin dit jaar werd bekend dat de Oostappen Groep de erfpacht van de grond waarop vijftig a zestig bungalows staan, eind 2018 had op gezegd. Ze kregen nog één jaar res pijt om tot overeenstemming te ko men over de aankoop van hun bezit. Als een grote verrassing kwam de beslissing niet. Het staat de eige naar vrij de erfpacht te verlengen of te stoppen na afloop van de erf pachttermijn. Toch voelde met name een aantal vaste bewoners zich overvallen. De erfpachttermijn We proberen oplossingen te vinden die bij de mensen passen liep dan wel af, per 31 december 2018, maar die was altijd stilzwij gend verlengd. Een onzekere tijd brak aan. Wat gaat de Oostappen Groep doen? Een permanente bewoonster die liever niet met haar naam in de pu bliciteit wil, was zeer ongerust, maar inmiddels heeft ze er een be ter gevoel bij. ,,We moeten officieel nog overeenstemming bereiken, maar de soep lijkt toch niet zo heet gegeten te worden als die werd op gediend." In het erfpachtrecht is het zo ge regeld dat de grondeigenaar bij be ëindiging van de erfpacht een bil lijke vergoeding moet betalen voor alles wat erop staat. Als het tot een akkoord komt, is de grondeigenaar in principe vrij te doen en te laten wat hij wil met bijvoorbeeld de wo ning. De permanente bewoonster van Marina Beach heeft inmiddels goede hoop dat zij haar bungalow kan huren. ,,We willen nog graag een paar jaar blijven." Onderhandelingen Joris Bracke, voorzitter van de Ver eniging van Bungaloweigenaren op de Braakman (zoals Marina Beach eerder heette), geeft aan op zich niet ontevreden te zijn over de aan pak van de Oostappen Groep. Tien bungaloweigenaren hebben eind vorig jaar al aangegeven de beëindi ging van de erfpacht per 31 decem ber 2018 te accepteren en te willen verkopen. De veertig a vijftig ande ren hebben gebruikgemaakt van de mogelijkheid een jaar te verlengen en zijn in onderhandeling. ,,Binnen alle redelijkheid is er sprake van constructieve gesprek ken", drukt Bracke zich voorzichtig uit. Piet van Alten, aankopend ma kelaar voor de Oostappen Groep, bevestigt dat. ,,We proberen oplos singen te vinden die bij de mensen passen." Met diverse huiseigenaren is ook al overeenkomst bereikt, al dus Van Alten. Een getal noemt hij niet. ,,Maar we komen eruit", is zijn vaste overtuiging. Wat er met de leegkomende huisjes gebeurt, is volgens Van Alten nog niet bekend. ,,We hebben nog tot eind dit jaar." Een huzarenstukje heeft Patrick Pieters, medewerker van werkleerbedrijf Blokpunt in Terneuzen, afgeleverd. Uit zijn blote hoofd, zonder bouwtekeningen, maakte hij helemaal van Lego blokjes de nieuwe tankautospuit van de brandweerpost Zaamslag in detail na. ,,Dit is onbetaalbaar", stak brand- weervrijwilliger Arjan Dekker gistermiddag de loftrompet over het staaltje vakwerk van Patrick. Hij deed dat bij de officiële over dracht van de miniatuur-brand weerwagen. Nou ja, miniatuur, zo'n veertig centimeter lang is het voertuig wel. De brandweer Zaamslag was er speciaal voor uit gerukt naar de Roerstraat in Ter neuzen, waar het Blokpunt is ge vestigd. Arjan vroeg het werkleerbedrijf de wagen te maken. Hij deed er al eerder bestellingen voor relatiege schenken van Lego. ,,Sinds vorig jaar hebben we als eerste post in Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe tankautospuit, waarmee je met vier man mag uitrukken. Ik dacht 'daar wil ik een model van' en heb het Blokpunt gevraagd dat te ma ken. Het resultaat is fantastisch." Enkele maanden heeft Patrick aan zijn creatie gewerkt. ,,Met tussenpozen", zei hij bescheiden. ,,Je moet zo nu en dan afstand ne men. Dat werkt bij mij het best." Patrick kent het klappen van de zweep. Eerder maakte hij met col lega's het Scheldetheater in Ter- neuzen na met Lego. De brandweerpost Zaamslag heeft meer miniatuur-wagens, maar de nieuwe krijgt een speci ale plek. Arjan: ,,We houden die ook niet alleen voor onszelf. We gaan ermee langs brandweercon gressen en in het brandweermu seum Sluiskil zal die ook wel te zien zijn. Dit model is té mooi om op de post te laten staan." Lezing in Porgy en Bess Piet Hamelink bespeelt carillon Streekmarkt dinsdag 17 september 2019 Hoop voor bewoners Marina Patrick Pieters toont vol trots de door hem in detail, van Lego-blokjes nagebouwde nieuwe tank autospuit van de post Zaamslag die op de achtergrond staat. foto boaz timmermans Een aantal huiseigenaren op va kantiepark Marina Beach bij Hoek lijkt toch te kunnen blijven, hoewel eigenaar Oostappen Groep de erfpacht beëindigt van de grond waarop hun bungalow staat. Harmen van der Werf Hoek - Piet van Aalten, makelaar Harmen van der Werf Terneuzen TERNEUZEN De eerste Prometheus lezing van dit seizoen vindt morgen plaats in Porgy en Bess. Schrij vers Bregje Hofstede en Saskia de Coster vertel len over hun werk. Drift van Bregje Hofstede is een verhaal over iemand die wegloopt van huis, omdat ze jarenlang weg liep van zichzelf. Nacht- ouders van Saskia de Coster is het verslag van de zoektocht van de hoofdpersoon naar zich zelf. De lezing begint om 20.00 uur. Kaartverkoop via porgyenbess.nl. AXEL De Nederlandse Klok kenspelvereniging houdt het komende seizoen een bevrijdingsestafette. Aan alle beiaardiers in Nederland is gevraagd om tijdens de herden king in hun stad of dorp carillonmuziek te spelen. In het kader hiervan be speelt beiaardier Piet Hamelink morgen het carillon in Axel. Hij speelt, behalve muziek uit de oorlogstijd, het Nederlandse, Poolse en Zeeuws-Vlaamse volks lied. De carillonbespe ling begint om 19.00 uur. Beiaardier Piet Hamelink. HULST ZorgSaam-locatie De Blaauwe Hoeve is mor gen het onderkomen van een streekmarkt. Er staan kramen met groente en fruit, (gei tenkaas en diverse zelf gemaakte Zeeuwse lek kernijen. De markt is tussen 09.00 en 13.00 uur te bezoeken. AARDENBURG Kaai- plein, 08.00 - 12.00 uur: Weekmarkt; Archeologisch mu seum, 10.00 uur: Open; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open; 19.30 uur: Film over oorlogstijd; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Open; Keerdam, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 12.00 uur: Lunchbij- eenkomst; 13.30 uur: Prijskaarten; Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding'; 't Kruis punt, 13.30 uur: Re pair café; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Taalcafé; WZC Antonius, 10.00 uur: Hofmans mode ver koop; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 - 15.00 uur: Week markt; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Info cen trum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondlei- ding en rondvaart; De Kandelaar, 20.00 uur: Lezing 'kerk en Israël'; Vliegende Vaart, 15.30 uur: Be wegen met veer kracht; Toonbeeld, 19.00 uur: Info over 'ensembles'; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum 12.30 - 15.30 uur: Week markt; Dorpscen trum, 10.00 uur|: Vo gelwaarde op stap; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53