Haar avorieten Hans Barth en Maurice Bernard over de samenwerking van hun clubs AMATEURVOETBAL Wij hebben een vernieuwde hoofdsponsor en veel moeten investeren in reclameborden langs het veld V f|Sr Op 18 april 2019 kregen de voetbalverenigingen Oostkapelle en Domburg, sportvereniging DOK en Sportdorp Oostkapelle van de leden groen licht om het fusietraject in gang te zetten. Het proces verloopt sindsdien met horten en stoten. Zo is er nog geen overeenstemming bereikt over een nieuwe naam. Leden werden ingeschakeld en om hulp gevraagd, maar het proces verliep niet zoals de stuurgroep het voor ogen had. Daarom gaat de club voorlopig door het leven als ST Oostkapelle/Domburg. Niet alleen het wijzigen van de naam vormt een kink in de kabel, want tot op heden is het niet gelukt een vijfkoppig bestuur te formeren. ,,Ik doe het niet'', zei Oostkapelle-voorzitter Hans Barth begin augus tus. ,,Mijn taak zit erop. Ik dien mijn ontslag in als voorzit ter, ben bijna 71. Ik vind dat de jeugd het moet gaan doen. Je kunt niet steeds blijven bouwen op mannen of vrouwen van boven de zeventig, haha. Ik ben op een leeftijd dat je achter de geraniums moet zitten, wordt gezegd. Dat ben ik trouwens niet van plan, hoor. Er moet gewoon nieuw elan komen.'' Ook de speellocatie bepalen was geen abc'tje. Het is voor de hoofdmacht en het tweede elftal voorlopig Sportpark Duinhelm, de thuishaven van Oostkapelle, geworden. ,,Daar hadden we een reden voor'', aldus Barth. ,,Wij heb ben een vernieuwde hoofdsponsor en veel moeten investe ren in reclameborden langs het veld. Frank van Wezel (schoenenmiljonair, red.) sponsort ons al twintig jaar, dan ga je niet in Domburg voetballen. Dat snapten zij ook wel.'' Boeiend proces Vanuit Domburgs perspectief wordt dit verhaal ontkracht en afgedaan als onzin. Alle andere teams gebruiken zowel sportpark Oosterloo (Domburg) als Duinhelm. Barth maakte eerder een fusie mee, als schooldirecteur. ,,Dat was zakelijker, maar nu heb je meer te maken met emoties. Op zich wel een boeiend proces.'' Emoties zijn er aan alle kanten. Wat te denken van Dom burg-leden, die hun club na 87 jaar zien verdwijnen. „Emo ties ja, maar de realiteit is twee'', zegt Maurice Bernard. De 37-jarige clubman speelde tot afgelopen seizoen in de Maurice Bernard speelde tot afgelopen seizoen jarenlang in de hoofdmacht van Domburg. ,,Deze fusie was gewoon noodzaak. foto lex de meester hoofdmacht van Domburg en is er nog al tijd nauw bij betrokken. Bernard maakt deel uit van één van de vier werkgroepen, die onder de stuurgroep functioneren. Hij ziet de fusie als noodzaak. ,,Het was een kwestie van tijd, dat het er van zou komen'', weet hij. ,,Je ziet in de loop der jaren dat er steeds minder leden zijn. Senioren hebben ook niet de eeuwige jeugd natuurlijk. Als je kijkt naar de buren, links en rechts, dan is Oostkapelle de meest logische optie. De afstand is kort en de dorpen liggen elkaar wel aardig. Boven dien kenden we al een samenwerking op het gebied van jeugd, voordat we de fusie- gesprekken aangingen.'' Nieuw bestuur Maurice Bernard ontfermt zich in zijn werkgroep over het domein 'spelactivitei ten'. Het bestuur moet uiteindelijk de fusie uitvoeren en inhoudelijk vormgeven. Al leen heeft de stuurgroep nog geen voltallig bestuur weten te formeren. ,,Zolang er geen nieuw bestuur is, kan de vereniging niet gebouwd worden'', stelt Hans Barth. ,,We zitten in een spagaat. Laatst hebben we een uitgebreid, twee uur durend ge sprek gehad met een kandidaat-voorzitter, maar die heeft niks meer van zich laten ho ren. De vereniging moet gestart worden. We hebben een organogram, weten hoe dat in elkaar zit, maar nogmaals: het be stuur moet het doen.'' En nu? „Iedereen wil dat de fusie er komt, daar is geen negatief gevoel over'', bena- -Hans Barth Naam: Emy van Hoije Leeftijd: 20 jaar Club: Hontenisse (vrouwen) Favoriete ondergrond: „Sinds vorig seizoen heeft onze vereniging een kunstgrasveld. Heerlijk, omdat je snel ler en vloeiender kunt voetballen." Favoriete game: „Voor spelletjes ben ik altijd in. Samen met vrienden of familie een gezelschapsspel spelen is altijd leuk, maar een echte favoriet heb ik niet." Favoriete voetbalschoen: „Adidas Copa Mundial. Ze zitten altijd lek ker en gaan vaak lang mee. Hopelijk bren gen ze dit seizoen weer geluk." Favoriete profclub: ,,FC Barcelona is volgens mij de mooiste club. Ik kijk met plezier naar het samenspel van het collectief en de acties van Messi." Favoriete tweede sport: ,,Ik kijk bijna alle GP-wedstrijden van de For mule 1, samen met vrienden en familie. Als je de sport snapt is het ontzettend leuk en spannend om te volgen." Favoriete manier van juichen: ,,Ik ben geen uitbundige 'juicher', maar het mooiste is het wanneer we als team samen komen als er gescoord is." Favoriete website: ,,Dat is een inkoppertje. Voetbal.nl is super handig en zou ik niet kunnen missen." Favoriete positie: „Momenteel speel ik in de spits. Dat bevalt me goed. Hoewel ik af en toe het verdedi gen wel mis. Mijn favoriete positie is daarom middenvelder." Favoriete tegenstander: ,,De wedstrijden tegen Antibarbari uit Rot terdam waren erg spannend vorig seizoen. De meiden waren sportief en hadden een leuke supportersgroep." Favoriet in jullie klasse dit seizoen: ,,Ik moet me nog oriënteren welke clubs we allemaal tegen komen dit seizoen. Op Anti- barbari na zijn het allemaal nieuwe tegen standers. Met Hontenisse gaan we ons best doen en bovenal plezier maken, dan zien we wel waar we eindigen." Hans Puik Fusie verloopt met horten en stoten Stefan Maas Oostkapelle/Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62