m$m-. 'We komen nog altijd spelers tekort' PP» Het is een vrije keuze om al dan niet lid te worden van de club. AMATEURVOETBAL t H|S^*» W. V« «.vt* »A' drukt Barth. ,,Leden hebben daar voor 95 procent mee ingestemd. Waar het nu op aankomt: niemand wil bestuursverant- woordelijkheid dragen.'' De stuurgroep wacht derhalve tot half oktober. ,,Dan heb ben we weer een ledenvergadering'', ver telt Barth. ,,In juni hadden we een proce dure om te komen tot een naam van de nieuwe club, die totaal niet bleek te klop pen. Via een linkje konden leden stem men, maar blijkbaar was het openbaar en kon iedereen zijn stem uitbrengen. Dat was niet zoals we het wilden. Toen hebben we gezegd: we gaan het opnieuw doen. Dat gebeurt dus half oktober. Dan mogen aanwezige leden schriftelijk hun stem uit brengen. Die naam, dat komt goed. Daar ben ik niet zo bang voor.'' Geen bittere smaak ST Oostkapelle/Domburg zal uitkomen in de tweede klasse zaterdag. Domburg was actief in de vierde klasse. De eerste selectie zal dus vooral bestaan uit jongens van de geel-blauwe dorpsclub. ,,Er zitten twee jongens bij het eerste elftal'', legt Bernard uit. ,,Dat zijn Hugo Brand, de zoon van Ko Brand, en Jerom de Visser. Zij hebben het in zich om in dit elftal te spelen. We gaan het zien.'' Bernard heeft geen bittere smaak aan de fusie overgehouden. ,,Ik heb begrepen dat andere verenigingen uit de buurt ook al om zich heen aan het kijken zijn voor een eventuele samenwerking. Deze fusie was gewoon noodzaak.'' Op zijn vijftiende deed hij al mee in de hoofdmacht. Omdat hij een talent was, maar het was toch ook wel uit nood geboren. Te weinig spelers voor het eerste elftal; het is het lot van de kleine club. Eerst spelen in de B- jeugd en dan als een speer door naar de grote mannen. „Eigenlijk is het nog steeds zo. We komen nog altijd spelers tekort.'' Van der Jagt maakt zich op voor weer een zwaar seizoen. Geen club in Zee land bleef in haar geschiedenis zo ver verwijderd van de prijzen. Een paar jaar geleden, in het seizoen met Jaco Kouwen als trainer, was er even een kleine opleving. De ploeg pakte vijftig punten en droomde zelfs van een pe- riodetitel. ,,Het was een mijlpaal, een clubrecord.'' Anoniem bestaan Ondertussen is Stavenisse alweer en kele seizoenen in zichzelf verzonken en leidt het een anoniem bestaan, in de kelder van de vierde klasse. Licht in de tunnel lijkt niet in zicht. Spits Arjen de Heer stapte over naar SPS. Andere spelers verhuisden of stopten, door blessures of een gebrek aan mo tivatie. Daar denkt Van der Jagt zelf geen seconde aan. ,,Ik ben op vrijwel elke training present.'' Waar hij het allemaal voor doet? ,,Ik hou van de bal en je wilt al die vrijwilligers die zo veel tijd aan de club besteden, niet in de steek laten.'' Voor een Vosmeer-scenario is Van der Jagt niet bang. De zusterclub van het eiland koos voor recreatief voetbal. Dat ziet hij bij Stavenisse niet snel ge beuren. ,,Er zit nog best veel jeugd achter.'' Naast Vosmeer zijn ook andere zwakke broeders als WIK'57 en Brou wershaven uit de afdeling verdwenen. Mede daardoor zijn de verwachtingen bij Stavenisse niet hoog. ,,Veel van onze te genstanders komen van Beveland. Daar heb je veel meer clubs bij elkaar en stap pen spelers gemakkelijker over. Als je het daar niet redt bij een derdeklasser, ben je een trapje lager al gauw een welkome ver sterking. Ook vanuit JVOZ zijn er afvallers die hun heil zoeken bij dat soort clubjes. Voor ons ligt het anders. Er komen door de jaren heen nauwelijks spelers van buiten bij, op een paar WHS'ers als Rudy Ridder hof en Fernando Ketting na.'' Stavenisse was niettemin de voedingsbo dem voor een paar leuke talenten. De voor Bruse Boys uitkomende Sander van 't Hof en Perry Potappel komen er vandaan, net als Dennis Moerland die de kleuren van Smerdiek verdedigt. In een grijs verleden trokken William Smits en Leen Lemson naar Brouwershaven, in het spoor van trai ner Pim Potappel, de vader van Perry. Zelf maakte Van der Jagt bij de jeugd deel uit van bondselecties en liep hij zelfs even stage bij NAC Breda. ,,Al die andere jon gens waren veel mondiger dan ik. Ik was zo maar een ventje van het eiland. Maar ik kwam ook kwaliteit tekort.'' Indraaiende corners Bij Stavenisse behoort hij tot de sterkhou- ders. Met zijn traptechniek is Van der Jagt de aangewezen man bij vrije trappen en nog altijd zijn alle strafschoppen voor hem. Ook voor de indraaiende corners vanaf rechts wordt de linkspoot naar voren geroepen. Als centrale verdediger komt hij op die manier aan zijn meters. Lachend: ,,Ik ben soms helemaal niet blij met al die hoekschoppen.'' Ook buiten het veld maakt Van der Jagt zich verdien stelijk voor de vereniging. Hij hoort bij het groepje dat het jaarlijkse tenten kamp op de accommodatie organiseert. ,,Alle jeugd spelers blijven slapen, overdag spelletjes, zo pro beer je ze te binden.'' Nog een opvallend detail: op het trapveldje tegenover de accommodatie speelt, door de jaren heen, een groepje jongens van gere formeerde huize. Het lukt bijna niet om ze bij de club te betrekken. Van der Jagt kent zijn dorp. ,,Je moet het respecteren. Er zitten soms leuke voetballers tussen. Maar het is een vrije keuze om al dan niet lid te wor den van de club.'' De selectie van Stavenisse is volgens Van der Jagt te smal om hoge verwachtin gen te koesteren. ,,Met veel moeite lukt het om twee elftallen op de been te hou den. Maar als er drie tot vier spelers afzeggen is dat voor ons niet op te van gen.'' MMT- i&0 - J - Hans Barth, oud-voorzitter van VV Oost- kapelle: ,,Mijn taak zit erop, ik ben bijna 71. Ik vind dat de jeugd het moet gaan doen. foto lex de meester - Jos van der Jagt over de jongens van gereformeerde huize die hij vaak in Stavenisse ziet voetballen Ben van den Aarssen Stavenisse Of hij ooit wel eens een beker in de lucht gehouden heeft? Jos van der Jagt (30) moet er zelf om lachen. Toch wel, zegt de centrale verdedi ger van zaterdag-vierdeklasser Stavenisse. ,,De eilandelijke penal tybokaal bij de jeugd, twee keer zelfs.'' MAANDAG 16 SEPTEMBER Jos van der Jagt speelt nog steeds voor Stavenisse, de club waar hij vijftien jaar geleden al debuteerde. ,,Je wilt al die vrijwilligers die zoveel tijd aan de club besteden, niet in de steek laten.'' FOTO MARCELLE DAVIDSE SEIZOEN 2019/2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63