Laatste keer Kaaipop is zoals Martin het gewild had ZEEUWS-VLAANDEREN 19 EERSTE EDITIE ROCKMUZIEK Inwoners van Hengstdijk die zaterdag in hun tuin zaten, zullen de oren twee keer gespitst hebben. 'Is dat echt Eddie Vedder die we horen?' Het was Job Zwegers, zanger van de Zeeuws-Vlaamse band Storm, die een strak optreden op de eerste editie van Vogelrock weg gaf. In een schuur aan de Zuiddijk bracht Storm zaterdagmiddag een ode aan Pearl Jam, de grungeband uit Seattle. Zwegers benadert het bekende rauwe stemgeluid van Eddie Vedder, frontman van Pearl Jam. Zelfs hun halflange haarstij- len lijken op elkaar. Het enige ver schil van formaat is de drank keuze. Job Zwegers drinkt water uit een anderhalve liter fles, waar Eddie Vedder tijdens optredens doorgaans meerdere Pinot Noirs naar binnen werkt. Storm speelt de ene Pearl Jam hit na de andere. Van Even Flow tot Jeremy en van Why Go tot Better Man. De meeste handen gaan op elkaar voor de uitvoering van het melancholische nummer Black. Marc van Calster, organisator van Vogelrock, kijkt het tevreden aan. Gierende gitaren Storm is samen met Altobelli, The Brightt en The Flow van Zeeuwse komaf. ,,In de echte rockscene is hier weinig opkomend talent. Dus als het er wel is, moet je het een podium geven ook." Gierende gi taren lijken tegenwoordig minder aan te slaan bij de Nederlandse jeugd. ,,In België zijn meer echte rockfans. Hier programmeren fes tivals vooral veel pop, voor de massa. Dat willen we anders doen, want de fans van rock zijn er echt nog wel." Vogelrock beleeft de eerste editie. Vrijdagavond komen zo'n 250 bezoekers, een dag later dik zevenhonderd. Van Calster is er meer dan tevreden mee. ,,We krijgen veel goede commentaren, ook van de bands. Het is niet mak kelijk voor de eerste keer een festi val te organiseren, daar zijn we ons bewust van. Maar kijk om je heen, iedereen is ontspannen en heeft het naar zijn zin." Dat Vogelrock een vervolg krijgt, Hier programmeren festivals veel pop, voor de massa. Dat willen we anders doen, want de fans van rock zijn er echt nog wel staat vast. Al waagt de organisator zich niet aan een voorspelling over waar hij over een paar jaar wil zijn. ,,Het eerste jaar moeten we door komen. Dat is gelukt. En verder dan de volgende editie moeten we nog niet kijken. Uiteindelijk wil len we naar een zo hoog mogelijk niveau." Hommages Met het programma van de eerste Vogelrock is hij ook al meer dan tevreden. De Zeeuwse dialectband Surrender speelt en er zijn niet al leen hommages aan Pearl Jam. High Voltage covert AC/DC, in clusief gitarist in het kenmer kende schooluniform van AC/DC's gitarist Angus Young. Slash n' Roses is een van de beste coverbands van Guns n' Roses en dat geldt ook voor Metalmania, dat nummers van Metallica speelt. De bands zorgen voor een toestroom van lange baarden, mannen met staartjes en shirts van Dropkick Murphys, Graspop en Rolling Sto nes in de Hengstdijkse polder. De Stones zullen ze niet snel boeken op Vogelrock, maar het festival lijkt na één editie al een blijvertje. Van Calster: ,,We krijgen ook veel aanbiedingen van de echt harde rockbands, omdat er voor hen maar weinig podia zijn. Dus dat is goed nieuws, maar we willen wel lekker kleinschalig blijven." Wesley Ekkebus doet zondag een emotionele toespraak ter ere van Martin Cornelius, tijdens Kaaipop 3.0 in Breskens. Het festival ter na gedachtenis van Martin. De kroeg baas van The Bounty stapte vlak voor de Visserijfeesten van begin augustus uit het leven. Hij wenste dat zijn kindje, Kaaipop, deson danks door zou gaan, schreef hij in zijn afscheidsbrief aan Wesley, een van zijn beste maten. ,,Dat was emotioneel en organisatorisch on mogelijk", zegt Wesley. ,,Het bleef toch knagen en toen hebben we rondgebeld om Kaaipop nog één keer te organiseren. We willen er nog één keer een succes van ma Een feest van losgaan en genieten met plek voor een emotionele toespraak ken." Na Wesleys speech is ieder een in de voormalige kartbaan een minuut stil, slechts onderbroken door gesnik. ,,Proost", zegt Wesley na zestig seconden, waarna applaus klinkt en The Landlords begint te spelen. Geflankeerd door het zwart-wit portret van Martin. Vervolg ,,Het doet ons goed dat er zo veel mensen zijn", zegt Wesley, die van velen een welgemeende schouder klop krijgt. ,,Dit is zoals Martin het gewild had. En nu wordt het feest, het moet los gaan, we gaan genie ten." Dat gebeurt met optredens van onder meer No Personal Jus tice, Hans van der Werf en Sweet Lord Animals. Of hij volgend jaar opnieuw Kaaipop organiseert, weet hij nog niet. ,,Deze is echt voor Martin, we hebben dit op gevoel gedaan. Ik ben al tweehonderd keer gevraagd of we het volgend jaar weer doen, maar ik weet het echt nog niet. We zullen het zien." maandag 16 september 2019 Vogelrock is nu al een blijvertje Bob Maes Hengstdijk Storm brengt een ode aan Pearl Jam. foto peter nicolai - Marc van Calster, organisator De foto van Martin Cornelius prijkt groot bij de entree van Kaaipop. En binnen naast het podium. „Martin zou stiekem heel trots zijn. Dit zou hij ge wenst hebben." Bob Maes Breskens Een foto van Martin Cornelius staat prominent op het podium bij optredens van onder meer The Landlords. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70