Ringrieë is feest der herkenning IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND 'Eigen aannemers eerst' -''PM - MIJN DORP, MIJN STAD Leefbaar Schouwen-Duiveland, de grootste coalitiepartij binnen de ge meenteraad, komt binnenkort met een nieuw initiatiefvoorstel om het groenonderhoud anders aan te vlie gen. Het merendeel van het werk is nu uitbesteed aan een ondernemer van buiten het eiland. ,,Die heeft toch een stuk minder binding met Schouwen-Duiveland dan onder nemers van het eiland zelf", aldus Robbert Lievense, fractievoorzitter van Leefbaar Schouwen-Duiveland. Mensen van het eiland zelf werken dan in hun directe woonomgeving ,,Als die binding er wel is, ver wacht ik sowieso beter groenonder houd. De lokale ondernemers zijn dan vSn en vóór het eiland. Mensen van het eiland zelf werken dan in hun directe woonomgeving. Ze hebben sneller door wat nodig is en zien hun eigen omgeving ziender ogen opknappen. Dat is toch mooi? Ik zie alleen maar voordelen", aldus Lievense. De hoofdaannemer waarmee de gemeente nu werkt is Prop Beplan- tingswerken. Het familiebedrijf komt uit het Brabantse Hooger- heide. Op Schouwen-Duiveland zijn ze aan de slag met het maaien van bermen, sloten, vijvers en ga zons. Het knippen van hagen en randen van bosplantsoenen en het legen van de openbare afvalbakken en de honden-uitlaatbakken. De onkruidbestrijding wordt gedaan met hete lucht, dus niet met chemi sche bestrijdingsmiddelen. Prop werkt nauw samen met inwoners, mensen bij De Zuidhoek en de ge meente zelf. ,,De laatste tijd zijn er bij de Mel ding Servicelijn van de gemeente aardig wat opmerkingen en klach ten binnen gekomen over de werk wijze", aldus Lievense. Bewoners mopperen al jaren dat aandacht voor de struiken om bomen heen nihil is. Die woekeren over stoepen heen. Onkruid wordt amper wegge haald. Heggen te laat geknipt. Hees ters niet gesnoeid. De (online) klachten over het groenonderhoud op het eiland zijn enorm. Of de gemeente met eigen aanne mers voor het groenonderhoud er ook financieel op vooruit gaat, is volgens Lievense moeilijk te zeg gen. ,,De contracten met aannemers zijn nooit openbaar. Maar ik heb er goede hoop op dat ook daar terrein valt te winnen. Als Leefbaar willen we gewoon een netjes en aange harkte buitenruimte. Een nette om geving drukt ook slecht gedrag van bewoners, bijvoorbeeld vuil laten slingeren, omdat het toch bijna niet opvalt, de kop in." Leefbaar Schouwen-Duiveland hoopt binnen de raad medestanders te vinden voor dit idee. Het voorstel wordt meegenomen bij de begro tingsbehandeling. Een paar jaar geleden was het ringrijden nog voor het ouderlijk huis van Annemijn (4) en Maud (6) van Vossen aan de ring in Ouwerkerk. Tegenwoordig woont de familie in Dreischor. Voor het ringrijden komen ze graag terug. Voor het eerst is er voor kinderen ook een baan om ring te steken. Op het Kerkplein, naast de baan van de volwassen ringstekers, kunnen ze op de rug van een pony oefenen. Ze streden op deze zesde editie van het Ouwerkerkse ringrieë niet om de gouden polle pel. Die is weggelegd voor de vol wassenen. Voor de kinderen ging het vooral om de belevenis. ,,Die ene had ik wel, de andere niet", zegt Maud. ,,Ik vond het heel erg leuk om mee te doen. Ik heb zelf geen paard. We komen ook om te kijken naar Fee uit Nieuwerkerk, dat is ons oppas- meisje. Die doet met de groten mee." Terwijl Fee zich klaar maakt, neemt Ilze Vos uit Dor drecht nog een slokje van haar drankje op het terras van knip- café De Barbier. Ze is voor familie zo'n drie kwartier richting Schouwen-Duiveland komen rij den. ,,Ach, via Brabant is dat best te doen. Voor het eerst ben ik hier bij. Leuk om elkaar onder deze omstandigheden eens te zien." De paarden, afkomstig van Bart van der Wekken en Jaco Groe nendijk, blijven rustig onder alle bedrijvigheid. Naast de grotere feesttent is er voor het eerst een braderie. Het ringrijden op Ou werkerk wordt steeds groter, ziet ook Tom Meijers (77). Zeven maanden in het jaar is hij op cam ping 't Sluitgat te vinden. De an dere maanden woont hij in Zie- rikzee. Zo'n 25 jaar komt hij in Ouwerkerk. Buiten het gehoor van de paardenhoeven bestelt hij een patatje voor bekenden. ,,Dit is toch genieten, man!" Workshop Schrijfcafé Lezing William van der Hulle maandag 16 september 2019 Leefbaar wil groenbeheer veranderen SD Leefbaar Schouwen-Duiveland wil het groenonderhoud op het eiland anders aanpakken. Werk aan bijvoorbeeld bermen, sloten, vijvers en gazons moet uitslui tend worden uitbesteed aan aannemers op het eigen eiland. Gerrit van Loon Zierikzee - Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Gerrit van Loon Ouwerkerk ZIERIKZEE In de Bibliotheek Zierik zee wordt morgen een gratis workshop georga niseerd in het kader van Toeslagen van de Belas tingdienst. Deze work shop is niet alleen han dig voor het aanvragen van een toeslag, maar ook om hier informatie over te krijgen. Aanmel den kan via bibliotheek- oosterschelde.nl. ZIERIKZEE Studio Onbekommerd houdt morgen en maan dag 30 september een schrijfcafé in De Zeeuwse Hemel in Zie- rikzee. Het thema dit keer is: schoonheid. Iedere deelnemer gaat naar huis met nieuwe in spiratie en een paar zelfgeschreven gedich ten. Aanmelden is mogelijk via studioonbekommerd.nl of 06-23863388. BROUWERSHAVEN William van der Hulle geeft woensdag een le zing over de Grevelin- gen en de Kop van Schouwen tijdens een bijeenkomst van Vrou- if- Ai A'/t-A ïi! V William van der Hulle van Staatsbosbeheer. FOTO ERNESTA VERBURG wen van Nu, afdeling Brouwershaven. William van der Hulle is mede werker bij Staatsbosbe heer. Voor de pauze ver telt hij over de flamingo's in het Grevelingenmeer, na de pauze gaat hij ver der met een verhaal over de natuur in de kop van Schouwen. Aan vang: 20.00 uur in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Ex positie Door de Ogen van Jan Verhoeff; Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30-21.30 uur: Repetitieavond Witte van Haemstede; Handmadestudio Zuidstraat, 19.00 22.00 uur: Hand- werkcafé; Pelgrims- kerk, 18.45-19.45 uur: Yoga DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen; 17.00 uur: Repetitie CresBeat KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; Theetuin de Stokroos, 11.00 20.00 uur: Maisdool- hof geopend; Zwem bad Dol-fijn, 13.30- 14.30 uur: Zwemmen voor mensen met de- mentie-beeld OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereni ging V.Z.O.S. OUWERKERK Dorps huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis ZIERIKZEE Scouting Zierikzee, 09.00 uur: Bewust en ontspan nen bewegen ZONNEMAIRE Dorps huis, 09.00-10.30 uur: Dansen voor oude ren; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning. De race om de gouden pollepel, waar elke ronde afvallers zijn, is in volle gang. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65