eenzaamheid onderzoeken Model tankautospuit volledig van Lego: 'Dit is onbetaalbaar' IN DE REGIO De wonderdokter 6 Deelname landelijk consortium BV yï ,,De bedoeling is een zogenoemd actie-onderzoek te doen en aan de hand daarvan te komen tot een me thodiek voor de bestrijding van eenzaamheid en armoede", aldus wethouder Annebeth Evertz. Een actie-onderzoek is volgens Evertz een arbeidsintensieve (en dus dure) vorm van onderzoek. ,,Dat wil zeg gen dat je verhalende interviews gaat houden. Je gaat naar de men sen toe en zij vertellen hun levens verhaal. Zo komt het vanuit de We hopen dat het actie-onderzoek in 2020 kan starten. mensen zelf. Aan de hand van die verhalen wordt een analyse ge maakt." Het gaat er volgens Evertz dus niet om om data te verzamelen. ,,Nee, want die hebben we al. We weten al wel hoeveel mensen er eenzaam zijn. Maar hoe komt het bijvoorbeeld dat ze eenzaam zijn? En valt daar wellicht een rode draad in te ontdekken? Dat is nu de be doeling van het onderzoek." Omdat een dergelijk onderzoek erg duur is en Kapelle dat geld zelf niet heeft, heeft het college van burgemeester en wethouders geke ken naar een andere oplossing. ,,Zo zijn we bij ZonMw terecht geko men. Dat is een landelijk overheids orgaan dat welzijnssubsidies ver deeld over de gemeenten. Daar ligt acht ton klaar voor elf gemeenten." Maar voordat die 800.000 euro wordt toegekend moet eerst een plan van aanpak worden opge steld. Daar gaat Kapelle ook aan meewerken. ,,Dat plan moet ver volgens worden goedgekeurd door ZonMw. Als dat is gebeurd, kunnen we beginnen met het daadwerke lijke onderzoek. We hopen dat dat in 2020 kan starten." Kapelle heeft zelf contact gezocht met ZonMw. ,,Daar hebben wij onze motivatiebrief naartoe ge stuurd om mee te kunnen doen aan dit onderzoek. De reactie van ZonMw was erg positief. Ze von den het heel interessant waar wij mee bezig waren. Ik was heel blij met dat bericht. Nu is het zaak om ons actie-onderzoek in het plan van aanpak te verwerken. Er is een heel grote kans dat dat ook gaat gebeu ren." Gezelschap Kapelle bevindt zich in het consor tium in het gezelschap van het Ni- bud, de Hoge School Amsterdam, de Radboud Universiteit Nijmegen en de Stichting Lezen en Schrijven. Ook de gemeenten Amsterdam, Nijmegen, Amersfoort, Almere en Lelystad, Maasluis, Vlaardingen, Schiedam, Hoekse Waard en Krim- penerwaard doen mee. ,,Het was belangrijk dat er naast grote ge meenten ook kleine meedoen aan het onderzoek. En ZonMw was erg enthousiast over onze brief." Een huzarenstukje heeft Patrick Pieters, medewerker van werkleerbedrijf Blokpunt in Terneuzen, afgeleverd. Uit zijn blote hoofd, zonder bouwtekeningen, maakte hij helemaal van Lego blokjes de nieuwe tankautospuit van de brandweerpost Zaamslag in detail na. Harmen van der Werf Terneuzen ,,Dit is onbetaalbaar", stak brand- weervrijwilliger Arjan Dekker gistermiddag de loftrompet over het staaltje vakwerk van Patrick. Hij deed dat bij de officiële over dracht van de miniatuur-brand weerwagen. Nou ja, miniatuur, zo'n veertig centimeter lang is het voertuig wel. De brandweer Zaamslag was er speciaal voor uit gerukt naar de Roerstraat in Ter neuzen, waar het Blokpunt is ge vestigd. Arjan vroeg het werkleerbedrijf de wagen te maken. Hij deed er al eerder bestellingen voor relatiege schenken van Lego. ,,Sinds vorig jaar hebben we als eerste post in Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe tankautospuit, waarmee je met vier man mag uitrukken. Ik dacht 'daar wil ik een model van' en heb het Blokpunt gevraagd dat te ma ken. Het resultaat is fantastisch." Enkele maanden heeft Patrick aan zijn creatie gewerkt. ,,Met tussenpozen", zei hij bescheiden. ,,Je moet zo nu en dan afstand ne men. Dat werkt bij mij het best." Patrick kent het klappen van de zweep. Eerder maakte hij met col lega's het Scheldetheater in Ter- neuzen na met Lego. De brandweerpost Zaamslag heeft meer miniatuur-wagens, maar de nieuwe krijgt een speci ale plek. Arjan: ,,We houden die ook niet alleen voor onszelf. We gaan ermee langs brandweercon gressen en in het brandweermu seum Sluiskil zal die ook wel te zien zijn. Dit model is té mooi om op de post te laten staan." Presentatie boek Spruit Bijeenkomst van spiritualisten Voorlichting over financieel stelsel -v f t MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 17 september 2019 BE Kapelle wil De eenzaamheid moet terugge drongen worden in Kapelle, vindt wethouder Annebeth Evertz. De gemeente gaat daarom nieuw onderzoek doen, maar doet dat niet alleen. Ka- pelle is uitgenodigd om mee te doen met een landelijk consor tium. Willem Adriaansens Kapelle -Annebeth Evertz, wethouder Patrick Pieters toont vol trots de door hem in detail, van Lego-blokjes nagebouwde nieuwe tank autospuit van de post Zaamslag die op de achtergrond staat. foto boaz timmermans GOES De twee Goese boekhandels De Koperen Tuin en Paard van Troje verzorgen in het samenwerkings verband Tuin van Troje met uitge verij Cossee morgen de boekpre sentatie van De wonderdokter, het nieuwe boek van Rinus Spruit over Zeeuwse plattelandsarts Al bert Willem van Renterghem. Om 19.00 uur verzamelen de deelne mers voor een wandeling door Goes. Vertrek om 19.30 uur vanaf Boekhandel De Koperen Tuin. Aanmelden is noodzakelijk: info@paardvantroje.nl GOES De Nederlandse Vereniging van Spiritualisten Harmonia houdt morgen een bijeenkomst in Goes. Ton Bons is uitgenodigd om te vertellen over spontane helder ziende waarnemingen. De bijeen komst begint om 19.30 uur aan de Westwal 41. De entree bedraagt 2,50 euro voor leden en 7,00 euro voor niet-leden. GOES Bondenraad Groot Goes houdt morgen een voorlichtingsmiddag over het nieuwe financieel stelsel van banken in wijkgebouw De Spinne. Samuel van Daalen van het bureau van Daalen Advies vertelt over het stelsel. Aanvang om 14.00 uur. RINUS SPRUIT, SAMENSTELLER ALBERT WILLEM VAN RENTERGHEM Boekcover De Wonderdokter van Rinus Spruit. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen; Bibliotheek, 10.00 12.00 uur: Bijeen komst voor werkzoe kenden; Erasmu- spark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; Vierlinden, 17.30-20.30 uur: Reuma Inspiratie Avond 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 19.30 uur: Gratis yoga- proefles 'Mentastics bewegingen' KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Activiteiten voor senioren SINT MAARTENS DIJK Haestinge, 18.30 uur: Wandeling over 5 of 10 kilometer WAARDE Dorpshuis 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut'; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51