II 't Kleikot van Cor voor het laatst open op Monumentendag JTrrv BEVELANDEN EN THOLEN 19 BRADERIE ACTIVITEITEN De Wemeldingedag trekt zaterdag veel publiek naar het Bevelandse dorp aan de Oosterschelde. De echte koopjesjagers struinen in de ochtend al rond. De organisatie is dik te vreden over de tweede editie nieuwe stijl. ,,Elk jaar wil je het weer net even be ter doen en dat lukt", zegt Jacque line Schouten. De braderie trekt als vanouds veel bekijks bij jong en oud. Met naast de boterbabbelaars en rek ken vol kleding ook huizen in de aanbieding. ,,De Wemeldingedag is het perfecte moment voor een Open Huis", zegt Marco van Klink, die zelf met het idee naar zijn ma kelaar is gestapt. Deze dag is het perfecte moment voor een open huis Samen met Anne Steendijk woont hij in de Wilhelminastraat, in een appartement boven schoonheidssalon Knapp! in Zee land. Wie interesse heeft kan on der de parasol de verkoopbrochure doornemen en een rondje door het huis maken. ,,We hebben aar dig wat mensen over de vloer ge had", zegt Van Klink. ,,Het is wachten op die ene serieuze ko per." Even verderop zit de Wemel- dingse Liesbeth de Kok, omgeven door een berg spullen, in de voor tuin van haar dochter. ,,Het loopt erg goed. We hebben heel veel spullen verkocht. Het merendeel lag al jaren op zolder. Die hebben we eens goed opgeruimd. Voor een zacht prijsje mag het weg. Weggooien is ook zo wat als een ander het nog kan gebruiken." De Kok en haar familie doen eens in de zoveel jaar mee aan de braderie. ,,Het is vooral ook heel gezellig." Ondertussen slentert het publiek langs de kleedjes en kraampjes die als een lint vanaf ca fetaria Iets Anders tot aan het Dorpsplein lopen. Op dat plein staan een paar foodtrucks. Maar lang niet zoveel als organisator Jac queline Schouten had gehoopt. ,,Op het laatste moment kregen we nog een annulering. Zou mooi zijn als we volgend jaar meer food- trucks kunnen aantrekken. Dan gaat het plein nog meer leven." Desalniettemin is Schouten, die vorig jaar de Wemeldingedag nieuw leven in blies, dik tevreden over het verloop. Ook de mannen van de handhaving hebben geen incidenten gerapporteerd. De horeca doet goede zaken. Bij Lunchroom Heidi's zitten de ter rassen vol. Het publiek geniet van een optreden van de East River Li- nedancers. ,,Iedereen mag mee doen", zegt Michel Kool. Wie binnenstapt in het atelier in de toren van de Hervormde kerk van Kruiningen heeft het gevoel alsof Cor de Groot zo terugkomt. Zijn groene jas hangt nog over de stoel. Alleen de radio verraadt dat De Groot niet meer terugkeert. Die laat moderne muziek horen. En Cor luisterde altijd klassiek, vertelt zijn dochter Irene de Groot. Samen met zus Mirjam heeft ze Monumentendag aangegrepen om Kruiningenaren nog een keer bin nen te laten in 't Kleikot, het atelier van hun vader. Voortdurend ko men mensen een kijkje nemen. Zo als Toos Loois. ,,Nog altijd als ik Het huurcontract loopt eind van het jaar af voorbij rijd kijk ik of zijn fiets er staat. Vaak schoof ik even bij hem aan voor een kopje koffie. Het was een mooi mens." De Groot overleed begin dit jaar na een kort ziekbed. Tijd om zijn atelier op te ruimen had hij niet. Reden dat 't Kleikot, in nagenoeg dezelfde staat is achtergelaten. Ruim vijftien jaar huurde hij de to ren van de gemeente Reimerswaal. Meerdere keren per week werkte hij er aan nieuw keramiek. Som mige werken staan nog ongegla zuurd op een plank. Een groot deel proberen zijn dochters nu te verko pen. ,,We hebben een deel zelf ge houden. Je kunt niet alles bewa ren." Eind van het jaar loopt het huurcontract af. Dan hopen ze dat zoveel mogelijk werken zijn ver kocht. ,,Zo niet, dan organiseren we rond kerst misschien nog een mo ment." De toekomst van de ruimte in de kerktoren is nog onzeker. ,,Er is ver schillende malen interesse ge toond. Wij kregen daar vragen over. Maar de verhuur loopt via de ge meente", zegt Irene de Groot. maandag 16 september 2019 Wemeldingedag trekt veel volk Timo van de Kasteele Wemeldinge Frank Live verzorgde een van de optredens. foto's ernesta verburg - Marco van Klink, huiseigenaar Marco van Klink en Anne Steendijk houden een open huis. Binnenkijken in het atelier van Cor de Groot in de kerktoren van Kruiningen. En misschien wel naar huis gaan met een van zijn keramiekwerken. Dat kon zaterdag waarschijnlijk voor het laatst. Timo van de Kasteele Kruiningen Iedereen kon meedoen met de East River Linedancers, Gertjan Nobbe en Irene de Groot, dochter van wijlen Cor de Groot, in 't Kleikot. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68